Excimer - operacia oci

môžeš mi napísať niečo viac? ďakujem

zdravim

v piatok som podstupil laserovu operaciu oci, typ EPI-LASIK. Teraz je uz streda, ubehlo 5 dni od operacie. Vcera, t.j. v utorok mi vybrali kontaktne sosovky, ktore mali zabezpecit skorse uzdravenie. Doktorka povedala ze sa mi to pekne zahojilo a vsetko je v poriadku, ibaze nenastala ziadna zmena. Nevidim o nic lepsie, ako pred operaciou. Vacsina ludi, aspon co pocuvam, hned po operacii videla lepsie. doktorka vravela, ze sa mi to postupne bude zlepsovat, ja len stresujem…za 5 dni ziadna zmena? Je to normalne? Ma niekto s tymto typom laseru skusenosti? Vopred dik

mozno len tomu fakt treba cas

co taka operacia stoji je to drahe?

mám 12 rokov a mala by som nosiť okuliare lenže ja okuliare neznášam a chcela by som isť na operáciu ale strašne sa bojím.

Dnes je pondelok teda moj treti den po novej bezdotykovej operacii laserom. Stale vidim trosku zahmlene ale vcera som uz precitala teletext v TV co som predtym bez okuliarov nezvladla. Prvu noc po zakroku som vobec nespal oci ma rezali a stale slzili, bolo to neprijemne ale v priebehu dna to ustupilo. Teraz mi trochu vadia tie hojive sosovky, trochu to reze, ale ja som vzdy mal problem so sosovkami. dufam, ze sa to bude len zlepsovat. Ta nova bezdotykova metoda je fakt super, ziadny priamy zasah do oka , ziadny chirurgicky nastroj, vsetko velmi rychlo urobi laser.

399 evry za oko. V ruzomberku.Epi lasik.Vsetky kontroly v cene. Inde to mas dokopy aj o 150 eur drahsie. Ja som max spokojny. Bol som v spinne v RK pred mesiacom.

To je totalna blbost, ze o generaciu novsi. 200hz a 500 hz nie je generacny rozdiel, ale dva subezne vyrabane typy laserov 500vka je rychlejsi, ale okrem marketingu to nema vplyv praktickyna nic. Pozri si www.wavelight.com . Tam je to.

Ja som bol v RKna epi lasiku, spokojnost. V metode problem nehladaj, je to najnovsia dostupna metoda.

Jeto viac ako mesiac, akurat som po kontrole a mam 0D na obidvoch ociach. Tebe sa co nepozdava?

Ahoj.,mozes mi blizsie napisat kde je ten SPINN v Ruzmberku.Díky vopred.

neviem sa rozhodnut medzi Excimer v Karlovej vsi a medzi Oftum auparktower preco si si zvolil ten??

a kde si to vlastne bol operovany v Karlovej Vsi?? odpis PLEASE

Ahojte!
Teraz na stvrtok 19.11. som objednany do SPINN-u v RK. Ale udiala sa mi nemila vec, tento pracovny tyzden som od nasho zahranicneho skolitela chytil najaky virus a a predvcerom a vcera som mal i horucku 38,5 a od stvrtku 5.11. beriem PARALEN a NOVALGIN, co mi predpisala obvodna lekarka. Dnes mam uz len 37 a miernu nadchu. Napriek tomu sa obavam, ze mi termin posunu. Mal som absolvovat vysetrenie i operaciu v jeden den. V pondelok budem musiet brnknut do SPINNu, nerad by som, aby doslo k nejakym komplikaciam z tohoto dovodu. Dam vediet!

Ahoj a vitaj v klube… Ja som bola na operácii v júli, teda som 4 mesiace po a dodnes sa mi hocikedy rozmazáva videnie, som z toho veľmi sklamaná. Čo sa týka dioptrií, stále mi tam voláke ostali.

Toto je odkaz pre Martina…

Mne sa nepozdáva to, že som 4 mesiace po operácii a hocikedy v priebehu dňa sa mi rozmazáva videnie. Nepozdáva sa mi to, že mám stále voláke dioptrie a už asi nemá význam robiť si ilúzie, že sa mi to ešte upraví… Ty zrejme patríš medzi tých šťastnejších.

Ahoj ak sa mozem spytat kde si bol na tej bezdotykovej operacii?

ja nie som spokojny s pracou v zilinskom ocnom centre…jedno okomi pokazili…

Ahoj chcela yb som si tiez dat operovat oci u dr.Cervenovej,len by som potrebovala nejaky kontakt na ich centum,pretoze na nete sa mi to nejak nedari najst.Nemohol by si mi s tym nejako pomoct???Dakujem Lubka

Ahojte,chcem sa s vami podelit o moj zazitok z operacie eximerom.Bola som v Kosiciach,19.11.2009.V jeden den ma vysetrili aj odoperovali obe oci.Personal bol priatelsky a profesionalny,vsetko islo rychlo,moj velky strach bol neopravneny.Pri samotnej operacii nic necitite len sledujete svetlo nad vami.Na co ma neupozornili bolo,ze som v prvej faze pocitila pach spalenej ocnej sosovky.Bezprostredne po operacii som sa citila vynikajuco,no po 20 minutach ma oci zacali rezat,slzit,opuchli mi viecka a dostala som horucku.Vecer doma som skoro steny skriabala.Do oci som si nevedela najprv ani kvapky nakvapkat lebo som ich vobec nedokazala otvorit,ani nasilu.Celu prvu noc som nespala,ale musim povedat,ze bolest trochu ustupila.Dva dni som mala opuchnute viecka a oci som neotvorila.Na treti den som to uz skusala,na to aby som sama dosla na toaletu to uz stacilo.Potom sa to kazdym dnom zlepsovalo a teraz mam z toho radost lebo to stalo za to.U kazdeho je pooperacny stav individualny,no ludia s citlivymi ocami to budu mat trosku tazsie.Mne predtym vadili aj kvapky do oci a sosovky som nikdy nenosila.Nechcem nikoho odradzat,ked ste rozhodnuti,dajte sa na to.Je krasny pocit zase sa pozerat na svet bez okuliarov.