Excimer - operacia oci

Čo viem, tak 2,5 sekundy trvá jedna dioptria, takže nie je to nejako na dlho ten zákrok. Len presne ako ellenita píše je dôležité aby lekári pacienta oboznámili s tým ako bude zákrok prebiehať a taktiež ako to bude po zákroku na čo sa má pripraviť, ako bude potrebné sa o tie oči starať :wink:

Asi záleží aj kde podstúpiť túto operáciu. Môj muž ju absolvoval v Spinne tam to trvá nejaký ten čas, pretože ťa musia so všetkým oboznámiť, čo ťa bude čakať, ako to celé bude prebiehať, ale potom samotný zákrok trvá pár sekúnd ako ti už aj Herno napísal. Nie je to nič nejako na dlho, na celý deň :wink:

Nie je vôbec dôležité to ako dlho to trvá, ja som to tiež podstúpila a to je chvíľka, ani sa človek nenazdá a už je po operácii, nejako sa týmito vecami vôbec netreba stresovať, ale práveže je dobré sa tešiť na to, čo bude po zákroku, že človek môže odložiť okuliare, nemusí sa už viac nimi trápiť, aby ich niekde nenechal alebo čo
:joy::rofl::sweat_smile:

// dakujem vam za info tak potom nieco pravdy na tom bude :slight_smile: som rada ze to viem :slight_smile: ano ano rozumiem aj som si myslela ze je potrebne nejake tie instrukcie mat aby lekari s tym cloveka oboznamili asi je dolezite dodrziavat po operacii nejake veci ze?//

Tak to nie je zase ani tak vela styri dni, lepsie ako nejake dva tyzdne, to by som mozno este si vedel zariadit a zvladnut to bez nejakych stresov v praci. Je ich viacero a kazdu tu jednu je nutne absolvovat?

Po operácii je u teba všetko fajn? Rovnako dobre vidíš ako aj po operácii? Mňa zaujíma to, či po nejakom čase sa ten zrak nezhorší akože opäť :slight_smile:

preco by mala vidiet inak? Horsie? Nevidim na to dovod. Zalezi sice od toho ako na tom ten zrak je. Kazdy zrak a organizmus je iny. Ale niecoho takehoto sa absolutne nemusis bat. To je to posledne nad cim by som rozmyslala :wink:

S takymto niecim som sa nestretla doposial. Keby nahodou sa aj nieco take udeje, tak je potrebne sa obratit na lekara, na kliniku, kde zakrok podstupis a oni potom urobia vysetrenia a budu sa snazit pomoct. Ale na tieto veci nie je dovod mysliet este pred samotnym zakrokom :wink:

//rozumiem potom po samom zakroku asi uz len oddychovat clovek moze ze? nejako nie je na mieste spekulovat ze niekam este ist alebo nieco take ci? radsej ten cas obetujem v tomto smere len nech sa dozviem vsetko co potrebujem vediet co bude to pooperacne obdobie obnasat a prinasat so sebou//
:slight_smile:

Nie len niečo, je to pravda, treba to aby všetko bolo ok.
Áno, hlavne aj s tým nosením slnečných okuliarov, aby tie oči boli chránené. Taktiež ide aj o to aby sa človek vyhýbal prašným miestam a presne tieto veci všetky musia lekári pacientovi povedať :wink:

Netreba ozaj špekulovať. Treba si oddýchnúť, pre tie oči je to istým spôsobom zmena, záťaž, čiže musia sa s tým nejako vyrovnať, prispôsobiť sa tomu. Takže nenamáhať sa nejako zbytočne a radšej oddychovať, nech všetko sa to pekne zahojí a netreba riešiť dáke problémy :slight_smile:

Čo obnášajú tie kontroly, ktoré je potrebné absolvovať po zákroku? Po operácii očí? To sa len kontroluje zrak či je všetko ako má byť alebo ešte niečo?
Zaujímalo by ma to :slight_smile:

Aj zrak sa kontroluje, ale kontrola štvrtý deň od zákroku ide človek na kontrolu a pri tej sú mu odstránené kontaktné šošovky a je vykonaná prehliadka. A potom ten piaty šiesty deň približne po zákroku človek môže vykonávať bežnú pracovnú činnosť, len niektoré tie veci treba aj naďalej dodržiavať :slight_smile:

Toto neviem, ale zaujíma ma to preto sa radšej pýtam, že ako je to aby som vedela. Dá sa s tým potom niečo robiť, ak by sa ten zrak zhoršil? Ja len by som chcela vedieť keby niečo také sa udialo, či budem mať sa na koho obrátiť, aby mi pomohli to potom riešiť. Ale tak budem sa snažiť nemyslieť na takéto veci a radšej budem myslieť pozitívne :slight_smile:

//dakujem, dam teda si pokoj s takymito vymyslackami a radsej potom po operacii, ked oci budu zahojene, tak budem sa niecim takymto trapit, zabavovat, myslela som, ze by sa to nejako dalo, len som si ani neuvedomila, ze fakt to oko, to bude nieco nove pren bude potrebovat sa z toho dostat zvyknut si// :slight_smile:

Da, ono v podstate ak by sa nieco take stalo, tak pred zakrokom ty mozes si vybrat zakrok so zarukou, ze keby nieco taketo sa udeje a je to v moznostiach pristroja, tak ti tie ocka daju opat dokopy, aby to dobre bolo, aspon tak je to v Spinne. Ale ozaj nejako na to nemysli, mysli skor na to ako dobre budes vidiet ako lepsie sa budes citit a bude ti lepsie :wink:

Ano, chcela som vediet ako to dlho trva a co vsetko to obnasa, ale uz mi to tu napisali, takze idem si to vsetko poprecitavat, aby som vedela na co sa pripravit, ci sa mam na to aj nejako psychicky pripravit :smiley: :smiley: alebo staci, ked sa budem tesit na vysledok a nebudem musiet nic riesit :smiley:

Vraj co som sa aj ja dozvedel nepotrebujes sa na to nejako specialne psychicky pripravit, ten zakrok samotny ze prebehne velmi rychlo, ze to sa ani nenazdas a mas to za sebou, co sa mne osobne teda velice pozdava :smiley:

Sú po tejto operácii aj nejaké bolesti veľké? Alebo sa to dá zvládnuť?
Ja mám prach bolesti ako vysoký, ale neviem či by som to zvládla :wink:

To je paráda potom, že len takto pár dní, som nevedela, že v očiach zostávajú nejako šošovky, to je pre mňa nová informácia.
Ale zato aspoň viem čo a ako to ma teší.
Potom po rokoch je potrebné tiež nejakú kontrolu podstúpiť?