Excimer - operacia oci

Neviem či ma toto video naodradilo. Naozaj ten zákrok nebolel? Vyzeralo to trošku hrôzostrašne… :slight_smile: Ale v každom prípade veľká vďaka za video, aspoň je mi jasné ako to asi prebieha.

Zdravím všetkých diskutujúcich. Kvôli práci by som čo najskôr chcel ísť na operáciu. Najradšej by som išiel do BA, Excimer resp. CMO, lebo si myslím, že tam majú najviac skúseností ale som z východu SR, takže po zvažovaní asi bude by to mohli byť asi Košice. Akosi často čítam o OFTAMe, ale pravdupovediac neviem, ich stránka na nete a výsledky sú aktualizované v júni 2008 aj keď cenník je nový. Chcel by som, a fakt nemám inde koho, sa opýtať práve na tie Košice a Vaše skúsenosti. Okuliare nosím do diaľky: -2,75 na obidve oči. Potom tam je niečo ako: V 3 / 50 cc.

Mno, tak podstoupil jsi zřejmě PRK, což je přímá ablace (obroušení, upálení) části rohovky. Já ji mám také za sebou. Volili ji právě proto, že mám tenkou rohovku. Narušení rohovky tím, že z ní seříznou ještě lamelku je v takových případech nebezpečná. K těm pooperačním bolestem - řekl bych, že jsem celkem citlivka. Přesto pooperační bolest s občasným spolknutím Ibalginu šla hravě zvládnout. Sice jsem ty 2 dny strávil v posteli a bez televize, ale opravdu to nebylo nic hrozného. Další dny už velké zlepšení a plynulý ústup bolestí. Tolik má zkušenost pro ostatní. Každopádně Ivane přeji ti, aby oči sloužily k tvé spokojenosti.

Ahojte, tak ja som bola na operácií presne pred mesiacom v Ružomberku v Spinne. Spokojnosť nad mieru. Bolesti boli prvé dva dni naozaj hrozné, ale už som zabudla a odporúčam to naozaj každému, kto nad tým rozmýšľa. Oči sa mi hojili postupne – raz na jedno oko som videla lepšie, raz na druhé. Dokonca na pravé (na ktoré som pred operáciou videla vždy o trošku lepšie), tak po operácií sa vždy len doťahovalo na ľavé. Mala som trošku problémy, keďže som na to pravé ťažko zaostrovala aj do blízka a videla som všetko rozmazane. No postupom času sa samé upravili a teraz vidím na 100%, dokonca mám pocit, že lepšie ako s kontaktnými šošovkami. Pre tých, ktorí sú krátko po operácií a nie je to zatiaľ také, ako by si predstavovali – zbytočne sa nestresujte, každým dňom a týždňom sa očká uzdravujú, až sa celkom uzdravia. Počula som, že sa dioptrie môžu vrátiť, ale čo ja mám všetky kámošky – jedna bola operovaná pred 10 rokmi, všetky sú spokojné a bez okuliarov, takže sa nevrátilo. Prajem Vám všetkým hlavne veľa trpezlivosti, ktorú potrebujeme.

Smiem vediet, kde si bola na operacii?

Dobry den, zajtra o 14 sa mi to zacne. Idem na operaciu oboch oci do Bratislavy - Excimer. Strach je velky, bojim sa bolesti. Poprosila by som, ak niekto ma skusenosti s tym, a poradi mi co mu proti bolesti zabralo, co pomaha. Dakujem.

Bola som na operácii oboch očí pred rokom v Žiline. Nosila som okuliare do diaľky 4, 5dioptrie. Milý personál lekárov i sestričiek, operácia vôbec nebolela, hneď na 2hý deň super videnie, okuliare vôbec na diaľku nepotrebujem. Netreba sa báť. Držím palce!

Ahoj, mam 17 a okuliare nosím už 5 rokov. Zrak sa mi stále zhoršuje ale moja očná lekárka to odôvodňuje tým, že som rýchlo vyrástla a zrak mi nejak zaostal a že sa to časom zlepší, ale ja v tom žiadne zlepšenie nevidím. Rozmýšľam o operácii v Ružomberku v Spinne, a tak by som sa ťa chcela spýtať, že koľko si čakala na operáciu koľko si za ňu zaplatila. Veľmi mi to pomôže. Už vopred ďakujem.

Dakujem. Uz to mam za sebou:D Ja som bola v Bratislave a som zatial spokojna, lebo ani pooperacne bolesti som nemala ani trosku.

23.6.2010 som bola na operacii, v Excimery Bratislava. Ak sa niekto chysta a chcel by neake informacie, email: frenkiss@azet.sk

Ahoj ja som po operácii očí a neboj, neni to nič strašné, troška ma terza bolí hlava a to je všetko.

Ahoj, som po operacii mam 44 rokov a bola som upozornena, ze onedlho budem potrebovat okuliare do blizka, kedze mi zoperuju dioptrie do dialky., ale ty mi davas optimizmus, ze to tak nemusi byt. napis, dakujem.

Je tu niekto, kto ma psoriazu a aj napriek tomu podstupil operaciu oci laserom?

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať na určité časové údaje, nakoľko som ich v tejto diskusii nenašla. Je 27. júl 2010 a ja by som chcela stihnúť operáciu do konca augusta. Je to možné? Zatiaľ som nebola na žiadnom vyšetrení. Objednajú ma hneď keď si tam zavolám? Napr. na budúci týždeň a keď im poviem, že by som chcela operáciu posledný augustový, budem chcieť veľa? Ďakujem za akúkoľvek skúsenosť.

Ahojte, aj ja silne uvazujem o operacii oci laserom. Dnes som bol u svojej ocnej lekarky a tam mi potvrdila, ze mozem ist na operaciu. Teda povedala, ze uz to zalezi len na predoperacnom vysetreni u odbornikov. Neviem vsak kde ist. Som z RK a v RK mi moc neodporucala, ze tu je kratko taketo centrum a nemuseli by vediet reagovat pri nejakej komplikacii. Odporucila mi BB alebo BA. Do Ba mam daleko, v BB som takmer kazdy den. Boli ste niekto operovany v BB? Alebo poznate niekoho, kto bol na operacii v BB na kapitulskej? Dakujem za odpoved. Mirka dozvedela si sa nieco nove? Kam chces ist na operaciu?

Ahojte. Seriózne uvažujem o operácii očí. Nosím okuliare na diaľku 3,75 a 3,5. Chcel by som sa spýtať v akej klinike by ste mi odporúčali podstúpiť zákrok? Zatiaľ som našiel kliniky len v BA. Zaujímalo by ma, či nie je nejaká dobrá v Nitre či Nových Zámkoch. Ďalej by ma zaujímalo, či musí byť pacient počas operácie pri vedomí, alebo je možné absolvovať zákrok pod anestéziou. Zaujíma ma to, lebo mám problém s tým, že neznesiem, keď sa mi čokoľvek priblíží k oku. Mám veľký problém si dať aj kvapky do oka, či akokoľvek sa priblížiť k oku. Mal niekto z Vás, čo ste už podstúpili operáciu rovnaký problém? Môžete ma kontaktovať aj mailom, každá rada mi pomôže.

Ahoj, ja som z PB a rozmyslala som medzi ZA a BA. Na Za som nasla vela negativnych reakcii, takze som sa rozhodla ze nakoniec nepojdem do Za, aj ked sama som tam bola na predoperacnom vysetreni a boli jednoducho skveli, strasne mile doktorky. Po precitani mnohych diskusii som sa dozvedela, ze si ludia velice chvalia Ruzomberok. Zacala som porovnavat Ruzomberok a Bratislavu a rozhodla som sa pre RK. Hlavne pre mensiu vzdialenost pre tiez dobre reakcie a hlavne pre nizsiu cenu. Vlastne je to jedno, ci Blava a RK ale u mna zavazili len tieto, pre niekoho mozno nepodstatne plusy :slight_smile: A z ruzomberka mi dnes odpisali, ze ma najblizsi volny je na 13.8., cize uplne skvele a hlavne rychle:) Paci sa mi, ze robia predoperacne vystrenie aj operaciu hned v ten isty den. Nemusis tak vysadit kontaktne 14 dni pred vysetrenim a zas dalsich 14 dni do operacie. Skrati sa to. Povazujem to za celkom super napad. Co sa tyka BB, tak som precitala hodne diskusii ale nepamatam si, ze by niekto pisal BB ale mozno som si nevsimla. Najcastejsie pisu o Blave. Tam je CMO excimer a este jedno v Aupark Tower. Drz sa :slight_smile:

Ahoj Mirka, tak ty si uz takto pokrocila :slight_smile: ja mam obavy z tohto nasho RK. Neviem ci mam ist sem, ci do BB. Mam z toho uz mindrak.

Mirka to záleží aj od toho, či nosíš kontaktné šošovky. 4 týždne pred zákrokom sa nesmú nosiť.

Ahojte, tuto dilemu som riesila pred dvomam mesiacmi. Mam to teda nastudovane. Na kapitulskej v BB su o rok kratsie ako v RK. Na zaklade mojich znamych, kde sa dobra skusenost siri geometrickym radom, a styria tam uz boli operovani, som sa aj ja rozhodla pre spinn v RK. Zatial bez komplikacii. Z mojej strany spokojnost.