Excimer - operacia oci

14 dni staci.

Ahoj Marek.
Neviem nakolko je to pre teba este aktualne. Ja som tiez z vychodu a absolvovala som tento zakrok v OFTUM-e u prof. Juhasa. Zvazovala som aj 3F, tiez v Ke, ale tam praktikuju len metodu PRK, ktora je sice lacnejsia, ale bolestivejsia. A taktiez ma presvedcili nazory ludi, ktori u prof. boli, ze je to uznavany odbornik. Operacia stoji 500 eur za 1 oko. Cena zahrna aj mesacnu pooperacnu starostlivost vratane vsetkych kvapiek, ktore potrebujes. V pripade ak by si mal zaujem, dostala som po operacii kupon na zlavu 100eur, mozem predat za polovicu, kedze v mojom okoli sa nikto nechysta na tuto operaciu. Zatial som s vysledkom spokojna, ja som mala -5D na obe oci. Teraz som 2 mesiace po operacii, jedno oko mam 0, druhe asi -0, 5D ale este sa to moze skorigovat. V skratke tolko, ak by ta este nieco zaujimalo mozes napisat aj na mail: 199timi@gmail.com

Ahojte. Ja som bola zaciatkom juna na operacii v Ke v OFTUM-e u prof. Juhasa. Vsetko potrebne najdete na prislusnych strankach. Ale v skratke, predoperacne vysetrenie aj operacia sa da spravit v jeden den, min. tyzden optimalne az 2t predtym treba vynechat kontaktne sosovky. Samotna operacia je nebolestiva, trva par minut. Robi sa v lokalnej anesteze (predtym vam kvapkaju do oci anesteticke kvapky). Hned po operacii som pocitila vyrazne zlepsenie (mala som -5D na obe oci) , ale niekolko dni trva pocit rozmazaneho videnia, kazdym dnom sa to vsak zlepsuje. Niekolkokrat denne sa kvapka do oci. Teraz, 2 mesiace po operacii mam na jednom oku 0 D, na druhom -0, 25D. Bola som operovana metodou Lasik, ktora je oproti PRK menej bolestiva. Stala 500 eur za jedno oko. Cena zahrnuje aj mesacnu pooperacnu starostlivost, vratane kvapiek, ktore dostavate pri kontrolach. Ak by mal niekto zaujem o operaciu oci v OFTUM-e v Ke, BB alebo Ba, mam kupon na zlavu 100Eur, mozme sa dohodnut. Inak som s operaciou velmi spokojna, dufam, ze to vydrzi co najdlhsie.

Na piatok 20.8 som sa objednala na operaciu oci v KE podla vasho popisu ste boli spokojna, ako ste to mysleli s tym kuponom na zlavu?

Ja som bola operovaná pred niekoľkými mesiacmi v očnom centre Alegreta v Nitre a som spokojná. Dioprie mi nezostali žiadne a prístup doktorky a personálu bol perfektný. Vybavená som bola aj s vyšetrením a aj s operáciou behom 2 týždňov.

Ahoj. Som objednaná na september do CMO. No neviem si predstaviť, že si len tak kľudne ľahnem a budú sa mi vŕtať v očiach. Dávajú niečo na ukľudnenie? Mala som na uvažovanie dosť času, dokonca som pozrela nejaké video ( neodporúčam ) , takže som si touto operáciou istá, ale strach teda mám :o)

Ahojte, vie mi niekto poradit, ci sa daju operovat aj dioptrie +6?

Ahoj Zuzka, bola som na operácii 24. 8. 2010 v centre OFTUM v Banskej Bystrici. Mala som D+7, 0 a C +3, 0m spolu +10, ostrosť videnia zatiaľ kolíše, ale aj tak bez okuliaov vidím lepšie ako pred tým s okuliarmi, komplikácie nemám žiadne, kvapkám kvapky. Zatiaľ som veľmi spokojná, som rada že som sa odhodlala, U ďalekozrakých dokážu laserom odstrániť max. D+6 a C tiež +6, 0.

Ahoj, v 17-tich by som este na tvojom mieste este nerozmyslal idealny vek je po 21, vtedy by sa uz mal zrak ustalit cize si este radsej pockaj inak operacia by bola potom zbytocna, kedze zrak este kolise. Mne osobne sa po 20tke este zhorsil si o 1 D. Operaciu som si dal az v 23 z -7.0 D obe oci, a teraz (mam 27) mam 0,0 D. Cize 100% zrak. Radsej si este pockaj, stoji to za to.

Ahoj. Ja som 4 a pol roka po operácii, a včera som sa zobudila s tým, že na pravé oko vidím slabšie, strašne ma to zožiera. Bojím sa, že sa to bude zhoršovat. Idem sa zasa objednat na kliniku, som zvedavá, čo mi tam povedia. Nevieš náhodou, či je možný další zákrok, napríklad po piatich rokoch?

Ahojte, mozete niekto porovnat pristup / cenove podmienky / vysledky / a pod. medzi CMO a Excimer v BA? Vdaka.

Ahojte, mala by som zaujem o operaciu oci, ale dozvedela som sa, ze sa neodporuca zenam, ktore este nemali deti. Zevraj, pocas tehotenstva sa hormony menia a moze to mat vplyv aj na oci. Pocul niekto o tom nieco? Za info dakujem…

Ahojte, rozmyslam nad operaciou a rozhodujem sa medzi dvoma klinikami a to SPINN v Ruzomberku a COM v Bratislave. Cenovo su rovnako na tom. Co by ste odporucili Vy? v BA maju nejaky najnovsi laser, tak tam sa skor priklanam. Ale co ma zaujima jedna vec, preplaca cast aj poistovna alebo vsetko si hradim sam? Lebo niekde som aj cital, aj znamy maju skusenosti, ze da sa to aj cez poistovnu.

Obe centrá majú staré typy laserov, preto sú cenovo rovnaké. Doporučujem radšej Blavu Excimer alebo Nitru.

Dakujem, ale praveze na stranke COM.sk som sa docital, ze od 12.11. maju najmodernejsi laser, tak preto som si to myslel. No musim to popozerat este.

Ahojte. Sú to dva týždne, čo som bola na operácii očí- dioptrie -1, 75. Operácia bola bez bolesti, no dve hodiny po operácii som mala také silné bolesti, v očiach ma neskutočne pálilo, rezalo, škriabalo a bolelo. Trvalo to dva dni. Už je to v pohode, no aj po dvoch týždňoch mám dvojité videnie a čítať neviem, pretože sa mi všetko rozmazáva. Operácia ma stála 1040 eur.

Ahojte, mna by zaujimalo, ze komu ake kvapky predpisali po operacii prk/lasek a ako dlho ste ich museli uzivat? Dakujem za odpoved.

Ahoj lula, ako sa Ti dari dalej?

Ja som bola v SPINNe, boli mili, ochotni, cena je rovnaka ako v cmo, ale technologia epi lasik. V cmo je starsia! Neriadte sa len podla ceny. Laser v Spinne je stale aktualne vyrabany. Len pomalsi, co nevplyva na vysledok. Rozhodni sa ako chces, ale ja som spokojna. Je skvele vidiet. :slight_smile:

A neupozornili Ta, ze pri plusovych dioptriach je sanca “navratu” dioptrii radovo vyssia ako pri minuskach? Donedavna plusky robili v ba zadara a “skusali”. Ja by som s pluskami pockal.