Excimer - operacia oci

aký je prosím vás rozdiel medzi týmito dvoma technikami??? LASEK …EPI-lasik

Ahojte!
Nakoniec som bol skutocne preobjednany (pisal som nizsie) na termin o tyzden neskor v RK SPINN na 26.10. Absolvoval som vysetrenie s naslednou operaciou (EPILASIK) oboch oci (toho casu obe -3 s malym cylindrom)v priebehu 38 minut.
Prijemne prostredie, mily a profesionalny personal, operoval pan doktor Čuvala. Samotna opracia laserom bezbolestna. Pri mojich -3 trvalo jedno oko 9s. Bola mi akurat trochu neprijemna tesne predoperacna faza zakladania “epilasekovej vlozky” a nasledne tie mierne vibracie na oku, inac v pohode. Asi po 3och hodinach som zacal poriadne slzit, otazeli mi viecka a zacalo mi vadit svetlo. U mna konkretne sa slzenie spojilo i s poriadnou sekreciou z nosa, co bolo neprijemne.
Bohuzial mi nezabrali lieky ani na spanie, ani na bolest (vyskusal som vsetky odporucane), vdaka comu som si prve 2dni a 2noci po operacii vyslovene “uzil”(hodne). Tretiu noc som uz zaspal asi na 3hodiny a konecne prisla ulava. Treti den uz bol oproti predchodzim uplna pohoda - postupne ustupila svetloplachost, slzenie a rezanie oci, z nosa uz netieklo. Pocas prvych dni som kvoli obavam volal asi 2x, dostal som promptne rady i uistenia, nevahajte ani Vy pouzit telefon.
V sucasnosti som bez okuliarov, nie je to este idealne, ale to pride. Dnes som prvy den v praci za pocitacom.
Naberte odvahu a chodte do toho. Hlavne Vam prajem aby Vam zabrali lieky, co je silno individualne. I ked viem, ze na mna nezabrali, isiel by som do toho znovu.

Nemas tam chybu? V prispevku mas uvedeny datum operacie 26.10. ale podla Tvojho textu z 14.11. si skor asi myslel 26.11. nie? Inak nad operaciou oka uvazujem asi 10 rokov (za ten cas sa technika dufam zdokonalila), v poslednej dobe celkom vazne a zrejme sa rozhodnem v januari pre SPINN. Su lacnejsi nez Vikom, o vzdialenejsich neuvazujem.

blablabla…euforiu a kopec radosti som tiez zazila zhruba pred 10 rokmi. bohuzial dioptrie mam s5, oci citlive na sosovky a reoperacia nemozna!! chapem vasu radost, ked mate pocit ze vidite na 100 percent. u mna sa pridruzila hned po operacii este aj seroslepota, takze nejake soferovanie za sera, nebodaj v noci mi nahana strach.

Co tak má niekto skúsemosti s FEMTOSEKUNDOVYM laserom, ktorý používajú v Brne? Ten sa sá použiť aj na kontraindikácie/ hojenie rán keloidný spôsobom-, ktoré sú pri excimeri.
Dík za odpovede.

Pridavam sa k spokojnym klientom RK SPINNu, bol som tam v septembri, vsetko co spominal Michal je absolutna pravda, mne ale lieky zabrali. A mam 0,0 Dioptrie.

Peter:
Vdaka za upozornenie, ano ma tam byt 26.11.2009

Tak som sa konecne rozhodla na zaklade Vasich reakcii a ponuky. Idem na ten vianocny termin do RK do Spinnu. Na epilasik v nedelu 20.12. . Drzte palce. Mate niekto cerstve skusenosti s RK?

ja idem 19, zajtra do spinnu

ahoj bole sa na operacii v piatok 18.8.2009 v oftum centre Bans.Bystrica mam 3 dni po operacii a stale nemozem otvorit poriadne oci myslite ze je to normalne a iba stresujem?

pardon ten datum 18.12.2009 myslite ze ich mam na silu otvarat nech si zvykaju na svetlo?alebo nechat regenerovat?

ja som bola tiez na tejto opracii v bratislave ale a ja som ich nechala tak … dokonca som musela mat uplnu tmu a este aj tak som mala tmave okuliare …a a iba som skusala ci sa da ci nie …ale nic som nesilila (: skore zlepsenie (: uz to bude len lepsie a lepsie …

Hello
Aj mne to robili na Cmo v Blave 18.12.2009 a prve dva dni ani pootvorit, ale teraz je to uz super, aj ked uplne jasno nevidim. Ale cez tie prve dni som si chcela naozaj kupit radsej achladnicku ako operaciu xixi

Na odstranenie epitelu rohovky sa pri laseku pouziva alkohol, ktory epitel rozlepta a pri epi-lasiku sa pouziva tzv mikrokeratom, ktory zhrnie len tenku cast epitelu rohovky. Epi lasik je podstatne novsi a modernejsi. Aj vo svete ho vraj pouzivaju len spickove centra. Tolko som sa dozvedela z netu, ked som zistovala pred mojou operaciou. Majte sa

zdravim, ja som bol 19.12, svtelo, nic mi nevadi, neboli, ale zrak zatial nic moc, ty prosim ta ako ostro vidis?

Janika, ja som na skype pod menom l.bily1, muozme si povymenat dojmy

Ahoj chcela by som ist n operaciu mam -1,7a1,5 chcela by som vediet kolko to vsetko stoji aj z vysetrenim.chle by som ist do Ruzomberka ak tam niekdo bol napiste mi prosim skusenosti a cenu.Dakujem

Ahoj. Ja som bola v Ruzomberku zaciatkom leta. Vrele odporucam. Obvolala som viacero stredisk a v troch som sa bola pozriet. Najviac mi vyhovoval prave spinn v ruzomberku. Maju dobre referencie a v zdravotnictve vseobecne dobre meno. To bol dovod. Cenu neviem, pozri sa na ich stranku. A samozrejme…okuliare nepotrebujem a po tme je to tiez ok. Ak mas dalsie otazky, napis.

V RK spinn stoji komplet vsetko 798 eur aj s kontrolami a vysetrenim. To inde nemas.

0800 222 220 alebo laser@spinn.sk