Gynekolog BA- Ružinov

preto som odsila od toho svojho. ja normalne som bola uz dva dni dopredu v strese, ked som k nemu mala ist na nejake vysetrenie, bolo to o nervy. no teraz uz mam pokoj nastastie

Ako dlho ti trvalo, kým si sa k zmene odhodlala? Trvalo to dlhšie obdobie, kým si si povedala, že prejdeš niekam inam?
Ja s mojim som problém nemala, ale keď som zostala tehotná a chcela som lepšie sono a takéto veci, tak proste som hľadala iné možnosti.

Akoze myslis, ze kvoli 4D sonu alebo niecomu takemu? Ci to som zle pochopila? Mna nejako ani netrapilo ku komu chodim a tak pokial som chodila len na preventivne prehliadky, ale ked som zacala mat problemy, ze ma podbrusko zacalo boliet a nebolo toho kto by to riesil dalej, tak to som uz povedala dost.

Ale takto to aj po vacsine byva, ze kym je vsetko v poriadku, tak aj doktor je v pohode, ale ked treba nieco vaznejsie riesit tak potom sa to vsetko ukaze. Aj odhodlanie, aj pristup.

Ale prečo čakať, keď mi niekde niečo nevyhovuje? Veď to je podľa mňa zbytočné, veď keď to už trvá nejaký čas, tak treba urobiť zmenu :slight_smile:

To je fakt, ale moja mamina ta napriklad tiez dlho cakala, kym zmenila a to tiez som jej s tym pomahala, ze kam by asi tak mohla ist, lebo niektori uz ani neberu, niekde sa dlho caka len na termin preventivky a furt nieco bolo, co sme statnych pozerali. Napokon mi tu baby poradili sice sukromnu ambulanciu, ale teda na tych sluzbach to je aj vidiet.

Súhlasím s tým, čo si napísala, najlepšie je veci riešiť hneď ako nám čosi nesedí. Robím to podobne a zatiaľ sa mi to zakaždým vyplatilo a čo sa týka doktorov to si už ozaj na výbere dávam záležať, veď ide o moje zdravie.

mne práve toto vyhovuje teraz lebo sa môžem objednať na presný deň, čas a nemusím niekde čakať do poradia keď idem napríklad len na preventívnu prehliadku, to ma akože teší veľmi, lebo čakanie to je pre mňa ako za trest, to aj do obchodov keď idem tak si vyberám čas tak kedy chodí tak najmenej ľudí :smiley:

Presne tak, nie je nad to, ked niekam prides a si rychlo vybavena, tiez by som potrebovala konecne najst niekoho takeho, pretoze to cakanie je vazne niekedy na nervy. Potom nic nestiham cele doobedie.

ja chodím k Millymu v Bratislave. na recepcii sú dve sestričky, takže tam nečakávam dlho. je to efektívne, tiež nemám rada dlhé vysedávanie v čakárni u lekára, veď kto by to mal rád. navyše sú tam všetci milí, mala som predtým gynekológa, ktorý mi normálne a slušne ani nevedel odpovedať, keď som sa na niečo spýtala. takýto prístup by nemal mať žiadny doktor, ak si chce udržať pacienta. no bohužiaľ, všade to zjavne neplatí a niektorým je to úplne jedno. tak som, samozrejme, prešla k inému a dobre som spravila.

Tiez si myslim, ze nie je nic lepsie, ked sa rychlo u lekara vybavis. A ako je to u nich, co sa vybavenia tyka? Pretoze som sa uz stretla s kadejakymi pochybnymi ambulanciami, ktore nemali vsetko potrebne k dispozicii, u jedneho napriklad nemali ani taku moznost, aby urobili sono. Musela som sa kvoli nemu presuvat inde, co je teda dost zle podla mna.

aj ja k nemu chodim. moj predchadzajuci gynekolog mi povedal, vraj mam mykozu z nedostatocnej hygieny. to nie je normalne, mna to velmi urazilo. samozrejme, ze to nebola pravda a logicky som od neho odisla. ved taketo nieco ti moze povedat ozaj len neodbornik.

tak to vážne nie je normálne, som rada aj za teba, že si sa rozhodla zmeniť doktora. veď to nemal ani ničím podložené, len ti povedal, čo mu prvé napadlo. netuším, ako si chcú s takýmto prístupom udržať pacientov, takí by ani nemali vôbec ordinovať.

som rada, ze niekto zdiela rovnaky nazor, ze takto sa jeden kvalifikovany doktor spravat nema. potom nech sa necuduju, ze pacienti odchadzaju na dennom poriadku. aj ked to mam od bydliska naskok, ale radsej budem dochadzat aj dalej ako robit si nervy u takychto doktorov.

Tiez by som radsej dochadzala pokojne aj 50 km :slight_smile: Len nech mam lekara, ktory sa vie spravat k pacientovi, ved zeny si zasluzia dobre zaobchadzanie. Aj pri oboch porodoch bolo o mna postarane, ako som potrebovala, nemozem sa stazovat.

veru, treba si najst niekoho s ludskym pristupom :slight_smile: nie je nad to, ked chodis k lekarovi aj od neho s usmevom, ved musime riesit kopu inych veci, mame starosti az az, tak naco sa trapit este aj u doktora.

no len ono to velakrat take jednoducho nie je, najma ak byvas dalej. velakrat si prave kvoli tomu zeny vyberaju lekara podla toho, kto je blizsie, a to je podla mna velka chyba.

som si ista, ze vela zien to takto riesi, ja sama som nebola ina, ale ked som si uvedomila, ze to dochadzanie je najmenej, pretoze tam zase tak casto nechodim, tak bolo dobre. som rada, ze som sa takto rozhodla, lebo podla mna je dost dolezite mat lekara, ktory berie na teba ohlad vo vsetkych smeroch a je citlivy. obzvlast to plati u gynekologov, logicky :slight_smile:

myslim, ze kazda normalna zena prejde aj nejaky ten kilometer za niekym, o kom vie, ze pomoze :slight_smile: niekedy si to clovek vsak nevyberie, nema take moznosti napriklad. som rada, ze uz nemusim riesit podobne veci, dost ma stalo sil najst si lekara, ktory vyhovuje po vsetkych strankach. take problemy, ake som mala, to nezelam nikomu a ten moj predchadzajuci gynekolog si to ani nevsimol, bohuzial.

zriarra a co ti vlastne bolo, ak sa mozem spytat? to naozaj nemam rada, ja nechapem, ako to ti doktori nemozu vidiet, ak nam nieco je? preco niekto vie prist na to, ak nieco so mnou nie je v poriadku a iny nie?