Haluxy (vbočený palec)

Ahoj Alena, v nohe svorky nemám, ani sadru nemám, len zľahka previazanú, sterilizovali ju jódom a dali mi krém Betadine, ktorá mi pomohl,a aby sa rana ľahšie hojila. Teraz ju mám v repíku kúpať a robiť si vírivky. Hodiť a po týždni, dvoch sa ohlásiť na kontrole, ako vie chodiť a uvidí sa, či sa budem môcť vrátiť do roboty. Len pomaly sa rozbieham, lebo je citlivý vankúšik pod palcom. Ani ty sa nemáš čoho báť, čo bolí to prebolí a každým dňom to je lepšie. Však aj mňa čaká ešte ten zákrok. Na nohu som musela stúpiť už druhý deň pooperačný, no pravda s papučou. Držím palce.

Ahoj, ja mam taky isty problem ako ty, pokial je noha stiahnuta v topanke je celkom pekna, ale ked chodim bosa, tak sa strasne roztiahne a aj ta kost ako by vyliezla von a pride mi ta noha skoro ako keby ani nebola upravena. Som z toho trochu sklamana, lebo som si to davala robit hlavne z estetickeho hladiska a aj tak si nemozem obut topanky ake by som chcela. Za doktorom som este teda nebola, ale chcem tam ist, nerozmyslala si, ze by si skusila s tym ist za inym doktorom, aky by mal na to nazor? Prajem pekny den. Lucia

Ahoj Lucka! Ja mám vo štvrtok termín, potom Ti poviem, ako mi to urobili, ako to vyzerá atď. Problém je aj v tom, že lekári s pacientom veľmi nekonzultujú, možno ešte na súkromnej klinike, ale aj tam je to všeliaké podľa niektorých ohlasov. Dúfam, že sa nesklamem. Priateľke operovali halux pred rokom, prst sa jej kriví zase, mne by sa údajne nemal, preto mi na polroka dajú svorku. Tak drž palce, ahoj!

Ahoj Alenka, a kde ti to budú robiť v ktorej nemocnici? Ja som bola v Malackách, bola som spokojná so všetkým, len teraz s odstupom času sa mi ten výsledok nepozdáva, nie je taký, ako som si predstavovala a mám operované obe nohy, ako sa volá tá metóda, ktorou ťa budú operovať? Anestézu budeš mať celkovú? Tá svorka na pol roka znamená aké obmedzenia pre teba? Držím ti teda palce zajtra, aby to dopadlo čo najlepšie!

Operovali mi obidve nohy naraz v celkovej narkóze v r. 1987 v PP, bola som mladá, dodnes nemám žiadne problémy. Profesor Hubka už vtedy bol dosť starý. Pred operáciou mi všetko vysvetlil a nakreslil, sádry som mala s opätkami po kolena 6 týždňov. Všetky staré topánky a čižmy som vyhodila, tancujem, lyžujem a neľutujem. Neplatila som nič, v nemocnici som bola dva týždne. Dnes sú lekári určite skúsenejší, akurát si to treba zaplatiť. Prajem všetko dobré.

Ahoj, ja som bola operovaná v decembri v Malackách a mám taký istý problém ako ty, noha je ako keby ani nebola operovaná, tá kosť akoby vyliezala, takže presne ako hovoríš aj ja som si to dala preto robiť, aby som mohla nosiť aj inú obuv a k tomu všetkému sa pridala aj bolesť pri dostupovaní, nemôžem na nohu poriadne stúpiť, mám bolesti, proste je to oveľa horšie a aj to zle vyzerá. Bola som za ním, povedal, že nedostupujem na celú nohu, ale do boku a preto začali tie bolesti, noha je podľa neho rovná, podľa toho snímku, čo mi ukazoval. Aj ja to chcem ísť odkonzultovať s iným lekárom, teba kedy operovali? Ozvi sa, som z toho dosť na nervy.

Ahoj, mňa operovali v júni a druhú nohu v auguste. Neviem čo mám robiť, ale v pondelok idem na konzultáciu. Napadá ťa niečo, čo by si chcela ďalej s tým robiť?

Ahoj Lucka. Dakujem za podporu. Už mám po tom, nakoniec mi svorku nedávali, lebo mi zistili osteoporózu, tak nechceli oslabiť už aj tak biedne kosti. Odstránili mi kosť, ktorá vyčnievala a zafixovali palec, 10 dní nemôžem na nohu stupiť, po výbere stehov uvidíme. Operovali ma v Topoľčanoch, boli tam pacienti z celého Slovenska, sú tam dobrí lekári. Robili mi to v lokálke a nebolo to príjemné. Ako dlho si po operácii, keď nie si spokojná a prečo? Ahoj.

Ahoj Alenka, super že to máš už za sebou a zvládla si to aj v lokálnej anestéze. Ja som bola práve dnes na kontrole a môj pocit bol opodstatnení, že ten výsledok nie je taký ako som očakávala. Čaká ma teraz ešte plastika palcového kĺbu aby tá noha bola naozaj rovná, ja som na tie operácie hlavne kvôli tomu išla, bolesti som nemávala. Keď ti tú kosť teraz odrezali a nedali žiadnu svorku je tam nejaká istota že sa ti to nevráti? Ja som po operácii už 9 mesiacov a s druhou nohou 6 mesiacov. Teraz je už na mne kedy sa objednám na tú plastiku ale chcem čo najskôr, tak že asi koncom mesiaca. Musíš nosiť teraz aj špeciálnu topánku? Prajem rýchle hojenie, ja som už po 4 dni cítila veľkú úľavu od bolesti. Ahoj.

Dievčatá, čo už máte aspoň 2 mesiace po zákroku haluxu bez svorky, vedela by mi niektorá povedať, ako sa má, lebo ja som po 7 týždňov a mám stále bolesti pri chôdzi a fialovú a opuchnutú nohu. Neviem či je to normálne alebo si to žiada ešte čas na rekonvalescenciu. Som stále na PN. Ďakujem.

Ahoj Lucka, zaujímalo by ma, či Ti o tej plastike povedal Dr. Pullmann a či sa za tento zákrok platí, keď si vlastne už zaplatila za tie titány a vlastne ti to nepomohlo. Mám ten istý problém a navyše bolesti neprestali, takže presne viem aké to je, držím Ti palce, aby sa Ti to vydarilo. Ozvi sa prosím Ťa, čo Ti presne povedal, prečo tie titánové vlákna to nedržia pokope, lebo by som išla aj ja za ním to odkonzultovať, lenže ja to mám dosť ďaleko do Malaciek a už som tam bola 3x, ale stále sa k tomu staval tak, že je to rovné. Je pravda, že sú to len tri mesiace po operáci, ale žiadne zlepšenie nevidím. Dopredu Ti ďakujem za odpoveď.

Dobry den pani, alebo slecna Lujza ostala som prekvapena z vasej skusenosti z haluxov. Rada by som sa dozvedela podrobnosti, ja sa chystam na operaciu. Zhanam rady. Som z Presova a pocula som, ze tu operuju starou metodou a v lokalke a mne treba tiez obe nohy. Ak budete mat cas a chut, budem rada ak sa mi ozvete a blizsie porozpravate. Velmi pekne dakujem a prajem pohodove dnicky v novych topankach. Maria

Ahoj Lucka, už si bola na tej plastike? Prebieha to v lokálke alebo v celkovej anestéze? Aj si za to platila? Prosím, daj vedieť, ako si dopadla, veľmi ma to zaujíma, mám pocit, že som na tom podobne… Operovali ma na jeseň 2011, chvíľku to vyzeralo v pohode a teraz ako keby to ani nebolo operované. Ďakujem za info.

Od Pullmana co najdalej, nie je odbornik, skor by som povedala, podvodnik. Dopadla som podobne, na operacii som bola v oktobri 2011 a ziadny vysledok, nohu mam v horsom stave ako pred operaciou. V pondelok idem za nim, som zvedava, co mi povie, ale predstavit si to viem, ako ma bude presviedcat, ze je to ok. Vystraha pre vsetky, ktore uvazuju o operacii v Malackach. V ziadnom pripade!

Dobrý deň. mňa čaká o týždeň operácia v PN a dosť sa toho obávam. mohli by ste mi dať pár info ako to prebiehalo? koľko dní ste boli v nemocnici, koľko ste mali sádru, barle… ? som študentka a začínajú mi prázdniny a rada by som z nich aj niečo mala a nie stále s barlami chodila :- /

Ahoj hopta, bola si za ním, čo Ti povedal? Mám to dosť ďaleko, tak neviem a cez telefón to nemá zmysel…

Dobrý deň, ja mám tiež haluxy, ale nerobia mi žiadne problémy. Našla som spôsob, ako sa s nimi vysporiadať. Volá sa to metamorfná technika, pomohlo mi to. Ak chcete, skúste nájsť niekoho vo svojom okolí, kto ju robí.

Ahoj Aďa, ako ti dopadla operácia v piešťanoch? Mňa tam čaká operácia na jeseň, koľko si musela byť v nemocnici? Ďakujem Lucia

Ahojte, už máte niekto riešenie na nevydarenú operáciu? Ja idem na jeseň do Pieštan tak dúfam, že to bude mať lepší výsledok. Boli ste niekto s doktorom Pullmanom od vtedy?

Ahoj Lucka, ty si nebola potom na tej plastike u Dr. Pullmana? Ja sa za ním chystám ukázať, že tá operácia bola absolútne nevydarená a najviac ma mrzia tie vyhodené peniaze. Som zvedavá, ako sa k tomu postaví, bola som nohu ukázať aj na inej klinike, kde mi potvrdili, že palec ostal vbočený, ako by tam ani nebol robený zákrok, takže ja to nechápem, ako je to možné, chcem, aby mi to pán doktor dal do poriadku, tak ako to bolo sľúbené a opisované vo všetkých tých článkoch v časopisoch. Ozvi sa, prečo si sa rozhodla ísť do Piešťan a nedoriešiť to u doktora Pullmana. Ďakujem za odpoveď.