Haluxy (vbočený palec)

Ahoj, ja som absolvovala zákrok 15. 12. 2011 na lavej nohe a nie som spokojná, nakoľko tá noha nie je rovná, nie je to pekné, je síce lepšia ako píšeš aj ty. Bola si to už konzultovať? Sú to štyri týždne a čakala som krajší výsledok, ozvi sa, či si bola

Ahoj bola som u neho, povedal ze tam robil plastiku toho puzdra a ze sa to behom 4-6 mesiacov upravi, aj ked tomu moc neverim, lebo uz mam 3 mesiace po, je to rovnake, ked som cely den v topankach co su mi na tesno, tak je noha celkom pekna po vyzuti, ale ked chodim bosa, tak sa nejako “roztiahne”, opatky zatial nehrozia, nakolko mam len 10 cm doma, som skusala, ale zatial to nejde, dufam, ze to casom popusti.

Ahoj, ďakujem, že si sa ozvala, a čo budeš teraz robiť, pôjdeš ešte za ním? Ty si mala problém len s jednou nohou? Ja mám aj druhú zlú a teraz mám pochybnosti aj keď mi pôvodne išlo hlavne o to aby tie bolesti prestali, ale tešila som sa, že to bude aj lepšie vyzerať. Zatiaľ to tak nie je, dokonca to začína bolieť odspodu pod palcom. Mám pocit, že mi tam málo zosekal z toho výrastku. A aspoň ťa to tak nebolí ako pred operáciou?

Ahoj, musim sa priznat, ze mna to neboli absolutne, doma som zacala nosit nove tenisky, ide mi o to, aby bola noha natesno, aby sa to dorovnavalo pomaly, a boli ma len halux na druhej neoperovanej nohe, ktora je lepsia ako ta operovana predtym, na druhu chcem ist v aprili, nie je to idealne, ale stale lepsie, ako to bolo, to chce cas a nemozeme chciet zazraky, nikdy nebudem mat taku krasnu nozku ako moj maly syn, ale uz to nebude horsie a horsie ako ked si pozries fotky starsich zien, co to neriesili vobec.

Lucka, chcem sa spytat ako rychlo po operacii si bola schopna soferovat?

Ahoj fifina, no naraz sa operácie určite nerobia, totiž mňa boleli obe nohy a minulý týždeň 13.01. robili na jednej nohe. Trpím, ťažko sa mi chodí, no neviem si predstaviť, ako by som išla, keby mi robili obe! Dúfam až mi stehy vyberú bude lepšie. Ešte neviem ako to bude v budúcnosti, dúfam už také bolesti nebudú, no to budem vedieť po zotavení.

Ahoj Erika, ja len chcem povedat ze ja som nedavno absolvovala operaciu na oboch nohach naraz. Vydrzat sa to da, no urcite zalezi, v akom stadiu to bolo, aky je zdravotny stav a vek pacienta ako aj okolnosti, ci pacient po operacii zostava na PN, alebo chce ist do prace. Ja som si vybrala PN a preto aj obe nohy a musim povedat, ze sa to da zvladnut.

Ahoj Ash, ja na PN ostávam, som 12 dní po operácii a neviem si predstaviť chodiť na oboch nohách operovaných, keď mi robí problém na jednu sa postaviť. Ja nie som nejaká fajnovka, som aj po operácii chrbtice, takže viem čo je bolesť, ale na oboch si neviem predstaviť chôdzu. Určite záleží aj na zákroku, no zeraz viem, že obe by sa nedali aspoň u mňa spraviť.

Erika a nosis aj tie specialne topanky, lebo bez tych by som to teda nijako nezvladla. No ja som na PN celych 8 tyzdnov - to je doba, po ktorej sa uz moze noha uplne zatazovat.

Lenka, chcem sa informovat, ako ste sa zotavovala po tej operacii, ja som bola pred tyzdnom a chcem len vediet, ze kedy to bude na soferovnaie. Vdaka za odpoved. Zuzana

Ahoj, nosím papuču, už ma bolí noha aj z vonkajšej strany, keďže chodím na vonkajšej strane chodidla. V stredu mi vybrali stehy, teraz mi to aj hnisá, mám to fialové a opuchnuté. Paráda. Hovoril mi lekár, že postupne si to mám namáhať, no potom sa mi stále rana otvorí, asi kým to nie je zahojené budem musieť počkať. Trocha mi aj ten palec vysunul do nezvyčajnej polohy, tak aj kosť si cítim. Neviem ako mohla tu jedna baba z fóra ísť 4. deň do roboty. Asi má nejakú sedaciu robotu. Nejako sa mi to nezdá.

Ahoj Terka! Mňa tiež budú operovať v TO, ale budú mi dávať svorku. Písala si, že Tebe nedávali, nevieš o niekom, kto tam podstúpil tento typ operácie? Bojím sa lokálnej anestézie, že to bude potom viac bolieť a všetko budem registrovať. Ak vieš niečo o tejto operácii, napíš prosím, o chvíľu ma to čaká … Mám za sebou 2 operácie v cel. anestézii, ale pred touto mám veľký strach. Ďakujem!

Ahoj Fifina! Mám ísť na operáciu haluxu, nebolí ma to veľmi, ani stále, ale vykrivujú sa mi už vedľajšie prsty. Čítam príspevky a rozmýšľam, či ešte nepočkám. Majú mi to robiť v lokálke a dávať do nohy svorku, ktorú o polroka vyberú. Neviem, či narušiť kľud mojej nohy a podstúpiť operáciu teraz alebo počkať. Mám strach z lok. anestézie, narkózy sa nebojím, mám za sebou 2 ortopedické operácie. Neviete o niekom, kto bol operovaný touto metódou? Sadru mať nebudem. O pár dní mám termín.

Ahoj Erika! Akou metódou Ti to robili, kde a akú anestéziu Ti dali?

Dobrý deň, rada by som Vás poprosila o radu, plánujem operáciu oboch chodidiel a čítam, že máte lepšiu skúsenosť s MUDr. Pravdom v Piešťanoch ako s MUDr. Pullmanom, viete mi napísať viacej informácií a hlavne prečo? Neviem sa rozhodnúť a mám aj strach. Ďakujem veľmi pekne. Jana

Dobrý deň! Aj mňa čaká o pár dní operácia, viete už ako a kde Vám to budú robiť? Za mňa už rozhodli, nevysvetlili mi prečo, viac informácií by ma povzbudilo. Bojím sa lokálky, lebo budem všetko vnímať aj skrutky v nohe na pol roka.

Ahoj Alena, robili mi to v Blave na Antolskej, mala som celkovú anestézu a dávali dole výrastky a zrasty, robili cheilotómiu. Som mesiac po zákroku, pomaly sa hojí rana no na nohe už chodím. Cítim si kosť pod palcom no dúfam, že to časom pustí. Ešte ma čaká aj druhá noha.

Ak sa ti krivia aj ostatne palce, netusim, co este chces vyckavat. Cim vacsia deformita, tym horsie sa to dava naspat. A ty sa bojis lokalky? Neblazni! Z celkovej sa moze stat, ze sa ani nepreberies - nakolko aj toto je jedno z rizik … lokalka je neporovnatelna s celkovou ohladne zatazi na organizmus.

Ahoj Muc! Ďakujem za odpoveď. Ty si po nejakej operácii? Lokálky sa bojím len preto, že človek je pri vedomí a nie je príjemný pocit, že Ti pília nohu. Strach má veľké oči… Ale povzbudila si ma.

Ahoj Erika! Máš v nohe nejaké svorky? Máš ju v sadre? Dúfam, že Ťa to veľmi nebolí. Mne povedali, že 6-8 týždňov nebudem môcť na nohu stupiť, budú mi sekať z kosti. Prajem skoré a bezbolestné uzdravenie a ďakujem, veď vieš, ako človek potrebuje povzbudenie.