Excimer - operacia oci

sisuliyk viem ti poradit aj ja kedze to uz mam za sebou… je podstatne aby si mala od ocneho lekara komplexne ocne vysetrenie, aby zhodnotil ocny lekar ci je mozne aby si tento zakrok podstupila a podobne…ja som bola na ocnom na klinike, kde som chcela aby mi tento zakrok robili, chcela som to mat po kope a to sa mi poradilo a uspesne som dosla aj do ciela :slight_smile: s ocami :slight_smile:

Takže ak som to dobre pochopila tak ty si bola na klinike kde ti urobili aj to komplexné vyšetrenie a aj zákrok? áno? to by bolo asi naj, keby to bolo takto všetko pod jednou strechou. Lenže koľko si čakala na vyšetrenie na očné? na to komplexné? na očné bývajú väčšinou dlhé čakačky

Súhlasím s tebou - keď teda ide o tie dlhé čakacie doby na očných ambulanciách. Ale myslím že to platí len v tom prípade, že sa bavíme o štátnych zariadeniach a lekároch. Chodila som aj so sestrou dlhé roky k očnej, chodili sme na piatu ráno aby sme sa v ten deň dostali na radu. Sestre sa od mala oči popravili, nemá už žiadne problémy, ale u mňa pretrvávali. Ale unavovalo ma chodiť k lekárke tak zavčasu tak som začala riešiť súkromnú kliniku a to sa ani porovnať nedá.

Ano, tak. Tak byvaju dlhsie cakacky, ale ako tu uz zaznelo to len v pripade ze sa bavime o statnych zariadeniach, ked sa rozpravame o sukromnej klinike, tak tam dostanes presne termin a vtedy ta aj vezmu takze nemusis premyslat ze ist neviem ako skoro ist aby ta vobec vzali a pdoobne :slight_smile:

Tak ja si teraz prechadzam niecim podobnym ibaze ja chodim po ambulanciach sama so sebou, kedze ma oci hnevaju uz nejaky cas. Minuly tyzden som isla na ocne a o siestej som uz musela cakat pred budovou ocnej ambulancie len aby ma moja ocna vzala. Aj to ma vysetrila rekordne rychlo…co ma mrzi asi najviac ze mi nebola schopna a ochotna venovat viac casu :frowning:

Tak my sme chodili obe, ibaže ona mala šťastie že sa jej to polepšilo. Ale tak ja som rada, že aspoň ju problémy netrápia.
To je presne to čo trápilo aj mňa. Človek ešte aj dlho čaká a ešte ho aj vybaví pomaly medzi dverami, nič nie je horšie. No čo ti poviem myslím že každý raz časom dospeje k tomu, že toto nie je lekárska starostlivosť akú si zaslúžime

Lenže po akej súkromnej klinike by som sa mala obzerať? Tebe to kde urobili tie očká? :slight_smile: no pre mňa by bolo tiež najideálnejšie keby to bolo všetko po kope že aj vyšetrenie aj zákrok a nebudem musieť tým pádom nič riešiť a zbytočne sa niekde naháňať

Po akej klinike? mozem ti povedat kde som bola ja snad ti to trosku pomoze. Mne robili vsetky tieto ukony priamo v Spinne v Ruzomberku, nemusela som sa nahanat tam vybavovat to, tam hento ale vsetko mi to urobili oni a bolo vybavene, ked nieco taketo riesit tak pod jednou strechou :slight_smile: ved skus si pozriet tuto kliniku ako to tam vyzera ake maju ceny a uvidis ci ta to oslovi alebo ci si pozries este nejake ine

Adelka lenze ako to ty riesis teraz? Ty uz si bola na operacii oci alebo ako si na tom? Ja by som potrebovala najskor poriadne ocne vysetrenie aby som vedela ci vobec pri mojom probleme s ocami je mozne aby som takyto zakrok podstupila.

Našťastie už mám operáciu za sebou, začala som riešiť súkromné kliniky, lebo som nevládala ďalej, človeka to vyčerpáva keď má niekde dlho čakať a nič z toho, chápeš. Tak to by bolo najvhodnejšie, keď chceš ísť na zákrok aby si najprv mala urobené všetky vyšetrenia. Mne robili očká tam kde aj magdinle :slight_smile:

Ano? V Ruzomberku? Su tam odbornici? Lebo nechcela by som dat svoje oci do ruk niekomu, kto svoju pracu neberie vazne a berie to len tak jak na pase a pomaly sa pacientovi ani nevenuje chapes, takym veciam by som sa rada vyhla :slight_smile:

Su – maju dlhe roky praxe v tomto odbore :slight_smile: Vies ja sama viem ake je tazke riesit zdravotne problemy ked lekari nie su napomocni preto som bola rada ze som zasla do Spinnu a ze som sa tam stretla s ustretovym pristupom ze nebol problem s nicim co som potrebovala absolvovat co som potrebovala vyriesit :slight_smile:

Na páse? Nemyslím si že špičková klinika, ktorá má svoje laserové centrum, ktoré sa výsostne zaoberá touto operáciou by to robila ako na páse. Predsa len toto je zákrok pri ktorom treba byť ostražitý a dávať pozor na mnohé veci :slight_smile:

Ako to je po zákroku? Hneď človek super vidí alebo je potrebný tam dáky istý čas aby tie oči sa postupne z toho spamätali a tak? Nejaké bolesti alebo takéto problémy sú normálne alebo bývajú len pri nejakých problémoch?
Prepáčte viem že veľa otázok naraz ale potrebujem to vedieť :slight_smile:

Takze myslite ze urobim dobre ak by som si tam zavolala a informovala sa ako to tam chodi? Potrebovala by som to vyriesit co najskor nech uz v lete vidim vsetko tak ako by som mala ak to teda este bude vobec mozne do leta stihnut :slight_smile: lebo uz mi to vsetko na city ide :frowning:

Tak tie oči sa z toho potrebujú spamätať preto je možné, že sa prejavia aj bolesti, ale zase netreba to brať nejako tak že sa to nedá vydržať, je to zásah do tela takže je normálne, že proste telo sa tomu musí prispôsobiť a zvyknúť si chce to nejaký čas, najvhodnejšie by bolo po zákroku nejaký týždeň dva zostať doma aby si si aj ty aj oči oddýchli :slight_smile:

@adel_ka ako tak citam, tak ty si podstupila tento zakrok. mohla by si mi prosim ta napisat nejake blizsie info kde ti operovali oci a co vsetko bolo pred zakrokom potrebne povybavovat? a hlavne ma zaujima to, ze ci fakt staci po zakroku len ten tyzden byt doma? kedze mam dost komplikovanu robotu a uz ked som im spominala ze budem potrebovat ist na pn tak frflali. pre mna by bolo najlepsie keby sa moje oci co najrychlejsie zotavili aby som dlho nemusela byt na doma. vdaka za odpoved

Áno podstúpila som ho. Jasné ak ti to pomôže :slight_smile: Mne robili zákrok v Ružomberku, klinika SPINN…čo bolo treba povybavovať? Tak je potrebné urobiť vyšetrenie očí, či je možné aby si zákrok podstúpila, či by ti pomohol, tak je dobré zostať po zákroku dlhšie doma, ale tak sama uvidíš ako sa budeš cítiť. Ako dlho budeš potrebovať zostať doma a tak. Záleží to ale aj od toho akú máš prácu ako veľmi by si oči ten týždeň po zákroku namáhala vieš :slight_smile:

@adel_ka aha, o tej klinike som uz co to pocula…a kolko ta u nich vysla operacia oci? kolko si platila?..a oni priamo robia na ich klinike tieto vysetrenia alebo mi ich spravi moj ocny doktor a iba napise spravu, ako to oni vyzaduju?..vies, horsie je, ze mam pracu, ktora si vyzaduje aby som cely den sedela a pozerala do pc, co nie je ziadna vyhra :frowning:

Koľko som platila? Tak záleží to od toho čo si zvolíš, ja som platila 1066€, ale dá sa aj lacnejšie, ale ja som chcela mať v cene aj doživotnú záruku. Lekárom dôverujem, ale tak človek nikdy nevie, čo sa môže so zrakom porobiť, tak aby som bola pripravená na všetko :slight_smile: Ale normálne je zákrok bez tej záruky vychádza na necelých 600 euro a to už aj vrátane vyšetrenia aj kontol, čo si myslím že je fajn :slight_smile: Tak od PC si budeš musieť oddýchnuť aby si oči nenamáhala ale tak radšej by som tie dva týždne obetovala, doma sa zotavila a mala zrak v poriadku na tvojom mieste