Excimer - operacia oci

Áno…Ak budeš mať nejaké problémy, tak je možné ju absolvovať aj skôr…Ale riešila by som to asi štýlom, že by som si tam zavolala, že mám nejaký ten problém…Bolesti sú povedala by som, že normálne…Dajú sa vydržať, môžeš si dať aj tabletky proti bolesti, takže myslím, že tohto sa absolútne nemusíš obávať nejako…Je mi jasné, že tieto veci potrebuješ vedieť, keď chceš do toho ísť… :slight_smile:

pri akých problémoch je možné vôbec takúto operáciu očí absolvovať? je to možné pri krátkozrakosti alebo práve naopak? moja pani manželka nad niečím takýmto rozmýšľa len má strach a moc sa jej do toho z toho dôvodu nechce preto by som si chcel zistiť ohľadne toho čo najviac aby som jej mohol pomôcť aby sme to spolui zvládli aby sa na to dala aby sa už nemusela trápiť s okuliarmi

tabletky proti bolesti ake? nie je nejaky problem s klinikou komunikovat, ze keby nieco take sa stalo, ze budem mat problemy? lebo niektori lekari vedia byt poriadne akoze neprijemni a nechcela by som sa s niecim takym stretnut aj pri takomto zakroku preto sa radsej pytam vopred, ze ako to cele je ako to prebieha :slight_smile:

Dina ďakujem za tvoje rady. Ale asi nie je vhodný nápad hneď šoférovať, keď pôjde z kliniky, či? Aké si mala pocity hneď po samotnom zákroku? Nechcelo sa ti spať? Teda mám na mysli, že mať stále akoby zatvorené očká aby si oddýchli?
Chcem jej to zreferovať aby bola pripravená :slight_smile:

Aké?..Normálne proti bolesti…To aj dostaneš na klinike…Takže nejako si nerob starosti…Vieš čo čo sa týka kliniky Spinn…Tak s nimi nie je problém…Keď potrebuješ niečo vedieť, že sa ti niečo nezdá tak sa informuješ a bez problémov ti povedia či sú tvoje obavy oprávnené alebo nie alebo čo a ako…Takže nemusíš sa niečoho takéhoto obávať…Zbytočne si budeš robiť vrásky… :slight_smile:

Nie je prirodzene, neviem či by to vôbec niekoho po zákroku napadlo. Tie pocity boli fajn, tešila som sa, že už je to za mnou a tešila som sa kedy sa tie očká z toho spamätajú aby som už videla normálne aby som už nepotrebovala škulky moje :slight_smile: Bola som unavená, ale tak to je podľa mňa normálne. Mne bolo lepšie tak, najmä treba dať na oči pozor keď je slniečko, prach a tak :slight_smile:

dostanem to na klinike? to by bolo super, keby som dostala a nemusela by som, aspon sama sa stresovat a nahanat sa, ze ci prejdu bolesti si neprejdu, to si mi teraz radost urobila, ze takto to je, ze sa da s nimi skontaktovat a budu mi vediet pomoct, poradit :slight_smile:

Nemusíš sa veru stresovať ničím…Skús si pozrieť…http://www.spinn.sk/sluzby/ocne-laserove-centrum/cennik-vykonov...Máš tam aj ceny a máš tam aj napísané, čo všetko zahŕňa tá cena…Aj ten liekový balíček je tam spomenutý, takže žiadne strachy…Pri tomto sa niet čoho báť…Skôr by som povedala, že sa treba tešiť na to čo príde po zákroku…To je to dôležité prečo vlastne začneme nad takýmto zákrokom uvažovať…
Je to super veru…Lebo oni vedia, čo je normálne po zákroku a čo nie…

Po zákroku vidíš super? Po čase nejako sa ti zrak nezhoršil? Bojím sa toho, aby sa mi potom nezhoršil ešte zrak o nejakú dioptriu alebo čo. Dá sa to potom ešte náhodou keby niečo také sa stalo nejako riešiť či nie?

Jasné, veď preto som išla na operáciu aby som dobre videla…Nie vidím super, ako aj po operácii…Vôbec som nejaké zmeny k horšiemu nepostrehla…Záleží to dosť aj od samotného zraku…Preto sa pred takouto operáciou robí aj kompletné očné vyšetrenie…Dá sa to riešiť, ak je to v rámci možností prístoja… :slight_smile:

Čo máš na mysli tým, že v rámci možností prístroja? Akože ak sa to dá ešte tým prístrojom spraviť tak to spravia ešte raz tú samotnú operáciu?
Veľa som o takejto operácii už čítala a chcela by som sa porozprávať s niekým, kto to už prežil, kto to má za sebou
:slight_smile:

Keby nahodou sa nieco zhorsilo, tak by to malo byt tak, ze ty pojdes na kliniku, pojdes na vysetrenia, zistia co a ako a povedia ti, co sa s tym da robit, takze myslim, ze sa niet coho bat, nemas sa preco bat napriklad aj toho, ze by sa ten zrak zhorsil :slight_smile: Chod do toho s tym, ze to bude super a hlavne takato operacie dokaze cloveku od zakladov zmenit zivot :wink:

Kolko je to dozadu, co mate takyto zakrok za sebou?
Mna by zaujimalo, ze ako je to tesne po zakroku s tym okom. Ci je schopne normalne fungovat, ci mozem ist potom co najskor do prace alebo ako to je?

Je to zásah do oka. To oko či chceš či nechceš potrebuje čas na zotavenie. Hneď to nejde všetko, tých pár dní po zákroku potrebuje oddychovať, nejako sa nenamáhať. Aby sa postupne dostalo, spamätalo z toho zákroku :slight_smile:

Necitala som vsetko, ale suseda spominala, ze po takejto operacii oka je potrebne nosit potom slnecne okuliare nejaky cas, ale celkom neviem ako to myslela, ci len ked je slnko alebo kvoli comu vlastne su tie okuliare potrebne? Vedela by si mi toto vysvetlit?

Potom su potrebne aj nejake kontroly, ci ani nie? Neviem ako to je v takomto pripade. Preto sa radsej opytam aby som vedel ako to chodi. Myslel som, ze mozno po dvoch dnoch by som bol schopny sa uz zaclenit do bezneho zivota, len neviem po tom, co si mi napisala :wink:

Áno, je potrebné nosiť slnečné okuliare s UV filtrom a za každého počasia, nie len keď je slnko, to oko je citlivejšie aj všeobecne na svetlo po tom zákroku, preto sa odporúča toto aby to nebol taký šok, ale aby postupne si to oko na to zvyklo.
Je ich viacero tých kontrol, ktoré treba absolvovať. Po dvoch dňoch zrovna nie, napríklad v Spinne, kde som ja pred nejakým časom podstúpila takúto operáciu, tak lekári odporúčajú prvé 4 dni po zákroku zostať doma, oddychovať :wink:

Cize aj keby bolo zamracene, tak je dolezite ich mat. Nevedela som ako je to, ci je nieco pravdy na tom a hlavne, ze preco je to take dolezite, tak ti dakujem, ze si mi to uviedla na spravnu mieru, tie okuliare je ako dlho potrebne nosit? A ako dlho vlastne taky zakrok trva?

Je to pravda, aj môj muž istý čas nosil neustále okuliare a je to veľmi dôležité, netreba ani to nosenie slnečných okuliar zanedbávať, má to pre oči veľký význam a človek si to možno ani neuvedomuje. Myslíš samotný zákrok ako taký?

//samotny zakrok asi netrva nejako dlho ze? skor asi bude trvat ta priprava na zakrok a oboznamenie o pooperacnych veciach nie? niekto mi spominal ze operacia trva len niekolko minut vseho vsudy je to tak? //