Excimer - operacia oci

To som rada, že to nepomohlo len mne, ale aj tebe :slight_smile: Ja som to proste potrebovala vedieť, takto keď si to prečítam tak aspoň mám už v tom jasnejšie ako to celé funguje, aký to má priebeh a aj všetky podrobnosti, aj keď mi je jasné, že je iné takto teoreticky si to čítať a iné je zažiť to v praxi :stuck_out_tongue:

To som aj ja šťastná, lebo fakt sa aspoň viem posunúť ďalej, nemusím už stepovať na jednom mieste s kopou otáznikov v hlave.
Už aby nadišiel ten deň. aby sme to mali za sebou.

Tak sa poponáhľaj, konzultácia je prvým krokom k úspechu a dokáže človeku prekonať aj nejaký ten strach, ktorý na začiatku v nás nejako drieme, aj keď možno nie všetci si to na začiatku vieme pripustiť, že áno :stuck_out_tongue:

//vybrat kliniku a absolvovat konzultaciu je skvele, rozbeh ako vysity :slight_smile: len vybrat tu spravnu kliniku je velmi dolezite, najlepsie je sa pytat informovat sa co najskor o vsetkom, co nas zaujima, aby sme dostali co najskor odpovede na otazky, ktore nas trapia//

Baby dajte vedieť, ak budete mať za sebou konzultáciu ohľadne operácie očí…Pre mňa sa operácia očí stala veľkou radosťou…Bolo to skvelé rozhodnutie, ktoré som v živote urobila…Jasné, že aj ja som váhala a kadečo vymýšľala, ale keď som chcela aby som dobre videla, aby som nemusela furt sa naťahovať s okuliarmi…

Ja konzultáciu som už absolvovala, čaká ma zákrok, dlho mi trvalo, kým som sa dostala k tomuto kroku, kým som si povedala, že už je najvyšší čas, ale dala som sa na to a myslím, že to je oveľa dôležitejšie ako to ako dlho mi to rozhodovanie trvalo, nie? :wink:

Kedy máš termín?
Za akú dobu?
Je, len tiež šak viem ako to rozhodovanie chodí u mňa, že jednu vec obraciam päť rázy a z každej strany a potom už aj úplne zbytočne.

Ja tiez nic si z toho nerob a hlavne co sa tyka bolesti a takychto veci tak to si najviac zistujem aby som si vedela v hlave nejako usporiadat, ze ci som schopna to zvladnut vobec :open_mouth:

Až v júli, aj keď nie je to, že až, ale povedala by som, že už. Že to tak ujde, že ani len nebudem vedieť a príde ten deň D operácie :wink:
Veď a u mňa to bolo jak? Koľko mi trvalo, kým vôbec som šla do Spinnu na konzultáciu? Dlho, ale teraz už taký ten stres zo mňa aj opadol, keď som tam bola na konzultácii a všetci boli milí, vysvetlili mi ohľadne operácie na komplet všetko, ako to bude prebiehať, ako dlho to bude trvať a všetky podrobnosti.
A toto je presne vec, čo som ja potrebovala, aby mi niekto povedal, čo ma čaká aby som nemala strach :wink:

Jasné, zdá sa, že je to ešte ďaleko, ale nie je.
Čiže nie som v tom sama, že som takáto hysterická, že musím mať prehľad o všetkom. :smiley:

A?..Šak to je super aspoň vieš o všetkom o čom vedieť potrebuješ…Ja by som to nevidela tak čierno…Práve naopak…Je to fajn, že si zisťuješ…Ako som písala ja som tiež toľko toho navymýšľala a úplne zbytočne…Niekedy je dobré vedieť a potom nebudeš toľko špekulovať a naťahovať sama seba vlastne…

Tiež som hovorila, že ako ďaleko a teraz už približne týždeň a je to tu, ani sa to fakt nezdá, letí ten čas rýchlo. Ani som nemala čas nejako nad tým premýšľať, ale tak načo by som to aj robila teraz. :slight_smile:
Ja nie som hysterická, aspoň si myslím, ale mám srdce na mieste, keď mám prehľad.
Niečo na tom kaji pravdy bude :wink:

Ty uz mas asi po operacii oci, ze ano? Mohla by si sa mi potom ozvat ak si najdes cas, rada by som bola keby si mi dala na pravu mieru iste veci, otazky, ktore mi viria hlavou, lebo fakt velmi vela veci je, co sa rozprava, ale myslim, ze v praxi to moze byt uplne o niecom inom :slight_smile:

skus sem napisat, ake otazky ti viria hlavou a mozno ti budeme vediet pomoct viacere :slight_smile:

Očakávam, že prvou otázkou bude či zákrok bolí, lebo to zatiaľ bola najčastejšia otázka, keď som sa o operácii s niekým rozprávala. Fakt ak keby sme z bolesti mali strach, obavy, ale ja to dnes vlastne už aj chápem, chceme vedieť, čo nás čaká predtým keď sa do toho vrhneme naplno :wink:

je potrebne po operacii oci marodit? alebo je mozne normalne potom hned na druhy den ist do prace napriklad? alebo normalne fungovat?
neviem si predstavit ako takuto operaciu telo zvlada ako sa s nou vyporiadava, preto ma to zaujima, ze ci to trva dlhsiu dobu, chcela by som aby manzel podstupil takyto zakrok, len ma trochu obavy :frowning:

Toto myslíš ozaj?
Nemyslíš, že aj tie oči si musia po zákroku oddýchnuť? Predsa je to zásah do oka, s ktorým sa aj to telo musí vysporiadať :slight_smile:

mozno usudzuje na zaklade toho, ze ked operacia dlho netrva, tak ani nie je potrebne sa po nej nejako zotavovat dlho, ze proste to hned bude secko v pohode :wink:
no niekedy je chybou predpokladat a je dobre si najskor iste veci pozistovat aby si vedela urobit nejaku tu predstavu :slight_smile:

dina prepac opytala som sa nieco zle? neviem ako to chodi preto som sa pytala nemam tusenia aka to je zataz na oci, ci je to moc :slight_smile:
lebo som si aj citala tuto diskusiu, ale nejako toto som nikde nenasla, nasla som akurat kliniku Spinn, o ktorej pisala jedna kocka, ze tam zakrok podstupila, ale to je vsetko, co som sa docitala, o zotaveni som nenasla nic ani o oddychovani teda, tak ak by vam to nevadilo by som bola rada keby ste mi napisali :slight_smile:

Júj, neospravedlňuj sa mi, nie je začo. Mňa to len prekvapilo, som nevedela či si náhodou nerobíš srandu, len podla toho, čo aj teraz píšeš mám pocit, že nie. Že len nevieš ako reálne to chodí a čo operácia očí obnáša :slight_smile:
Tak som tu pre teba :slight_smile: Oči potrebujú oddych. Chcela by si aby som ti ozrejmila ako je to s pooperačnou starostlivosťou??