Excimer - operacia oci

Ahojte bol niekto už na “reklamáciu” v NeoVízií?
pri doživotnej záruke sa niečo platí? predoperačné alebo niečo podobné?

Ja mam za sebou Z-Lasik v Oftum KE. Akciova cena 1590€+50€ predoperacne vysetrenie. Takmer bezbolestne a okamzite naspat v zivote.

Ahoj Petrix, ak si na to so zrakom teraz mas to na nule?

Ahoj Zuzana chcem sa opýtať ako si spokojna s očami teraz tiež chcem ísť no stale váham.

Ahoj, tiez vazne rozmyslam nad operaciou oci prave na klinike Cornea v Bratislave, mohla by si mi prosim ta poslat tvoj e-mail? Chcela by som sa este na nieco spytat.

Ahoj Robo, ja som bola pred 5 rokmi v RK a som spokojná. Čo sa týka SPINN - prístup na úrovni, Ľudia boli veľmi milí, s ničím nebol problém.

Ahojte,

Ja som bola na operácii laserom v apríli 2014. Operácia bola síce nepríjemná, ale nič ma nebolelo. Len som mala celý čas strach aby mi pohľad nezišiel zo zeleného svetielka ktoré som mala pozorovať :). Prvý deň bol úplne v pohode, ale ten druhý a tretí bol ako za trest. To boli okamihy kedy som vážne ľutovala svoje rozhodnutie (pocity slzenia pri “nekonečnom” krájaní cibule). Teraz sú to dva mesiace a rozhodne neľutujem. Je pravda, že do diaľky to nie je 100%, ale to skrz cylindrické dioptrie, ktoré sa upravujú o niečo dlhšie. Ešte aj teraz si občas napravujem okuliare na nose (strašný zlozvyk) :slight_smile:

Ahojte, mal by niekto zaujem o operaciu oci “iLasik na mieru” na klinike VESELY (alebo eventualne aj NEOVIZIA) ? Ak ano, ozvite sa mi, ak nas bude 4-6, mozme to zorganizovat ako skupina a dostat zlavu. Predbezny termin august.

Ahoj, mam zaujem a kolko sa plati?

Ahoj Eva zvazujem dlhsie operaciu mam -3. 5dioptrie aj cylinder. Mam 38. rokov a vraj po 40. tke sa meni zrak na plusky citanie nosit okuliare preto vaham ci to ma vyznam ked sa bude menit zrak co potom? Vie niekto poradit aby to nebol len moderny biznis?

Ahoj Eva zvazujem dlhsie operaciu mam -3. 5dioptrie aj cylinder. Mam 38. rokov a vraj po 40. tke sa meni zrak na plusky citanie nosit okuliare preto vaham ci to ma vyznam ked sa bude menit zrak co potom? Vie niekto poradit aby to nebol len moderny biznis?

Ja som bola na operacii v Spin Ruzomberok, mala som kratkozrake 2, 75dioptrie. Po operacii mi udali do papierov 0, len sa mi to nezdalo, tak som sa dala zmerat u ineho ocneho lekara a vysli mi doostrovacie dioptrie 1. 3dni po operacii strasne boleli, nezabrali ani silne lieky od bolesti ani lieky na spanie. Pri reklamacii mi odporucili dalsiu operaciu, jasne, ze nemam zaujem, viac by som to nikomu neodporucila. Necely rok po operacii sa mi pozera zle, preostrujem, zaostrujem, triem si oci, mam ich suche, rano akoby viecko prilepene o oko, odlepenie dost boli. 5min pred zakrokom Vam daju podpisat papier, ktory som od strachu pred zakrokom ani nevnimala.

Ja som bola operovaná v 42 rokoch -4 A -5 A cylinder -1 na jednom oku. Operovali ma v roku 1998 v Excimmeri Blava. Mala som veľké bolesti a oči som nikdy viac nemala dobré. Chodila som na kontroly a stále mi tvrdili, že je všetko v poriadku len ja som sa len asi jeden rok potácala v hmle, oči sa mi stále zlepovali dokonca som prestala vidieť nablízko. Takže ani do diaľky ani na blízko. Nakoniec som sa poriadne nasrala, lebo mi povedali, že vidím dobre, že je to len psychická záležitosť, takže som asi blbá, domýšľam si, že nevidím aj ked by som mala vidieť. Nevedela som poriadne pracovať a musela som si dať predpísať okuliare u očného lekára a hned som mala do diaľky -0, 75 -O, 5 a do blízka O, 5 0, 25 na obidve oči takže so musela začať nosiť okuliare s okienkom bifokálne. Ale napriek tomu som stále nevidela tak ostro ako voľakedy s okuliarmi a doteraz nevidím čisto krásny čistý obraz sa mi naveky stratil. Nevedela so si predstaviť čo sa vlastne stalo oni tvrdili, že je všetko v norme nepotrebujem okuliare s predpísanými okuliarmi od iného lekára som videla lepšie. Už som si myslela, že som naozaj blbá a tak som navštívila ešte raz očného lekára, a ten mi povedal, že mám zjazvenú rohovku na obidvoch očiach a nikdy už nebudem čisto vidieť a že mám pech, že sú to trvalé pooperačné následky, že môžem ísť na lampáreń, lebo operácia má riziká zjazvená rohovka a suché oči a ja som si to riziko sama podpísala pred operáciou. Teraz po 16 rokoch nosím multifokálne do diaľky -2 a-1, 5 do blízka 0, 1 0, 5 ale aj tak nevidím dobre vyššie dioptrie mi nepomáhaju videnie mám natrvalo rozmazané. Okuliare so nenosila len fakticky rok a za operáciu som zaplatila asi 22. ooo Sk. Oči mám vysušené ako pušť a stále som na kvapkách. To je môj príbeh o Eximmeri.

Ahoj zlatíčko, chcem sa spýtať, aké si mala pred operáciou namerané dioptrie?

SPINN RUŽOMBEROK - NEODPORÚČAM ! poškodili mi oko a doteraz naňho nevidím a už ani nikdy nebudem… a ako som sa dozvedela nie som prvá ani jediná… nesterilným prístrojom mi do oka mi zaviedli plesne a baktérie vďaka ktorým som doživotne slepá… ďakujem

Bola som na excimeri v roku 1996 a v 1998 v Žiline myslím, že sa to volalo Vistapoint) , cca 2-3 dni bolesti, zostali mi asi, polky" dioptrie, okuliare nepoužívam, zatiaľ sa mi zrak nezmenil, som spokojná, lebo na okuliare som si nevedela 10r. zvyknúť a kontaktné šošovky mi po 4 r. nerobili dobre. Platila som vtedy 10800 a 11000 Sk.

Tento zákrok je dosť rizikový čo Vám samozrejme nikto nepovie lebo je to velký biznis takže ja by som to určite neriskoval možu z toho vzniknuť velmi nepríjemné komplikácie ako napr suché oči, odporúčam prečítať tento článok http://www.uspesna-lecba.cz/oci-a-ne-bryle/zakaz-laserovych-operaci-lasic-v-usa-/

Ja som 3 roky po Prelexe a Neolasik-u HD a je to nanic. Vidim stale zahmlene, oci ma palia. rezu, stale mam zapal spojiviek. keby som vedela, ze to tak dopadne, radsej nosim okuliare. Bola som v Neovizii v Bratislave. Idem podat reklamaciu.

Ahoj, uz som bol rozhodnutý, že pojdem nazakrok do spinnu, ale po tvojom hodnotení, som v rozpakoch… ako reagovali na to v spinne?

Ahoj, uz som bol rozhodnutý, že pojdem nazakrok do spinnu, ale po tvojom hodnotení, som v rozpakoch… ako reagovali na to v spinne?