Excimer - operacia oci

Je pravda, ze po operacii uz nebude mozne nosit kontaktne sosovky, ak by sa neskor zrak opat zhorsil ? Vdaka

este som sa chcel spytat, ao dlho treba nosit tie slnecne okuliare priblizne

Ahojko.neviem ci je to individualne, ale som mala 3 roky po operacii dioptrie postupne ale isto nas5 a sosovky znesiem max 4-5 hod. denne v oku. som z toho nestastna, lebo mi dalsiu operaciu nedoporucuju, udajne je uz znacne ztensena rohovka :-((

Ja som mala operaciu excimer v r.2002. Je to uzasny pocit nemysliet stale na okuliare, takisto v zime v dazdi nic nie je rozmazane a zahmlene. Ale horsie sa mi soferuje v noci a v dazdi (noc) hlavne ked nie su dobre osvetlene cesty. Velmi citim po dlhsom nocnom soferovani unavu oci. Takisto jedno oko ma uz spat nejaku tu dioptriu. Ale neriesim to. Okuliare uz na oci nedam.

Prajem pekný deň :slight_smile:
V novembri budem mať 18 rokov, čiže už začínam uvažovať o operácii. Prečítala som si pár príspevkov a niektoré ma vystrašili. Neviem ako sa mám rozhodnúť. Na jednej strane túžim po tom, aby som sa nemusela každý deň naťahovať so šošovkami alebo s okuliarmi a na strane druhej sa dosť bojím toho, aké následky to môže mať. Myslíte, že by som do toho mala ísť? Určite sa ešte poradím so svojou očnou doktorkou.

Ahoj Janka, Ja som bola na operácií očí v roku 2003.A dala som si operovať obidve oči naraz nech to mám za sebou.Mala som na obidvoch očiach dioptrie -3,25. Popravde bolesti som mala 3 dni strašné,ale dalo sa to prežiť.Lekári ma odrádzali,že môžem dostať infekciu, zrak sa mi postupne zasa zhorší a kde čo,ale nieje to pravda. Dneska som bola na prehliadke a zrak mám dobrý. Takže Ja by som to odporúčala každému. Myslím si,že aj tá bolesť stojí za to.

Na tvojom mieste by som pockal, ustalenie zraku nastava o nieco neskor ako 18 r a to je dolezite, ale ak mas 2-3 roky zrak uz stabilizovany ( co ale pochybujem ) tak kludne chod. 2 dni to boli, ale potom uz pohodicka.

Ja som sa zas chcela spytať, či po operáci, keby sa mi opäť zhoršovali oči bude možne nosiť znovu kontaktné šošovky,Momentalne nosim kontaktne šošovky a neviem si predstaviť nosiť okuliare.

a kolko po operacii, musim nosiť slnečne okuliare a či niekto vie odpuričiť centrum v karlovej vsi.Dkujem za odpoved.

Nevie prosim niekto od kolkých rokov robia tieto operácie? dakujeeem

Andrejka, budeš môcť nosiť šošovky, ale asi nie také ako nosíš teraz. tiež sa mi to prihodilo
tak osobne ma rezali všetky druhy z tých cenovo štandardných. Takže som bola donútená prejsť na jednodňové a asi najdrahšie na trhu, ale tie jediné ma neomínajú a čo neurobím pre môj oki pocit a tiež pre krásu, keď preoperovanie by bolo vraj veľké riziko.

pritel bol a povedal ze nikdy neolutuje. ja urcite po nasporeni peniazkou tiez sa do toho pustim…

Janka, neboj sa operácie. Ja som sa dala operovať ako 33 ročná s - 5,5 dioptriami, teraz mam 48 rokov a -0,5 dioptrie. Som rada, že som sa na to dala. Bolesť po operácii nebola veľká, v pohode sa to zvládlo s tabletkami.

Ahoj,
Chcela by som sa popytat vas ludkov co ste boli na operacii v BA, ze na ktorých klinikých ste boli najviac spokojny a ktory typ operacie vam robili,PRK laser, LASEK, LASIK alebo PTK? Dík :slight_smile:

Caute.

Pred operaciou epilasik som mal hodnoty d -4,5 a -5. Teraz mesiac po operacii som bol na kontrolu kde ma upozornovali ze vsetko je v poriadku ze hodnoty dioptri ktore momentalne mam su len docasne . Som trochu znepokojeny pretoze bol som na nezavysle vysetrenie asi 4 dni neskor a mal som hodnoty -0.75 na obidve oci ale co je horsie tak aj plus 1 a plus 1.25 s nejakou odchylkou 20 a 70 . Hovorili mi ze ide o astigmatizmus. Nevie mi niekto prosim Vas povedat ci je to naozaj len docasne alebo ostanu niejake pooperacne nasledky?
Vdaka za vase komentare. rasto

Ahoj, myslim, ze aj mne sa to upravovalo postune. Ale po troch mesiacoch je pohodka. Kolko mas rokov? Kedy si bol operovany?

ahojte, ja som bola operovaná v Karlovej Vsi pred 4 rokmi. Mala som dipotrie -3,75 na oboch očiach. Operácia LASEK. Bolesti boli asi 3-4 dni, ale čakala som, že to bude horšie. Najväčšie prekvapenie pre mňa bolo, keď som v deň operácie čítala v telke titulky!!! Stále som na nulke, nemám žiadne problémy, len ráno musím mať vlhké oči - pred otvorením hýbem bulvami, aby neboli prilepené o viečka-ide o pooperačné jazvy, záleží to od toho, či sa nehojíš koloidnými jazvami. Slnečné okuliare som nosila a nosím len pri slnku-operovaná som bola v januári-takže hlavne kôli snehu.Ináč som ich nenosila.

Prosím Ťa o upresnenie- Tebe sa asi jazvy hoja keloidne a preto musíš pred otvorením očí hýbať očnými bulvami- dobre som to takto pochopila. A nemala si strach, že jazva na oku sa bude zase hojiť keloidne s prípadnými následnými problémami. JA myslím, že komu sa jazvy hoja keloidne- je to kontraindikácia na túto operáciu, nie?
Vopred dík za odpvoed
Jana

nazdar
Ja mam 25 a teraz to bude 6 tyzdnov od operacie. Stale mam dvojite videnie na pravom oku a co sa tyka - diopt tak stale 0.75.asi za 3dni budem vediet viac ,lebo mam kontrolu tak napisem ako to pokracuje. dik za odpoved.

Ahojte
Som 10 dni po operacii diopptrie som mal na pravom oku -10,5 a lave okolo -2,5. teraz vidim na prave oko lepsie a na lave oko nepocitujem rozdiel zda sa mi ze to je to iste…newiete mi povedat ci su tie dioptrie docastne??