Excimer - operacia oci

@macca Ahoj - tak osobne si myslím, že je to vhodné, predsa ten zrak treba z času na čas skontrolovať, aj keď už máš nejaký čas operáciu za sebou, môže sa niečo zmeniť a myslím si, že je vhodné aspoň v rámci nejakej tej prevencie ísť si dať urobiť vyšetrenie

Preco si myslis, ze by si to nezvladla?
Myslim si, ze lavou zadnou, nie je to take, ze by sa to nedalo vydrzat a hlavne, ked si spomenies na to, ze vlastne na co je ta operacia, ze ti prinesie “novy” zrak, ze budes dobre vidiet, tak aj na bolesti zabudnes :wink:

tento rok by som aj ja chcela zmeniť svoje štyri očká na dve, nech nemusím si dávať na okuliare neustále pozor, lebo pri športoch, napríklad keď chodíme lyžovať, tak mi dosť vadia a bez nich nemám nejako odvahu ísť na svah, preto by som si to chcela uľahčiť :stuck_out_tongue:

Julinka to sme dve, tiež je to vec, po ktorej už nejaký ten čas túžim, len neviem sa nejako odhodlať k tomu kroku aby som išla na konzultáciu ohľadne operácie, ale sme sa s mužom rozprávali a povedať, že teraz na jar to vybavíme, že pôjde so mnou a podporí ma v tom :slight_smile:

Ahoj - prečo nie veď sa na to pozri tak ako to bude po operácii, čo ti môže priniesť a dostaneš sa k tomu a tomu ver, že keď ešte aj muž ťa podporí tak to pôjde, ja tiež v niektorých veciach som ho potrebovala mať pri sebe a hneď mi veci išli ľahšie :slight_smile:

Co ta tak brzdi, ze este si taketo nieco neabsolvovala?
Predsa vidina noveho zraku, vidina toho, ze budes moct odlozit okuliare niekam do zabudnutia je podla mna super :slight_smile: Mna to dost samotna ta predstava motivovala aby som sa isla aj na zakrok aj na konzultaciu, predsa je to dolezity krok v zivote :wink: Mne zakrok robili v Spinne, kde som bola nadsena aj zo samotneho pristupu a taktiez zo starostlivosti :wink:

musela po zakroku aj ostat nejaky cas na klinike, alebo si bez problemov mohla odist potom domov?
ako to chodi pri takychto operaciach? :slight_smile:

Čo ma zdržuje?
Tak v prvom rade to aký bude výsledok, či ozaj taký ako očakávam, taktiež ďalšia vec, čo ma tak brzdila bola, že ma moja polovica nejako nepodporovala, že som nemala pocit, že chcem urobiť dobre, ale teraz už ten pocit našťastie mám a ešte k tomu mám aj jeho podporu :stuck_out_tongue:

ja praveze si neviem ani len predstavit ten vysledok, viem si len predstavit, ze to bude fest zmena v mojom zivote po tom, co teraz sa citim ak keby som bola fakt slepa, ked nemam okuliariky :slight_smile:

Teraz si mi pomohla a aspoň viem, že mám v sebe oveľa väčšiu silu ako som si myslela, som ti vďačná, za to, čo si mi napísala, si ma tým upokojila a dala mi nádej, že ozaj sa niet čoho báť tak pôjdem do toho :slight_smile:

Aluša tú silu som aj ja v sebe naberala dlhšie, ale malo to zmysel, mať operáciu očí za sebou a úspešne je na nezaplatenie. Ten zrak je na tom oveľa lepšie, nemusím sa trápiť s tým, že nevidím, keď nemám okuliare.
Že nemôžem nikam ísť bez okuliarov a hlavne pre mňa je super to, že môžem začať konečne nosiť slnečné okuliare.

Ako prebieha potom starostlivosť po operácii? Myslím, či sa musíš nejako o tie oči starať, či nie sú suché alebo čosi také, aby to bolo všetko v poriadku?

//ak ti mozem poradit, tak tu si mozes precitat viac aj o pooperacnej starostlivosti co a ako a celkovo aj o operacii ako takej :slight_smile: http://www.spinn.sk/blog/13-operacia-excimerom je tam vsetko pekne vypisane, je to klinika, na ktorej sme my operaciu vybavovali a ja som z ich prace a celkovo pristupu nadsena, tam sa dozvies vsetko, co potrebujes vediet, aby si sa vedela na to aj nejako pripravit// :slight_smile:

Súhlasím…Je to tam dobre a hlavne zrozumiteľné napísané…
Po operácii je už dobre si myslím…Síce nejaké tie bolesti sa môžu objaviť, ale nie sú nejaké, že by sa nedali vydržať…Potom už každým dňom bude lepšie a lepšie…

Mozem potom definitivne sa okuliarov zbavit po zakroku?
Trva este nejaky cas po operacii kym sa ten zrak tie oci akoby ustalia?

Jasné, že sa zbavíš okuliarov úplne, načo by si išla na takú operáciu, keby ti to nemalo pomôcť? V tom by som osobne nevidela žiadnu logiku.
Tak tie oči sa musia zotaviť, zvyknúť si na zmenu, predsa to je dosť veľký zásah do oka a ono sa s tým musí tak nejako naučiť fungovať.

Myslela som, ze po operacii ci este nejaky cas bude potrebne aby som tie okuliare mala.
Zle som sa asi vyjadrila.
Cize chce to cas aby sa tie oci z toho dostali? Aby si zvykli? Kolko to trva?

Ďakujem za ten link, o operácii. Prečítala som si to všetko celé a viackrát. Je to tam pekne a celkom zrozumiteľne napísané, z čoho som mala radosť. Aspoň si to viem lepšie predstaviť, že akoby to po operácii bolo na čo by som sa mala aspoň trošku psychicky pripraviť aby dobre bolo. :stuck_out_tongue:

//ampulka kazde ocko je ine, kazdy organizmus je iny a to plati aj pri tomto :slight_smile: ale zvyknu si velmi rychlo toho sa obavat nemusis par dni a bude to uplne bezne ak keby si ani okuliare predtym nemala :wink: erikana nemas vobec za co, ja som rada ak ti to vobec pomoze, ak ti to niektore veci ujasnilo, ved si musime pomahat, nie? :stuck_out_tongue: //

Erikana aj ja som to isté čítala, dostala som sa k tomu len vďaka tebe, že ti to poslala, ale super mi to pomohlo :slight_smile: Veľmi sa teším z toho, že absolvujem takúto operáciu, ja už len keď si na to pomyslím, tak od radosti idem skákať :smiley: