Haluxy (vbočený palec)

Vo viacerých komentároch uvádzate špeciálne topánky. Prosím napíšte, o aké sa jedná. Je potrebné zakúpiť pred operáciou a kde je možné takéto topánky obstarať?

Ked je operacia vykonavana v Malackach, tak tie specialne topanky daju oni automaticky.

Lenka ahoj, mas uz po operacii? V utorok 11.10. bol presne mesiac a som velmi milo prekvapena, jazvicky sa pekne hoja, mam dobru mast (gel). Presne ako pisala aj Lucka, trosku ma boli nart, ale normal soferujem, cvicim, fungujem. Je to este trosku opuchnute, ale davam si vecer na to studene obklady. Druhu nozku davam robit na jar. Drzim palce!

Ahoj lucka, ja som absovovala op 22.09. mam dojem, ze mam od dr. dost malo informacii, mne sa zda taky malovravny, mas nejaku mailovu adresu, kde by som sa mohla nejake veci popytat v sirsom rozsahu? Dakujem.

Zdravim, moze mi niekto napisat, akou cestou sa clovek dostane na operaciu s haluxom v Malackach? U koho sa treba prihlasit. Kde prebieha vysetrenie, kto doporucuje operaciu. Dakujem

Doporučujem Vám nie Malacky, ale nemocnicu v Piešťanoch. Mám totiž za sebou i jedňovú chir. u Dr. Pullmana, no stačilo mi a ešte som za narkózu platila. V Piešťanoch je to o niečom inom. Vrele doporučujem. Primár Pravda.

Dobrý deň, ja sa tiež chystám na operáciu haluxov. Poprosila by som Vás o bližšie informácie o tejto operácii v Piešťanoch u Dr. Pullmana.
V skratke - priebeh, cena, liečenie po operácii. Ďakujem

Dobrý deň Marie, ja sa tiež chystám na operáciu haluxov, poprosila by som Vás o bližšie informácie o tejto operácii v Piešťanoch u primára Pravdu. V skratke - priebeh, cena, liečenie po operácii. Ďakujem

Ja som bola v Malackach a zatial sa mi to pozdava. Zajtra idem na stehy, chodim uz celkom dobre, bolest citim iba slabu. Platila som 540 Eur, vraj za ten titanovy material. Objednat sa da telefonicky. Kliknite si na www.medicon.sk

Prosim Vas, zaujimalo by ma, ci mate niekto problem s titanovym materialom v kosti, ci ho citit alebo nie. Som sice iba tyzden po zakroku, takze citit to budem este urcite dlho, ale dufam, ze ho telo prijme a budem fungovat normalne.

Lucka, prosim ta, aj si podstupila nejake rehabilitacie po operacii, lebo ja som 12 dni po operacii, vcera som bola na stehoch a poslednej kontrole a zabudla som sa na rehabky opytat, ci vobec su nejake, ked dr. Pullman nic nehovoril. Bo myslim, ze po kazdej operacii treba rehabilitovat.

Ahoj Lenka. Ja som nechodila na žiadne rehabilitácie, pýtala som sa, či je to nutné, ale asi nebolo lebo povedal, že ak chcem, môžem si nejaké vybaviť, ale že najlepšie si to rozcvičím pomaličky sama. Aj som tak spravila, nebolo potrebné chodiť na rehabilitácie. Idem ešte koncom novembra na kontrolu, tak som zvedavá, či sa to všetko v poriadku zahojilo.

Ja som operáciu haluxov absolvovala 11.10.2011 v Malackách. Takže dnes sú presne 4 týždne. Zaujala ma poznámka pani Márie, že Piešťany sú lepšie. Môžete mi napísať prečo? Aká je cena za operáciu a ako to vlastne robia? Bola by som Vám vďačná za odpoveď, nakoľko ma ešte čaká druhá noha.

Slavka, to sme potom boli na zakroku spolu. Ja som tiež bola v MA 11. 10. a zatial som teda spokojná.

Ahoj Lubi, nejak som sa pozabudla sem vrátiť do diskusie. Som uz skoro dva mesiace po operacii, uz som obula konecne aj moje botasky, som chodila dva týždne v manzelovych, lebo tu specialnu topanku som jaksik zošliapala na jednu stranu a uz sa mi nedalo chodit dobre. cely zakrok bol super. V utorok ma robili a sobotu, nedelu, pondelok a utorok som uz behala po Kramaroch co mi 3rocna dcera dostala epilepsiu, takze som to mala vesele. o barlach som bola iba dva dni, super zhojenie. Uz ma to aj menej boli, neviem este zohnut tu kost aby som riadne urobila krok, ale davam si pozor :slight_smile: druhu nohu dam az ked ma zacne boliet a aj to az po jari, aby som mohla hned do letnych slapiek, lebo teraz riešiť zimné topánky, uf.

Alenka, náhodou som našla tento Váš príspevok. Rada by som sa opýtala, či ste podstúpili operáciu aj druhej nohy a či Vám dali aj tak často v ostatných príspevkoch spomínané “špeciálne botičky”.

Prosim Vas, mohol by mi niekto povedat, ci u Vas nastali komplikacie po par mesiacoch? Pocula som, ze je bezne, ze sa kosticka druheho prsta na ktoru je nasrubovane to lanko, aby udrzalo palec v sravnej pozicii, praskne. Pocula som, ze sa to stalo aj po viacerych mesiacoch po operacii, lebo na tu kosticku je stale tlak tej palcovej kosti. Moze sa niekto podelit aj o tuto skusenost? Ako sa potom pokracuje ak sa ta kost zlomi? A da sa operacia vykonat aj na oboch nohach naraz? Budem vdacna za akekolvek informacie.

Dievcence, co ste tento zakrok absolvovali, ste spokojne s vysledkom? Ja som myslela, ze noha bude po zakroku uplne rovna, ale nie je, je sice lepsia. (Chcem to ist s nim odkonzultovat ci je to tak OK) Dr. Pullman nedoporucuje OP oboch noch naraz, hlavne kvoli tomu lamaniu tej druhej kosticky.

Ahoj, no na som bola operovaná s jednou nohou v novembri a jednou v marci, ale lepšie to bolo určite na jar. Obe nohy naraz pokiaľ viem neoperujú nikde. Čo sa týka rekonvalescencie, ja som bola operovaná ešte pred 16 rokmi (mala som vtedy 14), a to bolo ešte starou metódou (sekaním) - to som bola po operácii 5 dní v nemocnici a 2 týždne doma a potom normálne s barlami do školy - neboj, dá sa to v pohode zvládnuť. Ja som chodila normálne MHD a v pohode. Sádru som mala 6 týždňov, po zložení mi vytiahli drôty a potom cca 3-4 týždne rehabilitácie. Všetci ma varovali, že sa to vraj vracia, ale ja mám už 16 rokov pokoj.

Určite sa dá. Ja som bola operovaná pred 16-timi rokmi (ešte starou metódou - sekaním) a už vtedy sa to dalo - ja som mala vtedy 14.