Excimer - operacia oci

Danka, napis prosim Ta, ako to prebiehalo, ako si na tom teraz. Pripadne mail mari.kler7@gmail.com Dakujem a Drzim palce ! :))

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať od akej veľkosti dioptríí sa môže ísť na laserovú operáciu. Ľavé oko mi stále slabne, tak by som chcela túto oper. laserom podstúpiť. pravé oko mám 1,5 dioptrií a ľavé 2 diopt. Ďakujem za pomoc.

dieťa drahé,ty na operáciu ešte nemyslí !!!

Bol sa operacii pred mesiacom, mal som - 2 na oboch očiach, trvalo to 40 minut zo všetkým. Bolesti som mal asi 30 hodin - väčšinu som prespal - dostal som tabletky.
Na druhej kontrole mi doktorka povedala že vidim na 100 % - pocit pochopi iba ten kto to zažije - odporučam každemu…

Caute vsetci,
chcem sa podelit o svoju oper.,kt.som absolvoval 30.3.2010 v BA v Excimeri.Mam,resp.mal som dioptrie na L:-5,75 a P:-6,5.Na prvom predoper. vysetr. som bol este v roku 2006,kedy mi zistili nepravidelne zakrivenie rohovky,cim mi neodporucili absolvovat oper.,kedze nevedeli porovnat stav,ci sa zhorsuje alebo je stabilizovany.Na zaklade ocnej lekarky,kedy mi zakazali nosit kont. sosovky(nosil som ich od 15 r.,cize 13r. nosenia),kde mi zacinali prerastat cievky na rohovku,bolo jedninou nadejou ako sa zbavit okuliarov opat rozhodnutie ist na oper. excimerom.Na druhom predoper. vysetreni mi zistili ze mam zase tensiu rohovku,takze je potreba konzultacie u prof. Cernaka.,ten vsetko prestudoval a odobril oper.Pred oper.nakvapkaju do oci znecitlivejuce kvapky,cize si posedite v ambulancii asi 30-45min,kym oci budu uplne necitlive.Pred samotnou oper. budete o vsetkom pouceni a dostanete antibiaoticke kvapky na domov a umele slzy + nejake tabl. proti bolesti a na poziadanie aj tbl na spanie(odporucam!!). Mal som absolvovat typ oper. LASEk(co podla videi na youtube mala byt odklopena vrchna cast epitelu rohovky s 20%alkoholom a nasledne na konci laserovej operacie spat priklopena.Pred oper. vas operater ulozi na postel a vsetko podrobne vysvetli ako a kde pozerat.Do oci umiestni rozvierac a potom uz len sledujete blikajuce svetlo.Na moje prekvapenie je oper. velmi rychla a uplne bezbolestna.Jedno oko trvalo asi max 30 sekund a jedine co bolo citit bol smrad palenia rohovky(ale poriadny:)).Bol som prekvapeny,kedze som ocakaval odklopenie rohovky a nic take sa nedialo,iba samotny laserovy zakrok.Po operacii som videl uz celkom ok,asi tak ako cez nejaku foliu.Vybral som si slnecne okuliare,ktore boli v cene operacie a pobral sa domov.Prve 2 hodinky boli uplne v pohode bez bolesti,ale potom co nasledovalo 2 dni sa nedalo zniest.Asi mam vyssi prah bolesti.Oci 1.den tiekli ako vodovod a zaroven zacinali aj rezat,palit,stipat a boli velmi citlive na svetlo. Ozaj 2 dni utrpenia, denna aj nocna mora.Tabletky proti bolesti vobec nepomahali a treba si vypytat anesteticke kvapky,ktore mne nepomohli lebo velmi stipali, takze som mal po nich cely den vydrazdene oci. Postupne bolesti ustupili a teraz 5 den po oper vidim na asi na 90-95% dobre, iba na citanie a do blizka mam trocha problemy. Ale citim kazdy den zlepsenie. A urcite nelutujem, aj ked prve dni to tak nevyzeralo a preklinal som kazdeho. Ak mate nejake otazky,kludne napiste na speaky007@zoznam.sk.

Ahojte, ja mam prave stvrty den po operacii lasek v Ziline…mala som dioptrie na pravom oku cez -3 a na lavom nieco menej ako -2 plus na oboch cilindre ale neviem presne v akych hodnotach. Bolesti som nastastie nemala ziadne a na prave oko vidim uplne ostro ako nikdy predtym dokonca ani s okuliarmi…no na lave vidim akosi dvojito…ale citam ze “rasto” ma tiez podobny problem…zajtra idem na kontrolu a mi idu vybrat sosovku tak budem mudrejsia co s tym lavym okom…

Dobrý deň, mám 20 rokov a pred 2 rokmi mi diagnostikovali astigmatizmus, na čo mi predpísali tvrdé kontaktné šošovky, ktoré som zvládla nosiť zhruba mesiac, pretože nie vždy sa nachádzam v prostredí, kde sa dajú nosiť a odvtedy vidím dosť zle. Viem, môžem si za to sama, no spomínali, že východiskom je aj laserový zákrok, no mňa by zaujímalo, koľko by ma to komplet celé stálo? Lepšie bude, keď mi nejaká dobrá duša napíše e-mail, ešte raz ďakujem.

Janka, tvrdé kontaktne šošovky sa v dnešnej dobe doporučuju spravidla pacientom s ochorením rohovky- keratokonus. Keratokonus sa prejavuje okrem iného aj astigmatismom. Bolo by dobre, aby ste si diagnozu upresnili u svojho lekára alebo doporučujem obratiť sa na pracovisko, kde je možná presná diagnostika rohovky.

chcem sa spýtať je tu niekto taky kto bol na operaci aj ked mal problémy s vysokym očným tlakom??a či to prešlo všetko v poriadku?totiž ja som tiež chcela isť na operáciu ale zistili mi zvyšeny očny tlak-teraz si kvapkam timolol rano aj večer a musim počkat kym sa mi tlak nestabilizuje čo však može trvat pol roka,rok.viac alebo vobec :(…
a ešte ty čo boli na operaci maju oči v poriadku?totiž viem že čo bol zoperovany nejaky chalan a potom bol na kontrole u očnej že mal dosť zničené očne pozadie…tak sa toho obavam a aj toho že či po operacii sa nemože stať ze znova mi nabehne kratkozrakosť-take že 0,dačo popripade jednotky by mi nevadili ale čo ak viac…
a ešte tí čo su z BA kde maju dobre skusenosti?kde boli?

dakujem za odpovede naozaj ma to vsetko zaujima :)))

Ahojte,bol som operovany na obe oci v Oftume v Kosiciach koncom februara a aj ked to este nieje stopercentne,nelutujem.
Po operacii som dostal darcekovy sek na 100€ na operaciu oci pre znameho,tak ak sa niekto chysta na takuto operaciu v Oftum-e KE,BA alebo BB,ozvite sa a dohodneme sa.Inac cena za obe oci bola 1000€ plus 40€ za vstupne vysetrenie.

Ahoj Palo, ja sa chystám 16.4.2010 do Ke na operáciu oči laserom. Ak maš ešte tu poukažku tak sa mi ozvi.Chcem sa opytať, či este stále aj po vyše mesiaci nevidiš na 100%

Dobrý deň. Pred 10 rokmi som bola na operácií očí excimerom. Hneď po operácií som otehotnela, takže oči som si už liečiť nemohla keďže sa používali kortikoidné kvapky. Efekt po operácií trval rok, potom sa mi objavili jazvy a získala som aj astigmatizmus. Dioptrie sa mi vrátili do pôvodného stavu. Doktor mi doporučil ďalšiu operáciu na odstránenie jaziev, avšak ja váham či sa zase nepridajú aj iné komplikácie? Čo teraz?

Caute, ja som bola tento mesiac operovaná v Alegrete v Nitre a som velmi spokojná. Vidím super od tretieho dna pooperacii, len rano mam trochu suchsie oci, ale doktorka mi povedala, ze to casom prejde. Za obe oci som platila len 810 E, operácia lasek a mala som =2,5 a =3,0 .Vrele doporucujem.

Predpokladam, že autom… ? :slight_smile: A ked so to spocitas prist na vsetky tie pooperačné kontroly, tak budeš mat fakt problem zmestiť sa do 200 Eur. a nepoctam este ten cas ktory pri tom straviš :)…

Ahojte. Mám dioptrie -2 na oboch očiach a k tomu ešte -8, 7 zakrivenie. Pri operácii mi odstránia zároveň obe dve vady očí? Zatiaľ som o týchto operáciach očí moc nepočula, len dnes som si prečítala nejaké články a diskusie, no nikde som sa to nedočítala. Ak mi niekto viete poradiť, vopred veľmi pekne ďakujem :slight_smile:

Ahojte, ja som bol na operacii oci v CMO v Bratislave 16. 04. 2010, mal som dioptrile -3, 5 a -3, 75 a tiez nejake tie cilindre. Je to uz mesiac a stale mam rozmazane videnie, ba dokonca sa mi ze vraj trosku zhorsilo videnie, lebo som vo stvrtok na kontrole neprecitel riadok na tabuli co som precital dva tyzdne predtym. Beriem efflumidex, ale zda sa mi, ze to vobec nepomaha. Ja dufam, ze sa mi ten zrak da dokopy na 100 percent. Ma niekto skusenosti, ze sa mu shorsil zrak po operacii?

S dovolenim, clovek, ktory vytvoril web, na ktory odkazuje link hore nemoze byt pri zmysloch. Ako moze nelekar vytvorit web s cisto oftalmologickou tematikou? Vyjadruje sa odbornym otazkam, uraza lekarov a dehonestuje uroven sukromneho zdravotnictva. Podla mna v CR a SR neexistuje klinika, kde vysetruju ako na beziacom pase. Autorove “smazenie” rohovky je uz len ceresnickou na torte celeho kvazi odborneho webu. Excimer je jedna uzasna metoda, ktora mi zasadne zmenila zivot. Ja dakujem.

Zdravím všetkých ochotných sa podeliť o skúsenosti v tak citlivej oblasti ako sú operácie očí. Nájde sa niekto kto sa podeli o skúsenosť, kto si dal operovať laserom dalekozrakosť +6 alebo viac, nakoľko uvažujem o tom na základe odporučenie mojej očnej. Avšak nič podobné som zatial nenašiel. Hlavne ma zaujíma spokojnosť resp problémy, nakoľko z ďalekozrakosťou vraj nie sú celokm uspokojivé výsledky a vraj rýchlešie dochádza k regresíí. Vďaka za každý postreh, skúsenosť, názor aj tých čo to majú už dlhšie za sebou.

Zdravím. Ja som bola na operácii laserom pred dvoma rokmi a som veľmi spokojná. Bolo to potom bolestivé, ale oplatilo sa lebo sa mi upravil zrak úplne a vidím skvele. mala som -4 a -4, 5. Ale vidieť bez problémov som začala vidiet až po 5 mesiacoch a zrak sa mi začal upravovať tak po druhom. Tak všetkým, čo sa na to dajú držím palce. Bolí to len prvý den a potom už je to v POHODE :slight_smile:

Dobrý deň! Chcela by som sa informovať o laserovej operácii. Mám 17,5 roka a mám záujem o operáciu. Viem, že je to možné až od 18. Nevie niekto či je nejaké obmedzenie, čo sa týka dioptrii? Ja mám 3, 5 a 3. Nosím aj kontaktné šošovky ale nie je to vždy možné. Okuliare nosím ale nemám ich veľmi v obľube, tiež mám astigmatizmus. Budem môcť ísť na operáciu? Vopred ďakujem za odpoveď.