Excimer - operacia oci

Dnes som bol objednaný s kolegom na vstupné predoperačné vyšetrenie na súkromnej klinike Excimer Ban. Bystrica na 9. hod. Sme obaja zo žilinského kraja, v čakárni sme boli už pred deviatou, a čakáreň bola plne obsadená, tak isto ako keď prídete k obvodnému lekárovi v chrípkovom období. Po hodine sedenia v čakárni sme chceli vysvetlenie od maximálne neochotnej sestričky, prečo musíme tak dlho čakať, keď sme boli objednaní na deviatu hodinu. Jej odpoveď bola, že nevie v akom poradí sme prišli do čakárne. Po hodine a pol už sedeli v ambulancii aj pacienti, ktorí prišli až po nás, čo nás na toľko nahnevalo, že sme obetovali túto cestu zo Žiliny do B. Bystice a odišli sme bez absolvovania vstupnej predoperačnej prehliadky. Vďaka neochote zo strany hlavne zdravotnej sestry, ktorá pôsobila dojmom, neochotnej prepracovanej ženy bez vzťahu k práci. A to si hovoríte, že ste súkromná klinika, kde si musí pacient všetky úkony platiť z vlastného vrecka. Takže ja aj kolega sme boli nútení poobzerať sa po inej súkromnej klinike s ochotnejším personálom ako pracujú v Excimeri B. Bystrica.

Ahoj aj ja som bola na operacii oboch oci - som uz 4 tyzdne po operacii, dvojite videnie mam do dialky - svetlo ked svieti v dialke, ho vidim dvojmo. Dufam, ze to prejde. Ake mas skusenosti u teba? Ak mozes prosim odpis mi. Dakujem.

Ahojte, ja som bola v pondelok na operacii v Blave na klinike Cornea. Robili mi obe oci, metoda LASEK. Na jedno oko som mala -3,5 a cylinder 1 a na lave -1,5 a cylinder -2. Vsetko super dopadlo. V utorok v noci som dostala bolesti, ale dali sa zniest. Prave oko vobec nebolelo, lave len trosku rezalo a obe oci ma len palili a slzili. Celu stredu som nevidela ale dalo sa. Ziadne place a velke bolesti. Vo stvrtok mi vybrali sosovky, 2 dni som videla este zahmlene, ale kazdym dnom sa to lepsi a lepsi a dnes uz vidim uplne super. Este mesiac budem brat kvapky, oci mam pekne zahojene, nemam ani ziadny zapal. Takze hor sa do toho, kto uvazuje, keby chcete vediet viac, napiste mi na mail, ahoj. Cena jedno oko 375 eur a vstupne vysetrenie 35 eur. V cene su zaratane 4 kontroly a kvapky do oci.

Dobrý deň, ja som už 3 mesiace po operácii lasekom. Som maximálne spokojná. Zrak sa mi ustálil už po prvom týždni. Poskytnem kupón na zľavu, kto má záujem. Napíšte mi pre konkrétne info.

Bol niekto v Košiciach, dajte vedieť, ako ste to absolvovali a vôbec priebeh.

Ahojte. Na zaciatok nechcem nikoho urazit. Mam -14 dioptrii a prispevky typu: mam -1, -2, -3 dioptrii a chcem ist na operaciu laserom sa mi zdaju smiesne. Asi preto, ze som nikdy nevidel dobre a pri -3 dioptriach by som bol najstastnejsi clovek. Tiez sa chystam zajtra zavolat do Ziliny a dohodnut si termin kontroly. Pred 8 rokmi mi Mudr. Vesely nemohol pomoct, tak som zvedavy ako dopadnem teraz. Neuveritelne ako dokazu nazory na nete ovplyvnit vyber kliniky.

Ahojte. Bol niekto v BA na klinike Medissimo na operacii femtosekundovym laserom? Ak ano, ake mate s tym skusenosti? Naozaj to po operacii neboli ako slubuju? Dakujem.

Ahoj, ja som nebola, ale logicky, preco by to nemalo boliet? Tu ranu neurobia nozom, ale laserom. Ale rana je. A naviac pri epi lasiku s mikrokeratomom je vraj ranka hladka a pri femto laseri je hrbolata. Osobne si vyberam ale femto nechcem. Asi tolko.

Ahoj Zdenka, aké si mala dioptrie a kde si bola na operácii? Ja sa tiež chystám, mám totiž dioptrie -9 na obidve oči a trošku sa toho bojím, hlavne aké to bude po tom.

Ahoj. Chcel by som sa spytat ci sa Ti uz zrak upravil a ci to bolo nejako neprijemne pri operacii alebo ci to nebolelo? Dakujem za odpoved.

Ahoj, ja som na tom podobne, som 2 tyzdne po operacii astigmatizmu, zakrok bol robeny v Ziline. Mam dvojite az trojite videnie, v noci miesto svetla vidim len rozmazanu ziaru, ked soferujem v noci, mam problem s protiiducimi vozidlami, ich svetla su ziariace machule. Niekedy mam dojem, akoby som mala mliecny film na oku. Operacia bola koli pristupu lekarky dost neprijena. Nikto poriadne neupozornil, co bude nasledovat este po nej. Velmi silne bolesti, naozaj si treba uvedomit, ze vam spalia cast oka, takze boli ako spalenina, zaobstarat si velmi silne analgetika a cloveka, co sa o vas 48 hodin postara. Mam nizky prah bolesti, vydrzim ako kon, ale toto bolo naozaj velmi neprijemne. Doslova a do pismena. Povedali mi, ze zrak sa stabilizuje do 4 az 6 tich tyzdnov. Tak som zvedava a opat napisem, ake pokroky a zmeny nastali. Dufam, ze neolutujem moje rozhodnutie.

Ahojte, mozem sa len opytat, porovnavali ste niekto operaciu oci excimerovym laserom (napr. oftum) a femtosekundovym laserom (neovizia) , resp. boli ste niekto na zakrok v NeoVizii v Ba, mali by tam mat najnovsi femtosekundovy laser. Teda ake su vyhody jedneho a druheho (cenu neratam).

Ahoj, femtosekundovy laser je neico ine ako excimerovy laser. Excimerom sa meni dioptricka mohutnost oka. Na to, aby sa mohlo laserovat excimerom, je potrebne vrchnu cast epitelu rohovky odstranit. Bud alkoholom (lasek) , alebo “hokejkou” (PRK) , alebo mikrokeratomom (EPI-Lasik) , alebo femtosekundovym laserom (femtolasik). Po odstraneni epitelu nasleduje zakrok excimerovym laserom. Teda porovnat excimer a femto sa neda. :slight_smile:

Kolegyňa bola teraz so synom na operácii v NeoVízii. Nevedela si to vynachváliť. Hotovo za pár sekúnd, žiadne bolesti, videnie zlepšené okamžite a úplne ostré na druhý deň. Personál milý. Odporúčam.

No, ja som to absolvoval pred rokom a dost som si o tom nastudoval a nejako sa mi nechce verit, ze na druhy den je videnie ostre. Oko sa musi epitelizovat. To trva aspon 2-3 dni. Oprticka mohutnost sa zvykne menit este mesiac az dva. Vzdy k lepsiemu, ale pri laserovani sa s tym pocita. Zda sa mi to nepravdepodobne ten super zrak z neovizie na druhy den. Ale nic v zlom, len moj nazor. :slight_smile:

Cau Kika. Bola som operovana na klinike Oftum v Kosiciach. Treba sa objednat na predoperacne vysetrenie, ktore stoji 40 eur a operacia oboch oci stoji 1000 eur. Nic hrozne to nebolo, len mierne bolesti po operacii. Ale stalo to za to. Konecne neni som slepa. A tom som mala +2.5. Je to super, ze aj nas pluskarou uz operuju. Som velmi spokojna a personal je super.

Ale dá, v Brne robia femtosekundový zákrok jedným laserom a to femtosekundovým. Robia to v Neovize Brne, je to ale riadne masné. Ja by som ešte nešiel pod femtolaser, ktorý zatiaľ nedokáže vyvoriť hladký rez ako mikrokeratom (používaný v klasickom LASIKU). Ja osobne mám za sebou No Touch zákrok v OFTUM - BA, a na nejaký invazívny zákrok (Lasik, Lasek) by som asi nešiel. Predsa len mám lepší pocit, že mám oko stále v jednom celku.

Dúfam, že mi to dobre dopadne, ja mám termín zajtra na NeoLasic (Neovízia) , držte palce, potom napíšem.

Ahojte, dnes som absolvovala laser. operáciu NeoLAsic v Neovízii. Najprv sa rozkvapkajú oči anestetickými kvapkami, aby oko stratilo citlivosť, pripravila sa lamela laserom (stroj má 2 časti) - trošku to tlačilo na oko, ale nebolelo, potom ma presunuli pod 2 časť stroja a tam priamo laser odstránil dioptrie, minimum pachu, bez bolesti. Akurát mi vadili tie očné svorky, ale stále som mala dojem, že žmurkám. Oči ma teraz režú, ale minimálne, vidím lepšie a lepšie bez tej hmly po zákroku. Kvapkám ATB kvapky, aj umelé slzy, keď to reže silnejšie. Dostala som ako pamiatku fotku s primárom Piovarčim. Odporúčam každému, kto má záujem o takmer bezbolestné odstránenie dioptrií a hlavne nemá vysoký prah bolesti príp. panický strach o svoje oči. Už teraz vidím ostrejšie (5 hod. po zákroku) a zajtra to bude snáď už 100% Veľa úspechov!

Ahojte, bola som na epi-lasiku v sobotu, v Ruzomberku. Personal v pohode, operacia bezbolestna, aj ked som sa bala, prebehlo to super a velmi rychlo. Na druhy den som mala bolesti. Este sice nevidim na 100%, ale snad sa to bude zlepsovat.