Excimer - operacia oci

Platí sa ako kde, cca 1000 EUR. V Rbk majú akciu za 798 EUR obidve oči.

Ahojte, poradte, potrebujem rychlo referencie na SPINN v ruzomberku. Dakujem.Ist tam, aleb inde?

uz ma 11 dni PO. vidi uz omnoho lepsie akurat ju reze prave oko, berie efflumidex. v piatok ide na kontrolu. mavate aj vy pocit ze vas reze oko a podobne, druhe oko ma OK.

začali ju robiť v centrách OFTUM na Slovensku. Kamoška bola na operácii, hovorila že po 12 hodinach už nemala vôbec neprijemne pocity a že to bolo jak z inej planety, len svetlo a nič viac. Mal som strach ale teraz už vážne uvažujem.

ahoj zlaticko
no bola som na tej kontrole po mesiaci a pristroje ukazali 0.00 obe oci co som sa velmi potesila a doktor ma ubezpecil ze to zahmlenie ustupi ked sa rana dohoji a prave oko potrebuje viac hojenia nez lave a prave mi aj stale zahmlieva lave je uz ok na 99% by som povedala ale celkovo som velmi spokojna.navyse sa mi skomplikovala situacia ze som otehotnela tak som musela vysadit tie kvapky tak musim byt este opatrnejsia na infekcie a tak.mozno aj to hojenie sa tym spomalilo…neviem uvidime…

Aj ja som bola operovana v SPINNE, no chcela by som sa spytat viete za ako dlho sa mi moze dostat voda do oci?

Bola som na operacii v Ba Karlova Ves, metodou LASEK /maju najnovsi laser a najdlhsie skusenosti, robia asi 180 operaci mesacne /,Epi-Lasik je viac komplikovanejsi,epitel sa pri nom neuvolni alkoholom, ale sa zhrnie pomocou mikrokratomoveho noza za posobenia vakua na oko, co je vraj dost traumatizujuce pre pacienta a aj oko samotne operovana som bola pred 7 mesiacmi, dioptrie -3.5 a aj astigmatizmus -2.5, som nesmierne spokojna, vidim 100%, po piatich dnoch od operacie som mohla robit vsetko, aj ist na plavaren…

Ja som bol tiez v Ba Karolva Ves - Excimer,bol som velmi spokojny s pristupom sestriciek a hlavne lekarov. Mal som -2,75, su to 3 mesiace a mam pocit, ze uz mam ustaleny zrak, dal som si to urobit hlavne preto, ze vela sportujem a sosovky som uz neznasal. Maju tam najrychlejsi laser /500 HZ/, takze nebolo nad cim rozmyslat, mal som metodu lasek a bolo to uplne v pohode.

ctete: www.laser.pise.cz

Ahoj. To je hlupost, ze je Epi-Lasik traumatizujuci pre pacienta … lezal som na lozku, celkom som sa nudil 4 minuty a zrazu som bol hotovy … slovo trauma, bolest alebo nieco podobne ma ani nenapadlo ;)) …

ahojte, bola som na operacii priblizne pred 5 rokmi a tento rok sa mi opat vratila moja kratkozrakost, z coho som dost smutna, neviem, ci mam rozmyslat nad novym zakrokom alebo zacat opat nosit okuliare…

Zuzka, to som zase ja, tiež som bola akurát včera na kontrole po mesiaci, prístroje namerali -1, čo znamená presne ako pred operáciou. Som z toho hrozne smutná, nemyslím si, že keď sa to neupravilo doteraz, že sa to ešte zmení. Neviem čo budem robiť.

Ahojte, prosím Vás je tu niekto, kto bol na epi lasik a po meiaci mal ešte stále -1 ale postupne sa mu to upravilo? Ja som bola včera po mesiaci na kontrole, prístroje namerali -1, čo znamená presne ako pred operáciou. Som z toho hrozne nešťastná, nemyslím si, že keď sa to neupravilo doteraz, že sa to ešte upraví. Niekedy mám pocit, že vidím ešte horšie ako pred, rozmazano…

Ahoj, mas prosim ta tel. kontakt na operacnu ambulanciu v Ruzomberku?

Bohužiaľ som tou, ktorej sa krátkozrakosť vrátila a je pravda, že som to chcela podstúpiť znova - nedá sa. Lekári sa na vás už vykašlú, obišla som viacero centier v SR. Je tam už isté riziko…určite nemalé a dovidenia. Takže som tam kde som bola kedysi a ako sa mi bude vyvíjať zrak do budúcna…tak to je otázka. Robili mi to cca 10 rokov dozadu, na operáciu som sa tešila a podstúpila som to bez strachu, čo sa mi všetci čudovali, najmä ľudia z lekárskych kruhov, ktorí na to dodnes nenabrali odvahu aj pri vysokej krátkozrakosti. O rizikách sa nikde toľko nepísalo ako teraz. Podpísala som sa pod informáciu, že v prípade vrátenia sa dioptrii reoperácia je možná na 99 %, samozrejme za ďalšiu plnú úhradu /stálo to toľko, koľko dnes/. Takže tak…som veľmi sklamaná :frowning:

ahojte, ja som absolvovala lasek pred 3-mi mesiacmi v auparku,mala som -7 dioptrií a odporúčam každému. Vidím úplne super. Podľa doktorky dokonca čítam lepšie ako s okuliarmi. Bolesti som nemala, len mi prvú noc strašne slzili oči. Tretí deň som už mala v pohode otvorené oči a išli sme na návštevu. S videním do blízka je to horšie, taký mesiac je to úplne nanič. Teraz už je to fajn, mám úplne orlí zrak.

…to nemyslis vazne ze cesta do RK ta vyjde viac ako 200eur? odkial cestujes? a cim? :wink:

Nikto nemá skúsenosť s Epi Lasikom v Novamede v Banskej Bystrici?

ahoj ja som bola pred 3 mesiacmi na operacii excimerom v Kosiciach,metodou Epi lasik.Som spokojna,ziadne bolesti,len maly tlak,ktory netrval dlho.vidim dobre a super pocit…ziadne okuliare ani sosovky.Vrelo odporucam.

a zabudla som este povedat ze naozaj nic necitite,len trosku neprijemny pocit,a trva to vazne len par sekund,Ja som bola ,a nelutujem,super tim,Mudr.Juhas a Mudr.Lenartova,a sestricka bola zlata.Kosice-Oftum.