Excimer - operacia oci

Dobrý deň, ak máte záujem o odškodnenie za spôsobené nevratné škody na Vašom zdraví, kontaktujte nás cez www.spor.sk, pomôžeme Vám.

Už dlhšie rozmýšľam nad laserovou operáciou očí. Vedelby mi niekto poradiť, ktorá klinika je lepšia Excimer alebo Neovízia?

Ahoj Ľubka,
ja som dnes prvý deň po operácii očí metódou Lasek v Excimeri. Vzhľadom na to, že píšem a čítam (aj tento príspevok) , je to super. Porovnávať obe zariadenia nemôžem, ale s stretla som sa so špičkovým profesionálnym prístupom a ľudskosťou, nielen pani doktorky, ktorá ma operovala - MUDr. Siskovej, ale kompletne všetkého personálu. Všetko mi ochotne vysvetlili, odpovedali na moje otázky.
Samotný zákrok bol krátky. Doma som nepotrebovala žiadne lieky od bolesti. Momentálne mám už ostrosť videnia na 100%, oči sú iba citlivé na svetlo a slzia, keď ich viacej namáham (PC, TV, atď). Inak úplne v poriadku. Keby som vedela, že to bude takéto, určite by som si to dala urobiť už oveľa skôr.
Držím palce! :slight_smile:

Ahoj Lucia ďakujem ti za tvoj názor a môžem ešte vedieť aku vysokú dioptriu si mala pred operáciou?

A dodržiavali ste všetky pokyny? napríklad nepretržité nosenie kvalitných slnečných okuliarov za každého počasia a ročného obdobia? nemohla sa vám zjazviť rohovka práve kôli UV žiareniu? dosť je to dôležité a na moje prekvapenie, to tu nikto nespomína…

Dobrý deň mám ten istý problém s ľavým okom bol som operovaný v OFTUM tower v BA 1800 € najdokonalejšia a najlepšia operácia RELEX SMILE po operácií som 6 deň a na ľavom oku mi ostala 0.5 dioptria nemôžem povedať že som spokojný vzhľadom nato aké je to ospevované drahé nasľubujú hore doly len aby ste zaplatili údajne sa mi to zlepší raz povedali za týždeň potom 3 týždne potom mesiac potom rok takže budem rád keď sa mi to upraví.Je tam doživotná záruka reoperácie a bol som u mojej očnej doktorky na kontrole a povedala mi že tak mi zrezali rohovku že operácia už nieje možná tak sa budem modliť aby sa to napravilo prosím ozvite sa mi ak sa vám dá chcel by som sa svami o tom bližšie porozprávať ďakujem

1 Like

Ja som absolvoval operáciu oboch oči pred cca 6 týždňami v excimeri BA. Po úvodnej konzultácií a uistení ma dokážu úplne zbaviť mínus dioptrií (cca -3,75 + cyl -1.5) ak mi nevadí že budem potrebovať okuliare na čítanie, som vymakol, podpísal a šiel hneď na operáciu. Výsledok, po zákroku 3 dni silné bolesti, po 6 týždňoch vidím stále dvojito a rozmazane, nič sa nezlepšuje, skôr je to horšie, chodím na kontroly častejšie ako je zvykom, stále som uisťovaný že je všetko v poriadku a mám čakať, kvapkať do očí a že sa to spraví. Nič moc mi nepovedia ale vraj zatiaľ okolo -1. chodím ako mátoha nevidím na počítač, telku a mám z toho silné depky. Už neverím že sa to zlepší s neviem čo ďalej.

1 Like

Ahojte ak by ste mali niekto záujem o laserovú operáciu oči v jednej z najmodernejších kliník na Slovensku tak mam kupón na operáciu v hodnote 900€ ktorý uz nestiham využiť a predávam ho za polovicu pre viac info prosim mail na Lucka.ruzickova13@gmail.com ďakujem :)

1 Like

Ahojte ak by ste mali niekto záujem o laserovú operáciu oči v jednej z najmodernejších kliník na Slovensku tak mam kupón na operáciu v hodnote 900€ ktorý uz nestiham využiť a predávam ho za polovicu pre viac info prosim mail na Lucka.ruzickova13@gmail.com ďakujem

Ahoj, bola som v excimeri v novembri minuly rok, dioptrie - 4 a - 4,75. Dnes na nule. Bolo to trocha neprijemne pocas zakroku, po zakroku trocha tiez, ale oci rezali akutne dohromady asi len dva tri dni. Potom vsetko v poriadku. Asi mesiac dva to bolo tak hore dole, raz som videla dobre, potom som nevedela zaostriť doblízka, mala som celkom problem v tme - na koncertoch a tak. Po case (dalsi mesiac, dva) sa to ustalilo. Teraz vidim perfektne a som velmi rada, ze som do toho sla. okrem obcasnych suchych oci, na co su kvapky, nemam ziadne problemy. a najma prvy raz v zivote nemusim riesit okuliare ani sosovky :)

Mam dioptrie -4 a -4.5, uz mi to prekaza a asi to vyriesi jedine operacia oci. Mate niekto skusenosti s excimerovym laserom na tejto http://veni-vidi.sk/odstraneni... ocnej klinike? Kamaratka sa u nich nechala operovat ale iba povrchovou metodou, mne lekar ked som podstupila ocne vysetrenie odporucil skor hlbkovu. Ak viete poradit, napiste, dakujem :)

Prosím Vás pekne vie mi niekto poradit ako postupovat pri reklamácii laserovej op. oci?? bola som v dec. 2015 v SPINN Ruzomberok a mám komplikácie- suché oči, bolestivé, bolesť hlavy a samozrejme návrat k okuliarom...

Videnie sa už upravilo, či?

Ja som bola tiež na operácii RELEX SMILE v iclinic, už je to mesiac a pravé oko sa mi veľmi zle hojí vidím iba na 50% som s toho zúfalá, robili mi aj výplach očí, ale zatiaľ nevidím žiadnu zmenu.

Ahoj, myslím, že v prvom rade by si sa mala obrátiť na kliniku, na ktorej si tento zákrok podstúpila. Myslím, že oni ti najskôr budú vedieť pomôcť a riešiť tvoj problém.

Ďakujem za radu... Samozrejme tento krok som už dávno absolvovala. Samé výhovorky a kontroly... Mala som na mysli nejaké právne opatrenia...

Podobné komplikácie som mala aj ja po zákroku...ale časom mi to prešlo.. a teraz už nemám vôbec problémy, dokonca ani okuliare nemusím nosiť..

1 Like

ja som v Spinne podstupila laserovu operaciu tiez - je to asi rok dozadu a ziadne taketo problemy ako ty popisujes nemam.u mna prebehol zakrok uplne v pohode bez akychkolvek komplikacii.par dni po zakroku som zostala doma aby si oci oddychli a ked som isla o styri dni na kontrolu tak bolo vsetko ok :)

1 Like

pekný dník vieš mi prosím ťa poradiť ako to mám pred zákrokom riešiť? mám ísť pred tým najskôr k svojej očnej a potom s nejakými papiermi na kliniku kde chcem aby mi zákrok robili? alebo vôbec toto nie je potrebné riešiť?

1 Like

Tiež som mal po zákroku v iClinic rovnaké problémy. Výplach rohoviek som po skúsenostiach s touto klinikou radšej riešil v inom refrakčnom centre. Zaujímavé, že iClinic na svojom webe stále uvádza nasledovné: “Počas nášho pôsobenia sme u pacientov nezaznamenali nijaké závažné pooperačné komplikácie.” Napíšte mi prosím na relex@zoznam.sk. Rád by som si s vami porovnal skúsenosti s touto klinikou.

1 Like