Gynekolog v Pezinku

Čo blázniš, to fakt?? No aj teraz zháňam práve nového ženského doktora, lebo doktorka ku ktorej chodím, to už ma vytáča do nepríčetna. Idem tam raz za čas, na preventívnu prehliadku, aj to proste nič mi dokopy nepovie, keď sa niečo opýtam, tak je odmeraná. A to proste sa mi nepáči.

Toto by som sa zbláznila, ja mám strach z problémov ženských, takže to keď idem na preventívnu prehliadku alebo keď cítim, že mi nie je dolu OK, tak hneď panikárim a ešte keby mi môj lekár nepovedal dokopy nič, tak neviem neviem. By som bola nesvoja. Toto ťa akože úplne chápem.

Áno, tak ja nejako proste som neriešila, čo bolo s tým som bola v pohode, keď iná možnosť v okolí nebola a budiš.
Ale toto čo píšeš áno, to ťa chápem, že to je nepríjemné. Že to je také divné, keď vlastne ti ani nič nepovie a nevieš na čom si.

no takto som to ja mala, ked som sa rozhodla, ze zmenim gyn, mala som problemy, neustale som mala problem proste s mykozami, s vytokmi a kadecim a moja doktorka sa tvarila, ze to je pohoda, ze to prejde a nic dokopy neriesila a samozrejme, ze zakazdym v lete sa to u mna prejavovalo vo vacsej miere, cize to bolo aj akoze maximalne nekomfortne a to bol cas kedy som si povedala, ze dost. a nastastie vdaka sesterke som presla k novemu.

akoze si to riesila tak, ze si isla k rovnakemu ako ona chodila alebo ako mam tomu rozumiet?
no ked celkovo tieto gynekologicke problemy nie su dobre, dokazu velmi potrapit :confused:

tak ako som napisala, presla som k novemu, lebo fakt som bola uz z toho zufala a pomohol mi pan doktor Pavlita, ktory len krutil hlavou nad pristupom predoslej pani doktorky a celkovo nad zdravotnictvom. na jednej strane sa snazil zacinat niecim nie moc silnym no ked nefungovalo tak musel trosku pritvrdit, inak by to zmysel nemalo a natahovat to do neviem kedy. proste chapal ze uy dlho sa s tym citim nekomfortne tak to chcel vyriesit cim skor.

No ja mam aktualne zenske problemy uz asi rok co sa mi v kuse opakuje nejaky vytok, ako nie je to nic strasne len dost mi to prekaza nosit stale vlozku kazdy den a dost silny PMS, ze sa idem zblaznit od bolesti, ale naopak zas slabe krvacanie. S mojim aktualnym doktorom to riesim neustale a nic este nevyriesil. Zo zaciatku bol taky ze vyriesime to prirodnou cestou nejake sedacie kupele a naparovanie a to trvalo asi aj pol roka a teraz posledneho pol roka si pridem ak pokusny kralik- raz taka masticka, potom nejaky vkladacky, potom zase nejaky krem apod.

dorinka ja byt tebou tak ani nevaham a menim doktora. neviem kolko mas rokov ci mas deti apod. no este aby ti to neprerastlo nedajboze v nieco horsie :confused: a aby z teba robili pokusnu mys, no neviem. nie kazdemu sadne vsetko a podla mna tvoj doktor len skusa co mu zabralo u inych pacientiek.

mimikama ja stale zvazujem k nemu prestupit, ako ja nevravim ze moj aktualny by bol nejaky zly, ale citim tie nenavistne pohlady zien ked nahodou ma zoberie skor, lebo vie ze zbytocne mi je cakat pred dalsimi 8-9 pacientkami ked si idem len pre recept

No dievčatá nájsť v dnešnej dobre len dobrého všeobecného doktora, ktorý nepredpisuje lieky a antibiotiká už od dverí je umenie. A ešte druhá vec je či ťa vezme, lebo niektorí sa držia len podľa obvodu a iní zase aj keď sú podľa obvodu tak nových pacientov neberú.

Bože presne s týmto som mala aj ja problém, zohnať vôbec niekoho kto by ma vzal. Ale hlavne že si platíme zdravotné poistenie, poistky apod. A potom keď k niečomu príde tak ťa nemá ani kto vyšetriť a ak áno tak by si musela čakať aj dva mesiace.

Ved preto som sa ohlasila aj tu ci mi viete niekoho dobreho overeneho odporucit po svojich nejakych vlastnych skusenostiach, kedze mam strach sa len tak odhlasit od tohto doktora, lebo som rada ze nejakeho vobec mam a co ak potom by ma nezobral ziaden?

No ja som ochotná si aj niečo pricestovať, využijem paragraf, predsa len na preventívky sa chodí raz za rok a už keby bolo nebodaj niečo vážnejšie tak by som si to vedela nejako vyriešiť. No už mi dochádza trpezlivosť, lebo doktorka je ticho maximálne sa pozdraví povie mi aby som si “vysadla”, ďalej že spraví sono, výter a dovi dopo zase o rok :grinning:

Donútená som bola preto, lebo prístup predchádzajúcich gynekológov mi vôbec nevyhovoval, skôr by som povedala že som si prišla že u každého je to to isté ako na bežiacom páse len extrémne pomaly. Áno u neho sa objednávaš pekne cez internet si vyberieš že prečo chceš k nemu ísť a vyberieš si termín.

Ano ked chces kvalitne odvedene vysetrenie, no tak si treba pricesovat. Ako na druhu stranu je to ale smutne ako to je s tymto nasim zdravotnictvom ze kvoli nedostatku lekarov alebo ich pristupu ci neodbornosti si nutena cestovat dobre mimo kraj ci dobre ze nie mimo region, ale zdravie mame len jedno.

treba si radsej preto dopredu najst doktora este kym mas toho aktualneho, lebo potom to je jasne ze to tazko, no chapem je to smutne ako to tu vyzera, myslim si ze by sa to nemalo stavat,mal by byt dostatok doktorov vo vsetkych odvetviach a nie ze kvoli nedostatku alebo plnym kapacitam musi clovek mozno niekedy aj trpiet u toho co ma len preto lebo k inemu sa nedostane.

co si :see_no_evil: tak toto by uz u mna prekrocilo vsetku trpezlivost. to akoze co tam mal tolko ludi alebo mu to vysetrovanie tak dlho trvalo ? to si mozem pogratulovat teda ze sa vybavim tak rychlo na vysetreni u pana doktora.

No asi skôr ako sa komu chce, lebo teda keď som o tomto hovorila aj v robote tak baby kukali že či je v pohode že čo tam akože toľko robil s tými pacientkami. A šéf mi ani nechcel normálne veriť, lebo že veď to mám tak na hodinku a pol maximálne a môžem prísť do práce a nemusím si brať paragraf. No to víš :see_no_evil:

len aby bol vyrecny v tom zdravotnom stave, niektori sa s tebou povypravaju aj o tvojej svokre :grinning: ako na druhu stranu to moze aj dobre lebo sa ta atmosfera trochu odlahci a ides z tade s lepsim pocitom. moj aktualny doktor vsak taky nie je a trva mu to aj tak, takze to pripisujem asi tomu dochodkovemu veku, uz by si mal dat pauzu a nas preradit automaticky k niekomu druhemu, lepsiemu :see_no_evil:

No mne sa stalo že som dlhšie nebola u svojho ženského, lebo mladosť - pochabosť, potom som tam prišla už ako tehotná a povedal mi že ma nevezme, lebo za prvé nemám preventívku 6 rokov a za druhé má plné stavy. Popritom som podľa obvodu normálne k nemu patrila. Nehľadel vôbec na to že som tehotná.