Excimer - operacia oci

To je všetko krásne , že človek nepotrebuje okuliare, ale kladie si niekto otázku , čo bude s mojími očami vo veku 40-45 rokov , kedy oko stráca funkciu zaostrovať aj na diaľku aj na blízko ? Z rohovky už mám niečo odrezané a už je tenká na ďalší zákrok, čo potom? Prečo všetci očný lekári nosia okuliare? Dali ste si takúto otázku? Asi vedia prečo.

Vý borný postreh Katka, prečo neoperujú oťi tak, že " zlaserujú" chorú časť oka, resp. príčinu teda u krátkozrakých " zmenšiť očnú gulu" a nie odrezať z rohovky, zo zdravej časti oka. Prfíroda asi vie, prečo dala takú a takú hrúbku rohovky- že by jej úbytok nechýbal??,

To je poriadna blbost co si prave napisala… Jedine co je tak jeho frekfencia je rychlejsia. Samotny laser nemusi byt lepsi a ani nie je. Spinn je novsie centrum a preto ma novsi laser, vobec nevadi ze ma 2OO Hz. Ci budes na tom stole lezat o 5 sekund dlhsie je uplne jedno…

no, vela som uz tu toho precitala, aj celkovo som zistovala info po nete.Vsetci tu spominaju RK, neviem ci je to reklama…ja som objednana zajtra do KE - OFTUM, mam -4 dpt, a 23 rokov nosim denno-denne sosovky, mam 40…zistovala som , ze v KE maju laser 400 Hz, co podstatne skracuje posobenie lasera na oko a tym skracuje rekonvalescenciu po zakroku…mudrejsia budem az ked budem mat po…tak drzte palce, potom vam napisem pocity koli nerozhodnym adeptom.

ahojte,ja uvazujem o tejto operacii a prave v ruzomberku.viete mi povedat ci to operuje stale ten isty pan doktor a aky je? zaujimali by ma tak isto cakacie doby aby som mala nejaku predstavu.a aka asi dlha doba prejde od predoperacneho vysetrenia po samotnu operaciu.je pre nich nejaky problem ked mam medzi lavym a pravym okom rozdiel 1,5 dioptrie? ( mam 3,25 a 4,75)dakujem za akekolvek info a akekolvek dojmy:-)

nemaju tam velke cakacie doby, ale tusim operuju vzdy cez vikendy alebo tesne pred vikendom. Vsetko ti povedia je tam bezplatna linka, mne zavolali naspat. O lekarovi neviem, ale pocul som ze ludia si pochvaluju / ono pristup mas vsade prijemny, pretoze vsetko si hradis ty a toto su obrovske ziskovky, skor pozeraj na vybavenie, referencie a ohlasy ludi/

Vidím, že veľa ľudí už má túto operáciu za sebou, chcem sa spýtať nikto(?) nemá problém so suchým okom, alebo zhoršené nočné videnie?

Našla som stránku, kde opisujú riziká operácie a som riadne na pochybách, pretože tiež uvažujem či sa operovať, či nie… V článku tiež píšu, že sila, pružnosť operovanej rohovky je len 2,4% z tej “zdravej” pred operáciou!
Tenšia a slabšia rohovka môže viesť k vzniku keratectasie (stafylóm rohovky-ide o vyklenutie stenčenej rohovky pri zvýšenom vnútroočnom tlaku) a k zlyhaniu rohovky, čo si vyžaduje jej transplantáciu.
Takmer všetci vidia po operácii perfektne…ale dokedy? :frowning:
http://www.lasikcomplications.com/TopTenReasons.htm

Ak môžem povedať moju skúsennosť ja som si dala operovať obe oči v roku 1993 , bolo to u nás v začiatkoch a predsa som sa rozhodla. Mala som dioptrie -2,78 a 2,50. Dnes mám 47 rokov a som veľmi spokojná. Všetko doteraz bez problémov, pomohlo mi to psychicky aj zdravotne. V tom čase som platila za jedno oko toľko čo stojí teraz 333eur.

ja som bol na operacii 19.12.2009, necakajte ze za par dni uvidite na sto percent. mam viac ako mesiac po operacii a este to nieje stale ono, stale sa to este hoji a zlepsuje.Ja som prve dva dni prespal, prvy tyzden nic moc zrak je slaby, vsetko sa rozmazava, vyrazna zmena pride az v tretom tyzdni, potom sa da aj soferovat.

Ahoj, ja som mala rozdiel dvoch D a astigmatizmus k tomu a nemali problem. Len musis mat vsetky “ciselka” minusove. A s tym videnim je to presne ako pise “spolupacient” podomnou,ze sa to postupne hoji a vyrazne zlepsuje den co den. Moje ocakavania to uz davno naplnilo. Drzim ti palce.

A btw. z coho sudis,ze su to obrovske ziskovky? Myslim, ze keby to bola taka ryza, otvoril by si to kadekto. Cena operacie je podla mna znacne ovplyvnena obstaravacou cenou masiny. Tolko moj nazor. Inak tiez buduci klient. Vo februari idem na to.

Myslim si,ze ta stranka je znacne pesimisticka. Hovoria o lasiku, ja idem na epi lasik. O 10 rokov modernejsiu metodu. Nocne videnie je zhorsene pokial sa v tme duhovka roztiahne a a pozeras sa cez okraj tej oblasti, kde ti laserovali. Kedze oko je gulate tak luce laseru nedopadaju na ciel kolmo ale pod urcitym uhlom. A teda cast sa odrazi. Toto je problem starych laserov. Nove ako Allegretto od Wavelightu to ma osetrene softverom, ktory posiela viac lucov na okraje, kde sa cast z nich odrazi, ale to spravne mnozsvo sa trafia zlaseruje to, co ma. Trochu som studoval kym som sa rozhodol.Tu je viac http://laser.spinn.sk/garancia-kvality/

Vraj ma lekar z jednej operacie 10 percent, neviem kolko ich spravia presne za mesiac, ale je to vraj obrovska kopa ludi, vsetko je to o zisku. Kazdy si to nemoze otvorit, to nie je taky jednoduchy biznis ako nejaka lekaren, ale o tom som nechcel. Ja som sa rozhodoval medzi zilinou a rk, a rk som si vybral tiez koli epi. Tiez idem vo februari, predbezne na 6.2 ak mi do toho nieco nepride.

ahoj, ja mam tiez -dvojky na obidvoch ociach a -1 astigmatizmus. Merali ti dioptrie na kontrolach? viem ze sa to nejaky cas hoji, ale napr soferovat sa da po akom case? Kde si bola na operacii ak sa este mozem opytat. Dakujem

Ja som bola 28.12.09 v Blave. Operovali mi obe oči naraz. Moje dioptrie boli -6,-8. V deň operácie sa nič nedialo, bolesť bola mierna. Na druhý deň to bolo horšie, ale lieky pomohli. Dala som si Ibalgin. Všetko sa to dalo vydržať. Na ďalší deň už som ani nevedela, že ich mám robené.Zrak sa však stále lepší, ale to horšie oko stále nie je dobré, stále na ne vidím horšie. Zozačiatku som mala problémy s pozeranínm do blízka, ale aj to sa zlepšuje. Zdá sa, že nebudem potrebovať okuliare do blízka, hoci mám 44 rokov. Operáciu vrele doporučujem.Už teraz po mesiaci, vidím lepšie ako s okuliarmi. Pri očiach netreba hľadieť na peniaze, veď šošovky, okuliare slnečné a aj obyčajné stoja tiež veľa. Ak bude nutné dokorigovať to horšie oko, určite si ho dám urobiť.

zalezi aky mas cilinder, treba na prvej kontroly som mal stvrtky, ale videl som stale celkom zle lebo som mal velky cilinder, ja som vodic z povolania a trufol som si na SILVESTRA PAR KM KDE TO POZNAM, po mesiaci uz aj 700 km denne, bol som 19 decembra ale este predpokladam ze to bude lepsie, aj ked uz teraz to je skoro ok. Skratka kazdy tyzden vidis rozdiel. Keby som sa mal znova rozhodovat, tak by som nevahal, je to nadhera bez optiky.

ako som pisal, dioptrie 2 a cylinder 1, vsetko minusky. Ale prave koli cylindru je ten zrak do dialky o nicom…Ten cylinder operaciou uplne odstrania ? ty si mal kolko?

Niektori ludia maju zvlastne predstavy o podnikani… 10% z trzby? Silno pochybujem. Ale o tom toto forum nie je. Drzim ti palce. Ja to mam uz rok za sebou. A fajn. :slight_smile:

ja prave ze neviem kolko som mal, ale hovorili ze velky a ze to bude ok

Ahojte, som lekarka a pred piatimi dnami som to absolvovala tiez. V ocakavani, ze to bude miernejsie… co nebolo:( Dva dni po operacii slzenie, opuch, u mna tym padom aj nespavost. Dnes som druhy den po vybrati sosoviek, oci este rezu, zrak je zatial zahmleny no vyyyrazne lepsi do dialky… vsetko chce cas!!! Tak nebojte sa, ono to za tych par dni bolesti stoji:)
Do"videnia" :wink: