Excimer - operacia oci

Klaris som po zakroku a tieto veci som nejako do detailov neriesila pred tym. Nevidim dovod preco by som sa mala niecim viac stresovat a znervoznovat a navodzovat si nejake negativne myslienky, ked do takehoto zakroku ides s tym aby ta to urobilo stastnejsou, aby si sa zbavila bremena menom okuliare. Podla mna netreba sa zbytocne stresovat takymito vecami najma nie ak sa o teba budu starat odbornici.

Som zmätená po pravde. Preto by som chcela vedieť všetko hneď dokonca by som chcela hneď vedieť ako to všetko dopadne. Ale asi som moc hŕ, že? :slight_smile: Musím k tomu zmeniť postoj. Potom po zákroku je to ako so starostlivosťou o zrak? Mám na mysli, či je potrebné aj používanie nejakých kvapiek alebo niečo také.

Nepovedala by som, ze si moc hrrr, skor by som povedala, ze chces vediet vsetko hned a pritom vsetko ma svoj cas. Tiez som to pochopila, ked som sa rozhodla ist na operaciu do Spinnu, vsetko podstatne sa vcas dozvies a najma sa to dozvies o lekarov, ktori maju roky praxe a vedia co ako je potrebne riesit :slight_smile: Zmen svoj postoj, skus sa tesit, mat radost z toho, ze chces urobit zmenu vo svojom zivote. Po zakroku je najma potrebne ak nejaky problem nastane riesit ho s lekarom, s klinikou. Avsak obcas sa moze stat, ze clovek pocituje, ze ma ocko suchsie, ale to pomaly a postupne sa upravi :wink:

Tá suchosť sa časom upraví? Ono je to v podstate len o tom, že nastala tam nejaká zmena v oku a to oko takto na to reaguje? Inak by to asi len tak časom neodoznelo. Už aj ja chcem zájsť na túto kliniku, čo si písala aby priamo od nich som sa dozvedela, že či som vhodným adeptom alebo akoby som to nazvala na túto operáciu. Dosť by mi to v živote myslím, že pomohlo, už som váhala viac ako dosť :wink:

suchost sa upravi je to normalne ze oko takto reaguje. Nie kazde tak reaguje ale po vacsine je to tak. Netreba z toho robit nejako vedu alebo nieco podobne. Tiez som si tym presla a teraz som rada ze som sa na to dala. Tie prve dni po zakroku sice neboli take ze by som od radosti vyskakovala ale dalo sa to zvladnut a poviem ti ze mi to zato stalo. Veru je potrebne absolvovat najskor konzultaciu aby si vedela na com si. Lebo bez ocneho vysetrenia ti nik zakrok neurobi.

Konzultáciu mám už za sebou, teda očné vyšetrenie. Pýtala som sa, že ako to vyzerá, či môžem takýto zákrok podstúpiť alebo či sú nejaké problémy, pre ktoré by som nemohla, ale povedali mi, že nevidia dôvod prečo by som nemohla ísť do toho, keď mám zrak vlastne už nejaký ten čas stabilizovaný a už sa mi nemení. Že keby sa menil, tak by to bol dosť veľký problém, ale že takto nie. :slight_smile:

@radka_humka Ahoj - čo by mohli byť také dôvody kvôli ktorým by si laserovú operáciu očí nemohla podstúpiť? Mňa by zaujímalo, že do akého veku vôbec je možné takýto zákrok podstúpiť. Včera sme sa o tom rozprávali s kamoškou, že na zlavomate alebo kde našla ponuku na takýto zákrok avšak, že niekde počula, že je možné tento zákrok podstúpil len do štyridsiatky alebo niečo také.

to je fajn sprava. To mozes mat radost z toho ze mozes takyto zakrok podstupit. S terminom to ako u teba vyzera? Toto je prvym velkym krokom ze tvoj zrak je taky ze sa s tym da este nieco robit ze sa ti da este pomoct myslim ze bude dobre to budes mat radosti ked budes mat po zakroku a budes vidiet vsetko.

Nie je vhodná operácia pre ženy, ktoré sú tehotné. Ak má oko nejakú poruchu, že napríklad zákal, prekonané zápaly oka a podobné problémy. Ďalej žltačka, kardiostimulátor a takéto veci. A samozrejme aj to v akom stave je zrak a či je stabilizovaný. Je toto dosť preto som rada, že to vyšlo a že to budem môcť absolvovať. Toto neviem neriešila som to, keďže taký vek ešte nemám. Ale keď pôjdem na kliniku môžem sa na to opýtať.
@emanna ako to je s termínom? Začiatok júla. Ani nehovor už teraz na to myslím aké by to mohlo byť potom. :slight_smile:

@radka_humka Ahoj - ďakujem ti za odpoveď. Nevieš to? Nevadí, ak sa ti bude dať a nezabudneš, tak sa na to prosím ťa opýtaj, že ako to vlastne je. Lebo sme to aj kadetade hľadali, ale nič také sme nenašli, že ako to je na sto percent aby si istá bola, tak neviem. Ty kde vlastne ideš podstúpiť takúto operáciu? Môžeš mi aj napísať na koľko ťa to asi tak chytí?
Mám na mysli financia :slight_smile:

Začiatkom júla kedy? Dal potom vedieť, keď budeš mať po. Som zvedavá aké budeš mať pocity. Kamoška by chcela takúto operáciu podstúpiť a nevie či do toho ísť keď nemá v okolí nikoho, kto by ju mal za sebou :frowning:

Viem si predstaviť ako sa tvoj kamarátka cíti. Je to zvláštne, keď chceš podstúpiť niečo s čím nikto v tvojom okolí nemá skúsenosti, ale to neznamená, že jej rozhodnutie musí byť zlé alebo niečo také. Ja tiež, keď som išla operáciu očí podstúpiť, tak nik v mojom okolí nebol, kto by to mal za sebou. Ale neodradilo ma to. Vedela som, že chcem opäť mať svoj zrak späť a nenosiť okuliare a išla som si za tým, treba si ísť za tým, čo chceme :wink:

Už to mám za sebou. Hneď na začiatku mesiaca som to absolvovala. Som rada, že už to mám za sebou. Na koľko ma to chytí máš katika na mysli asi financie, že? 1066€, teraz stojí ten zákrok, ale to samozrejme aj vrátane záruky, keby nejaký problém nastal so zrakom, aj keď dúfam, že žiadny nenastane a nič také nebudem musieť riešiť. Zatiaľ to vyzerá dobre, tie prvé dni boli ťažšie, ale zvládla som a som rada, že som do toho išla. :wink:

@radka_humka Ahoj - napísala si mi, že koľko to stojí, ale si mi nenapísala, že na akej klinike alebo to len nevidím? Vôbec neviem. Rada by som aj to vedela, nech sa môžem nejako viac posunúť. Dáko odraziť. Tá cena to je už za obe očká alebo len za jedno? Čo sa týka tej záruky, tak na akom princípe to funguje?

Prepáč, nevšimla som si. V Ružomberku v SPINN-e som absolvovala tento zákrok. Tá cena je za obe oči. Ty si si myslela, že len za jedno? To si vieš tú cenu to všetko pozrieť aj priamo na ich stránke.
Tá záruka funguje tak nejako, že ak by sa ti zhoršil zrak, tak oni ti ho skontrolujú a ak to bude v možnostiach prístroja, že sa to bude dať urobiť ešte raz tak ti to urobia.

Super teda, to sa teším, že si rada. Poviem to kamoške, že ako si pochodila. Ako to je po zákroku, čo sa týka slnka a podobne? Môžeš šoférovať kedy po zákroku? Za akú dobu? Je to možné už aj po nejakom týždni alebo je to pre tie očká ešte moc skoro?

Záleží aj od toho ako sa to bude hojiť. Čo sa týka očí a slnka, veľa svetla a podobne je potrebné si očká chrániť kvalitnými slnečnými okuliarmi. Kvalitnými som napísala preto aby ti bolo jasné, že akékoľvek slnečné okuliare nie sú vhodné. Je potrebné aby ozaj mali dobrý filter. Ja som také jedny aj dostala ako darček k zákroku :wink:

Lenze keby zas tak to uz potom nemusis platit ak mas tu zaruku ano? Pri zotavovani po zakroku je mozne jest nejake lieky, ak by boli bolesti alebo ich treba nejako vydrzat, pretrpiet?
Obavam sa toho, ze tie bolesti by mohli byt nejake neznesitelne. Kolko kontrol je potrebne podstupit po zakroku? Mamina sniva o takomto zakroku, ze by ho podstupila, najskor bola rada, ze uz do mody idu okuliare, kupila si aj nove, co na nej super vyzeraju, ale problem je ten, ze sice sa jej pacia, ale vraj ma pocit coraz viac, ze jej zavadzaju :open_mouth:

Prvá kontrola po takomto zákroku je štvrtý deň po operácii…Počas tejto kontroly sú z oka odstránené kontaktné šošovky a urobia lekári prehliadku…Počas tých prvých štyroch dní, do kontroly, je potrebné aby si človek po operácii do oči kvapkal antibiotické kvapky cca každé 2-3 hodiny…Aspoň teda tak to bolo, keď ja som bola na tejto operácii…Ďalšia kontrola je potom približne po mesiaci…A ďalšia po 8týždňoch…

az po styroch dnoch po operacii? a ked nahodou by som mala nejake problemy po zakroku tak aj tak musim vydrzat az do tej prvej kontroly alebo co? nemozu nastat nejake komplikacie ze bolesti a podobne?
neviem vela o tejto operacii ale premyslala som ze by som ju podstupila ak by ma nadobro zbavila skuliek mojich :slight_smile: