Excimer - operacia oci

Pri tých bolestiach je potom ako potrebné zakročiť? Môžu sa brať normálne lieky proti bolesti alebo je potrebné konzultovať s lekárom že áno mám bolesti, čo s tým? Neviem si ani len predstaviť aká bolesť to môže byť.
Môže sa stať, že budem mať aj suché oči na začiatku po operácii alebo tak?

1 Like

Tak tie bolesti je možné normálne stlmiť analgetikami, s tým nie je nejaký problém :slight_smile: a na niektorých klinikách ich dávajú normálne po operácii pacientovi, ale dajú sa veď aj bežne v lekárni kúpiť takže nebudeš mať nejaké problémy s týmto a zas sú ľudia, ktorí ich ani nepotrebujú, to uvidíš sama po zákroku

1 Like

Bola som velmi zvedava ze ako to na tej klinike chodi a ci by bolo mozne ze by ma tam vzali na zakrok, tak som tam volala pytala som sa ako je potrebne postupovat, ako sa zariadit, co vsetko pred zakrokom vybavit a vsetky taketo veci a vyzera to ze hor sa do toho :slight_smile: musim do Spinnu zajst buduci tyzden este na konzultaciu aby sa na mna pozreli a uvidi sa co dalej, aky budem mat termin a podobne, ale chcem to mat za sebou nech uz mam orli zrak :slight_smile:

1 Like

Áno tak ty si už potom celkom pokročila to sa teším že si to začala riešiť je to zmena ktorá myslím že človeku dokáže zmeniť život od základov najmä ak bol zvyknutý na okuliare :wink: tak orlí zrak by sme chceli mať všetci len bohužiaľ nie u každého má takáto operácia zmysel, snáď ty budeš vhodným paacientom :wink:

1 Like

Snad ano pevne v to dufam zajtra ma caka navsteva kliniky, tak uz teraz som taka nesvoja a som zvedava ze co mi povedia, ako to so mnou je ci ma zmysel v mojom pripade do tohto zakroku ist a ake su predpoklady ci sa mi moze zhorsit opat alebo ako :slight_smile: potom ked budem mat po tak sa ozvem ake mam spravy

1 Like

Radka tam nie je potrebné konzultovať lieky proti bolesti s lekárom, nevidím na to dôvod najmä nie ak ich dostaneš ešte aj od kliniky, ako baliček na obdobie po operácii alebo tak, nemusíš sa takýchto vecí báť :slight_smile:

1 Like

Ahoj vyzera to podla toho co si pisala, ze uz by si mala mat navstevu kliniky za sebou, je tak? Zaujimalo by ma ako na tom si - ake su tvoje dojmy. Tesis sa? a vlastne mas sa na co? co ti povedali? chcela by som vediet, ze co moze byt taky problem, ze clovek nemoze tento zakrok podstupit?

1 Like

Problemom mozu byt rozne ocne choroby, ale aj mnozstvo inych veci. Su ludia u ktorych nema zmysel tento zakrok podstupovat pretoze by im operacia nepomohla. Preto je potrebne dat si urobit vsetky ocne vysetrenia pred samotnym objednanim na zakrok :wink: lekar musi zhodnotit, ze ci si na tom zdravotne tak, ze mozes podstupit operaciu oci

Keď raz podľa mňa lekár dovolí operáciu očí, tak ten pacient sa vo výsledku má ozaj na čo tešiť. Predsa len po rokoch nosenia okuliarov by bol myslím, že každý jeden človek rád, že sa na svet môže pozerať bez okuliarov a vidieť skvelo :wink: čo sa týka tých obmedzení, tak skús si niečo tu prečítať :slight_smile: http://www.spinn.sk/blog/11-o-operacii je to klinika na ktorej môj mužík podstúpil tento zákrok a tiež sme tu študovali, že kto môže podstúpiť tento zákrok a kedy nie je vhodný. Tam je to napísané v skratke a najmä zrozumiteľne :wink:

1 Like

Dakujem ti za rozsiahlu odpoved a najma aj za link :slight_smile: som to otvorila a presne su tam veci ohladom toho, pre koho nie je vhodna tato operacia. Konecne to mam cierne na bielom, pretoze doteraz som si len tak domyslala, ze kto asi by nemohol podstupit tento zakrok. Ked to je takto na stranke kliniky, tak zrejme na tom nieco bude. Len kde ma clovek istotu, ze ten zakrok dopadne dobre?

1 Like

Nemáš za čo. Keď ti viem pomôcť a poradiť, tak prečo by som to neurobila? Niekedy je vhodné hľadať a nie si len tak bezhlavo kadečo domýšľať :slight_smile: Kde má človek istotu? Tak pokiaľ si vyberieš kliniku, ktorá už nejaký čas u nás pôsobí a má za sebou niekoľko úspešných takýchto operácii a prevádza ju lekár, ktorý má za sebou už niekoľko pacientov a má prax, tak myslím, že tam niet miesto pre nejaké pochyby. Aj keď mi je jasné, že ten strach tam trošku je, že čo keby náhodou. Ale netreba sa zbytočne zneisťovať.

Nebola som tu preto som ti neodpisala. Pisem ti to preto aby si si nemyslela ze ti nechcem odpovedat :slight_smile: uz konzultaciu a aj zakrok mam za sebou. Este ten zrak nie je stopercentny, ale kazdym dnom mam pocit, ze je to lepsie a lepsie. Takze verim, ze uz nebude trvat dlho a budem moct normalne fungovat a snad uz budem moct zachvilu aj zacat cvicit. Pretoze moc by som sa namahat nemala a neviem si predstavit akoby som vo fitku cvicila so slnecnymi okuliarmi kedze tam skoro furt svieti slniecko :slight_smile:

Mali ste niekto problém so suchými očami po takomto zákroku? Je to jediná vec, ktorá ma ešte celkom plaší, že by som mala suché oči. Neviem vôbec, čo by som v takom prípade mala robiť. Bolesť je jedna vec, ale čo tá suchosť?

Dakujem za odpoved, pozerala som si aj ponuku tej kliniky, co som tu dostala link a vyzera to dobre aj co sa tyka popisu ale aj cenovej stranky. Myslim, ze by som mohla k nim zajst sa ohladne tohto zakroku informovat ze ako to u nich prebieha a uvidela by som akoby to tam bolo :slight_smile: pretoze mne dost zalezi aj na pristupe lekarov :slight_smile:

Čo by si v takom prípade mala robiť? Nemusíš sa ničoho báť. Lekári všetko s tebou preberú a aj to ako bude prebiehať zotavovanie. Keď náhodou budeš mať suché oči, tak dôležité je nestresovať. Oči celkovo budeš mať po zákroku citlivé a treba sa na to ako tak pripraviť, ale nie je to nič strašné, čo by sa nedalo vydržať. Nemá ťa to prečo nejako plašiť :slight_smile:

Da sa ta citlivost po zakroku aj nejako ovplyvnit alebo to nie je mozne? Mam na mysli nejakymi tabletkami alebo nieco take… Je mi jasne, ze bolesti sa daju nejako riesit tabletkami, ale ako je to s citlivostou, keby mi po zakroku vadi svetlo, slnko a taketo veci? Ako dlho vlastne takyto stav citlivosti trva?

Počul niekto o operácii Z-LASIK ? Malo by ísť o dvojfázovú operáciu, kde sa práve využíva aj excimerový laser. Zatiaľ som na Slovensku našla, že to robí ako jedna z málo klinik https://www.iclinic.sk/laserova-operacia-oci. Počuli ste, príp. absolvovali ? Zdá sa mi to zaujímavé, ale chcela by som sa o tom dozvedieť viac. Ďakujem

Nebolo by najvhodnejsie, keby si sa informovala priamo na klinike, ked chces vediet viac? Tiez som sem isla si pre radu, ale keby som to mala takto ako ty, ze mam presne o tento typ zaujem tak by som to rovno riesila zrejme s klinikou, kde to robia aby som sa dozvedela viac. Tiez uz ked som dostala tip na kliniku SPINN tak im pojdem zavolat a informovat sa priamo u nich, co mi oni povedia k tomuto zakroku, kedy by som ho mohla podstupit, co tomu predchadza a vsetky tieto veci, predsa len ked na klinike to uz mnohokrat robili tak nam snad budu vediet pomoct najskor :slight_smile:

A čo také si sa dozvedela? Bude možné aby si ju podstúpila niekedy v blízkej budúcnosti alebo kedy by bolo možné aby si dostala termín?
Sú aj nejaké upozornenia pred samotným zákrokom? Mám na mysli, či má tento zákrok aj nejaké nástrahy, že nemusí vyjsť všetko tak ako očakávaš alebo niečo také.

nepovedala by som, ze zakrok ma nejake nastrahy skor ide o to v akom stave je tvoj zrak, ked sa chystas operaciu podstupit. Je dolezite aj to, ci uz niekedy niekde si takyto zakrok absolvovala a zhorsilo sa to alebo nie. Ono skor ide o to v akom stave je to oko, tie oci, ktore maju byt operovane. Ale tak toto su veci, o ktorych ta informuju lekari uz na zaciatku, ze ako na tom si :slight_smile: