Excimer - operacia oci

Ahojte, ma niekto skusenosti s CMO v Bratislave?

Ja idem v stredu na operáciu t.j. 14. septembra, tiež neviem nikde nájsť poriadne informácie a strašne sa bojím.

Ahoj. Ja by som sa chcela opytat, ci po takejto operacii je znizene periferne videnie alebo nie? Pretoze som niekde pocula, ze vraj ano. Tak ako ste na tom, vy, co ste tieto operacie absolvovali? Dakujem za odpoved.

Ahojte, nuz ja som viac ako mesiac po operacii v Oftum tower, vybrala som ich, lebo som mala vysoky astigmatizmus - 4.25 a v excimer v Karlovke robia iba do 4 dioptrii. 1. pristup podivny, lebo som vsetko dohodla s doktorom Juhasom a oni o mne nevedeli, ked som prisla a potom, ked mi mali dat kvapky po 5 dnoch mi dali recept na tie, co som potrebovala az po mesiaci. Na desiaty den na druhej kontrole mi dali nejake, ale nevzala som vsetko, kedze som cestavala prec. No a po mesiaci, ked som si vypytala to, co som si nevzala predtym, tak zevraj to nieje v cene pooperacnej starostlivosti. Fakt setria a este im to urcite poviem. 2. Lave oko sa mi hojilo pomalsie a mam tam jazvicku a vidim chvilovo dvojmo a taha mi to oko, maju to mozno vyhladit laserom znova ak by mi to vadilo. Ak mate niekto s tymto skusenost napiste prosim. Skoda, operaciu oci clovek podstupi iba raz a ja som si nevybrala najlepsie. Teraz by som asi najprv isla na vysetrenie a potom to este zvazila.

Netreba sa báť. Na operácii som bol ešte v 1997 roku, v Excimeri - Líščie údolie, už sa presťahovali kúsok vyššie. Z dioptrií cca. 3,5 mi stiahli na 0,5, už sa to roky nemení. Bol som dokonca “rezaný” 2 x, lebo po prvej operácii som išiel na Krétu a zabudol si kvapky …, na druhú operáciu som si sám riadil auto, vyše 150 km domov, na druhý deň vyše 400, s jedným okom …, akoby ste mali piesok v očiach, po 3 dňoch OK. Treba si dať dobré tabletky proti bolesti, v pohode a hlavne ležať v pokoji. Prvé 3-4 roky som videl perfektne, na 0, ale nočným čítaním a ničením si očí TV, PC a podobne sa nakoniec vykľula - 0,5, ale je to stabilizované. Nebojte sa, osobne by som išiel do exc. Líščie údolie, majú tam vyn. pani profesorku. Držím palce.

Nie! To nemá zmysel.

V noci je to o zvyku. Svetlá a najmä červené, v mojom prípade vidím ako mucha, z tisícov malých bodov, rovnako, čo som videl pri pálení šošovky.

Ahojte, ja som zo severneho Slovenska. Uz pol roka sledujem jednotluve centra v okoli, lebo by som rada podstupila zakrok. Tu je moje zistenie. Vistapoint v BB neberie telefony, neodpoveda. Ani stranka im uz nefunguje. Asi krachli. V BB je aj Oftum, no su tu len kratko a podla mna sa spolocne s Ba a Ke vydavaju za siet aj ked asi nie su. Moc im neverim. Este tu je Izak vision center. Pan profesor je len zarukou mena a marketingu a operuje niekto iny. Uz mi zostala Zilina. VIKOM v Za ma povest, arogantnych ludi, uz mu to vravelu viaceri. Naposledy ma zaujal SPINN v Ruzomberku. S firmou mam vybornu skusenost z radiologie, bola som tam viackrat na magnetickej rezonancii. Ked som volala, boli mili a cena za epi lasik je super. Mam kamosa v USA, je ocny lekar a operaciu s femtosekundovym mi neodporucal. Vraj tie bublinky nemaju hladky povrch a ze ten vysledok nie je taky, ako pri epi lasiku. No a nedavno dali v Ruzomberku na stranku video, ako zoperovali jedneho zo svojich majitelov, tak som sa rozhodla pre SPINN. Som objednana a dam vediet. Drzte palce.

Ahojte, ja som absolvovala zakrok excimer laserom v Ziline vo Vikome. Vyuzila som akciu, ked ponukali operaciu za 350 eur. Zatial som spokojna. Mozem doporucit.

Ahoj Mary, prosim ta, chcela som sa ta spytat, uvazujem o operacii oci Neo lasik HD (femtosekundovym laserom) v Neovizii. Ked si na tom bola, je pravda, ze uz v ten den ta to neboli? Teraz vidis na 100%? Treba nosit cierne okliare po vonku? Prosim ta napis mi tvoju skusenost. Dakujem

Tak toto je pekná blbosť! Že 100% videnie na druhý deň, niekto tu robí reklamu

Prosím napíšte skúsenosti z operácie šedého zákalu, ďakujem

350 eur za jedno oko? Epi lasic? Aj ja uvažujem o operácii, ale bojím sa tých pooperačných bolestí. Eva

Ahojte, ja som bola v excimer pred 11 rokmi, myslite, ze by ma Siskova operovala zadarmo (celozivotna zaruka) alebo si musim zakrok znovu platit? Teraz mam na pravom oku -2, 5 a na lavom 1, 25.

Ahoj Peto, si obdobny pripad ako ja. Ja som bola v juli v Kosiciach v Oftume, mala som -7, 25 a -6, 5 dioptrie. Po troch mesiacoch som mala na oboch + 0,5 … teraz uz som v siestom mesiaci a posledny tyzden sa mi zhorsilo videnia na lavom oku o dost, posledne dva dni uz berie aj druhe oko. Mas tiez takuto skusenost? Citala som, ze pri dipotriach vyssich ako 7 je regres na 90%. Budem ti vdacna, ked mi napises svoju skusenost. Bojim sa, ze to bude trvale a operovat znova uz sa to nebude dat kvoli tomu, ze som mala predtym vysoke dioptrie. Este jedna otazka, povedali ti, ze po operacii sa nemozu nosit sosovky? Val

Ahoj, sosovky sa mozu nosit, ale tie specialne ploske - frequency 55, tie mozu aj ti, co maju astigmatizmus.

Ahoj tatiana, mozes napisat, ako sa mas teraz cca. rok po operacii? Kvalita zakroku, presnost videnia.

Má niekto skúsenosti s femtosekundovým laserom?

Znovu sa plati, len predoperacne vysetrenie

Ahojte je to pravda ostré videnie na druhý deň :slight_smile:
ja som bol tiež a na druhý deň máte kontrolu a čítate tam z tabule a aj malé písmenká :slight_smile: