Excimer - operacia oci

Ahojte, suhlasim, Dr.Cuvala v SPINNe v Ruzomberku je super.odporucam.Maju aj daku akciu teraz.

Ahoj Palo.Pozerala som tvoje video operaciu excimerom.Vyzeralo to vcelku v pohode.Ja tiez nad tym uvazujem, chcem sa spytat kde si bol na operacii.Ja som kratkozraka, moje dioptrie su prave oko -2,0 a lave oko
-1,0.Na vysetreni oci som bola v roku 2007 odvtedy mam tieto dioptrie.Budem rada ak mi napises a poradis.

Ahojte vsetci.Aj ja chcem ist na operaciu oci ale neviem sa rozhodnut ci BA alebo Ruzomberok.

Ja som bol v vcera (sobotu) v Ruzomberku. EPI LASIK, vynikajuci pristup, novy laser, lekar s 22 rocnou praxou ocneho chirurga a 798 EUR za obidve oci. Taku cenu nemaju asi nikde inde.Bolet to zacalo 4 hodiny po zakroku a dal som si lieky, co mi dali a zaspal som , a rano uz skoro ziadna bolest.Ak by som si este raz vyberal tak urcite Ruzomberok.

Teraz je moznost v Ruzomberku za 798 EUR. Podla mna na EpiLasik bezkonkurencna cena.Velmi mily personal a novy laser. Som spokojny.Odporucam.

Ja som bol nedavno v SPINNe v Ruzomberku, standardne robia EpiLasik. Aj mne. Bolest pri operacii ziadna a po nej len trochu skrabanie a slzenie, ale rychlo to preslo. Vidim lepsie ako kolegovia, ktori okuliare nikdy nepotebovali.Mal som -4,0 a -4,5. Absolutna spokojnost.A super cena, aj ked je jasne, ze pri zdravi nieje najdolezitejsia.Ale potesi.Drzim palce.

V Ruzomberku cena za vstupne vysetrenie je v cene zakroku, teda dokopy 798 EUR za Epi Lasik. A od rozhodnutia im zavolat (utorok rano) do 7 dni som mal oci uz po prvej pooperacnej kontrole.(utorok vecer).

Ahojte, tiez uvazujem o operacii excimerovym laserom, porovnavam pracoviska, skusenosti a ceny. Na ruzomberskej stranke www.spinn.sk je video, ktore ma presvedcilo, ze idem do Ruzomberka.Uz som objednana. Tu je http://www.mtr.sk/playlist.php?video=2120: na video.Ahojte.

Ahoj Simonka aj ja som objednana na 3.4.09 uz sa tesim ze nebudem musiet nosit okuliare drzim ti palce.pa

Ahojte vsetci.Chcem sa informovat na jednu vec. Pred operaciou podpisujem nejake papiere alebo zmluvu ze nemam dozivotnu zaruku po zakroku? Alebo ak niekto z vas bol moze mi napisat nieco o tom co podpisoval?

Ja som bola v Ruzomberku, podpisujes informovany suhlas, t.j., ze Ti to bolo vysvetlene, ze co ti budu robit, ze tomu rozumies a nemas dalsie otazky.Co sa tyka zaruky, pokial viem, tusim do mesiaca od zakroku dostavas certifikat o vykonani excimeroveho zakroku.Ja ho este nemam, ale uz by mal prist.Na zaklade toho by ti v buducnosti mali zadarmo dokorigovat ak by nejake dioptrie vratili.

Ahoj Erika, tiez ides do Ruzomberka do SPINNu? Ja som uz objednana na 10.4.Mam este nieco v skole, tak preto az tak neskoro.Daj mi vediet postrehy z Ruzomberka.Uz sa tesim aj ja, ze budem bez okuliarov.Drzim palce.

ahoj Janka.Ja idem uz 3.4. tochu sa bojim ty si spokojna?

Samozrejme hned napisem dufam ze bude vsetko v poriadku.Ale sa velmi tesim a uz aj trochu bojim.

Erika, nic sa neboj, nie je to vobec bolestive. Myslim operacia. Mna skrabali oci asi 12 hodin po zakroku, potom v pohode. Su velmi mili a ochotni. Tak si predstavujem fungujuce zdravotnictvo. A nie to, co je v statnych zariadeniach. Tak sa nic neboj a potom daj vediet ako sa citis.Teraz som si vsimla, ze ty vlastne si bola uz dnes. Urcite napis reakcie.Ahoj.

da sa operovat laserom aj zabiehanie (tj skulenie) jedneho oka? oko mi zabieha smerom von, niekedy sa ustali a pozeram pekne rovno ale ked som unavena alebo mam unavene oci tak zacne zabiehat, slabsie na neho vidim…nikde som nevidela zeby niekto spominal aj tento pripad, dakujem…

Ahojte, rad by som podstupil operaciu laserom Som z Liptovského Mikuláša. Rozhodujem sa medzi Vikomom v Ziline a SPINom v Ruzomberku. Viete mi poradit z vlastnych skusenosti? Dakujem

Cau. Ja som bol vcera v Ruzomberku na predoperacnom vysetreni. Byvaly spoluziak bol pred 2 mesiacmi v Ziline. Po operacii mal asi 2 tyzdne dost silne bolesti a len lezal v posteli. Vysvetlili mi, ze je to preto, ze v Ziline robia starsi typ operacie Lasek a v Ruzomberku robia najnovsi epi-lasik. Tak som nemal nad cim premyslat a v juni som objednany na epi-lasik do Ruzomberka.

Ahojte, uz mam po operacii. Bola som v Bratislave v polovici marca. Teraz pozeram aj Ruzomberok, trochu lutujem… Ale v BA pristup dobry (mily personal, dobra atmosfera). Predoperacne vysetrenia a operacia boli tiez v pohode. Horsie bolo po operacii. Cca do pol hodiny silne slzenie oci a neprijemne rezanie. Mne osobne velmi napuchli oci a nevladala som ich 2 dni otvorit. Takze sa pripravte aj na to, ze to moze byt neprijemne. Ale nebolo to nic katastroficke. Bola som nabita optimizmom, ze bolest nebude, tak ma to trochu zaskocilo. Teraz som uz aj zabudla, ze to bolo neprijemne. Ale je to naozaj individualne. Osobne poznam takych co ich to bolelo pol dna a potom uz super. Teraz mesiac po operacii, mam -0,5D na jednom a druhe dost az -1,25 D. Uvidim aky bude dalsi priebeh. Ale operacie sa urcite nebojte, nie je to nic neprijemne ani hrozne. Nic neboli. A na zotavenie odporucam si zarezervovat radsej 5 dni (pre taky pripad ako som bola ja :slight_smile: Ale zopakovala by som si to. Neskutocny rozdiel chodit si bez kontaktnych a okuliarov. Vsetkym drzim palce…

Ahoj, neviem ako je v Ziline, ale ja som bola 17.5 operovana v RK a môzem odporucat!
Prijemny ludia, kvalitne sluzby, najnovšie vybavenie, a ak dobre viem, tak najlepsi lekar na SR. Mozno este stihnes aj jarnu zlavu a dostanes slniecne okuliare zdarma. Inac od utorka som uz pri pc, takze super. Ak mas nejake otazky, pokojne napis, rada poradim:) email: khiarra@centrum.sk