Excimer - operacia oci

Aj ja som bola v sobotu v spinne, ako vidis do blizka?

Aj na blizko aj do dialky vidim stale rozmazane, uz by som prijala, keby sa to zacalo zaostrovat. :slight_smile:

Ahoj, mne akurat povedali, ze pol roka po operacii nemozem otehotniet, to je vsetko a velmi vela zien, ktore este nemali deti boli na operacii a v pohode.

Ja chcem ist na operaciu oci. Mam 8,5 dioptrii, kratkozraky, ale cylindricka vada. Bol som na vysetreni v BA asi pred 3 rokmi. Povedali mi, ze sa to neda operovat. Ale vraj teraz uz ano. Neviem kde, som od Nitry.

Ahojte, všetkym mojim známym, ktorí boli na laserovej operácii sa zhoršil zrak a musia nosiť plusky dioptrie, pred tým boli krátkozrakí, má s tým niekto skúsenosti? Toto je jediné, čo ma od operácie odrádza.

Ahoj. No ja som bola na operácií vlani 11.5.2010 a teraz idem na ročnú kontrolu. Ale už dopredu viem, že okuliare budem potrebovať. Pred tým som mala na pravom 4,5 a na pravom 3. Teraz to bude maximálne 0,45.

Ahojte, ja som bola na excimeri pred cca. 4 rokmi, bola som neskutocne spokojna, vsetko bolo fajn, avsak po porode (asi 3 roky po operacii) sa mi zhorsil zrak (asi hormony alebo co) a teraz nosim znovu okuliare, ak by sa mi ale zrak ustalil a nezhorsoval sa, tak by som sla aj hned este raz.

Chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s 6D laser Schwind Amaris 750S (6D laser 750Hz), je to zariadenie ze vraj najrychlejsie (menej ako 1,5 s na jednu dioptriu) a maju ho napriklad v Excimer-Bratislava alebo Gemini-Zlin. Je ich ze vraj iba asi 10 na svete. Jedni hovoria, ze toto je to najlepsie a femtosekundovy laser nie je dobry a iny zas, ze femtosekundovy laserje to najlepsie a vsetko ostatne je horsie. Chcem ist na operaciu, len sa neviem rozhodnut, ktoru variantu by som si mal vybrat, tak ak mate nejake skusenosti s jednou alebo druhou technologiou, srdecne privitam vase postrehy. Za odpovede vopred dakujem

Ahoj. Ja som bol pred dvoma mesiacmi v Excimeri na operaciu oci tymto 6D laserom a nic zle som na tom nenasiel. Operacia bola rychla, cca 15 sekund jedno oko (mal som dioptrie 5,5 jedno aj druhe oko). Po operacii len uplne malinka bolest, takmer ziadna. V pohode som spal aj v noci bez bolesti, len o dva dni mi trochu napuchli viecka, ale to za den preslo a da sa to v pohode vydrzat. To co tu ostatni pisu o bolestiach som ja ziadne nemal. Neviem ci to bolo tym novym 6D laserom alebo proste mojimi ocami. Nemozem ho porovnat s inymi lasermi lebo som skusil len tento. Ale s tymto 6D som bol spokojny.

Dobry vecer, alebo rano. Ja som bola 09.06.2011 operovaná v Oftum Aupark Tover. Najskor som vahala, kam ist na operaciu, zvazovala som aj Neoviziu femtosekundovy laser, su to predsa len oci. Od viacerych zdrojov som sa dopocula, ze tato metoda je sice buum, ale nie az tak odskusana, proste nieco nove a vyjadrenia profesorov hovoria jasne, ze este roky potrva, ci sa tato metoda v praxi osvedci. Ja som vsak dostala velmi dobre referencie prave na toto sukromna centrum Oftum a to nezavisle od viacerych zdrojov. Nicoho sa nemusite obavat, pristrojove vybavenie je na spickovej urovni a detto aj pristup personalu. Operavali mi obidve oci naraz roznymi sposobmi. Prave oko stacilo “bezdotykovou metodou nou touch”, toto ocko sa mi hojilo z hodiny na hodinu a nebol tam ziadny problem. Lave oko, nakolko som mala komplikovanu dioptricku vadu s astigmatizmom plus dioptrie som musela podstupit metodu Lasik. Toto oko sa hojilo dlhsie, ale co je to “dlhsie” ked som dnes 2 tyzdne po operacii a vidim prakticky rovnako dobre na obidve oci. Takze rekonvalescencia prebehla nadocakavane dobe. Ja skutocne pisem len to, co zazila a ak by som mohla kazdemu, kto ma problemy s ocami odporucit, tak sa obratte na Oftum, mna operoval. prof. Strmen. Ak mozem, tak este jedna rada, kazdy z nas znasa citlivost inak, tak by som sa na vasom mieste vyzbrojila tabletkami proti boleti, nie volnoptredajnymi, ale na lekarsky predpis plus nieco na spanie a to u svojho obvodneho lekara. Stoji to to a vy netrpite. Drzte sa a objednajte sa cim skor, cakacie lehoty mozu byt aj dlhsie. Drzim palce. Ozvite sa ako ste a rozhodli, som naozaj zvedava.

Ahoj. Ako vidíš teraz do diaľky, na blízko, za zhoršených podmienok (myslím šero, noc, tmu… ) ako rýchlo si bol schopný bez problémov fungovať čítať, PC, pozerať sa do diaľky (napr. pri šoférovaní)

Ahojte, podľa vášho názoru, pri -1,75D ĽO a -1,50D PO je dobrý nápad ísť na operáciu očí alebo radčšej počkať? Vďaka za Váš názor.

Ahoj Lenka, podľa mňa to záleží hlavne na Tebe, do akej miery Ťa okuliare alebo kontaktné šošovky obmedzujú. Je to predsa len operácia, s ktorou sa spájajú aj nejaké riziká, a nie je to zrovna najlacnejšia záležitosť. Ak si rozhodnutá, že chceš podstúpiť túto operáciu, tak Ti držím palce. Počkať sa Ti oplatí v tom prípade, že ešte nemáš ustálenú chybu alebo nemáš na to vek. Robia síce aj operácie detí, ale ja by som do toho určite nešiel.

Do dialky vidim dost dobre, aj na kontrole po mesiaci v Excimeri sa doktorka cudovala, ze ako dobre po mesiaci vidim a citam aj tie mensie pismenka na tabuli. Ale este tie malinke pismenka mi robia problem. Ale to by sa malo do toho pol roka urovnat. V sere je to v pohode, ale pri soferovani v noci mam niekedy problem, ale to som mal aj ked som mal okuliare. Citanie po operacii nebolo dobre, tahalo mi to oci, rovnako ako aj TV a PC. Ale asi tak po tyzdni sa to zlepsilo a bolo to uz v pohode, ale ostatne veci som zvladal hned po operacii.

Ahojte, boli ste niekto na operácii v Aupark Tower? Zvažujem, či tam ísť, mám veľký strach z bolesti po operácii. Tiež ma napadlo, prečo, keď je to také skvelé, sama doktorka nosí okuliare a ešte - ako dlho trvá, pokiaľ budem vidieť normálne, pretože koncom septembra mi začína škola a neviem si predstaviť, že by som ešte nevidela poriadne a musela by som sa učiť, budem vďačná za každú reakciu.

Ja som bol 6.7.2011 v Excimeri. Aj napriek tomu, ze stale nevidim uplne super, zatial to nelutujem. Po operacii som nemal ziadne bolesti, iba prvu noc som mal problem otvorit oko. V kazdom pripade nepotreboval som “Ibaca” ani ziadnu inu pilulu proti bolesti a to som dost velky strachopud. Kazdym dnom mam pocit, ze to je lepsie a lepsie, hoci moje prave oko je dake lenive. Je to sranda, lebo tyzden po operacii som mal lave lenive a teraz vidim lavym lepsie ako predtym pravym. Mozem robit normalne cinnosti, akurat po celom dni v praci za PC, su oci este stale dost unavene a k veceru je videnie dost rozmazane. Takze vela umelych slz, vela cvikov na oci pocas dna a snad sa to trocha zlepsi. Vzhladom na dioptrie pred operaciou si vsak nemyslim, ze to bude na 0 dioptrii. Pred operaciou som mal: LO: -7.0, -1 cyl PO: -7.25, -0.75 cyl

Dobrý deň, prosím Vás, chcel by som sa opýtať na výsledok operácie a skúsenosti, keďže mám záujem o operáciu v Oftum-e v Banskej Bystrici. Hlavne za názor a zhodnotenie operácie s odstupom času. Za informácie pekne ďakujem.

Ahojte, ja som bola na operácii v roku 1996 v Žiline, čo je už 15 rokov. Bola som si vedomá, že pokiaľ nemám ustálenú vadu, zrak sa bude zhoršovať, ale mala som 4,5 na jednom a 3,75 na druhom oku. Povedala som si, že radšej budem mať za 10 rokov 0,5 alebo 1, ako nejaké 6 ky. Vtedy to ešte bolelo (myslím po operácii, nie počas nej) cca. 3 dni, ako keby ti niekto nasypal piesok do očí. Fakt je, že som sa snažila čo najviac spať. Stálo to ale za to. Na začiatku som mala 0 a ten pocit sa nedá popísať. Keď si vonku a vidíš všetko. Po tých rokoch sa mi zrak trochu zhoršil (0,75 a 1,5), ale stálo to za to. Bola som rada, keď som sa dozvedela, že sú prístroje novej generácie, kde urobia obe oči naraz a hneď človek vidí. Ak sa mi ešte oči zhoršia a našetrím, nezaváham a pôjdem znova. Mimochodom na blízko vidím perfektne tak, ako pred operáciou. Ak chceš ísť, určite choď. ivuska.

Ahoj. Mam dalekozrakost na prave oko +6,5 a na lave oko +7,5 a nedavno som bol na prednaske v Excimeri, kde ma hned zabili odpovedou na moju otazku, ze operaciu konaju iba do +6 dioptrii, inaksie by som musel mat aspon 35 rokov, takze mam par rokov pockat. Kedze mam 26 rokov, tak nemienim 9 rokov cakat. Nevie tu niekto, kde by sa operacia na moju vadu zraku dala spravit? Pripadne mal niekto podobny problem?

Ak mas -14. O Ds, nedaj sa nahovorit na laserový zákrok, lebo takú veľkú hodnotu žiaden laser neurobí! V tvojom prípade pripadá do úvahy zvážiť implantáciu vnútroočnej šošovky, ktorá sa zavesí na dúhovku a bude mať túto dioptrickú hodnotu! Predtým ešte skontrolovať sietnicu, či nemáš trhlinky.