Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Ja chodím do Adamdentu skoro od začiatku a som tiež veľmi spokojná.

Potvrdzujem.

Neviete, aké ceny sú v Stonadent v Petržalke? Na webe nemajú cenník. Kto robí lepšie Dr. Blahútová alebo Dr. Blahút? Prípadne dobrý lekár v Petržalke, čo má zmluvu s poisťovňou? Mám zlé skúsenosti s Dr. Schillom.

Ja mám s pani MDDr. Livovou veľmi negatívnu skúsenosť. Tam mi zfušovala zub, že mi ho nakoniec druhý zubár musel vytrhnúť.

Od 30 do 58 eur, záleží koľko plôšková plomba a kde je umiestnená, u nej sú ceny vyšší priemer, keď naraz robí aj dva zuby, odchádza človek dosť odľahčený, ale som spokojná!

Dana, reagovala som nižšie…

Pan Soos je vyborny ako zubny lekar, dokladny precizny ale je velmi svojsky. Takze treba vyskusat ci vam ako clovek sadne. Zuby co mi vrtal a plomboval tak to urobil skvelo. Trhanie zuba bolo velke utrpenie a aj tak mi to musel urobit nakoniec iny lekar. Tiez mi prekazalo ze ked ma pri zakroku nieco velmi bolelo aj napriek injekcii, tak mi dost nevyberavo vynadal ze som herecka a pod. , evidentne bol nazlosteny - plus po zakroku som mala na druhy den skutocne velke bolesti, ale nebol ochotny ma osetrit, az na termin ktory mi dal za par dni. Tak som od neho odisla.

Ahoj anka, ak sa mozem spytat, kolko si platila za ten implantat, popripade to blombovanie. mne poslali z oradentu cennik, ale ja netusim co je co, nie som odbornik. dakujem

Clinica Schill urcite neodporucujem. Som z BB a cestovala som do BA len preto, ze som verila internetovej stranke. Hroza. Neochota totalne, ziadna pomoc, len zhrabnut peniaze. Nikdy viac. A nemam ani slov.

Mám veľmi negatívnu skúsenosť s Clinicou Schill. Už tam nikdy nepôjdem. Namiesto opravy jedného zuba mi tvrdili, že musia urobiť dva, potom vraj museli urobiť jednému zo zubov koreňovú výplň, mala som umŕtvené a otvorené ústa cca. 2 hodiny. Bolo pred koncom pracovnej doby, bolo cítiť, že už ma chcú mať z krku, nedobre mi náhradné zuby obrúsili, musela som tam ísť ešte raz. Teraz, po mesiaci od ošetrenia ma opäť začali “opravené” dva zuby bolieť a to som zaplatila skoro 900 eur. Som zvedavá, ako zareagujú na reklamáciu.

Som zvedavy, ako Vam zareaguju na reklamaciu, prosim napiste sem potom, chcem si najst dobreho zubara, ja som na nich videl vela reklamy, ale ani diskusne fora ani osobne skusenosti znamych ma zatial nepresviedcaju. Dakujem

Super zubárka Dr. Javorčeková, Petržalka, Antolská nemocnica.

Ako dlho k nej chodis? A ake ma ceny?

Milá pani Viera, chodím dlhšiu dobu do Schill dental a som nadmieru spokojná. Práve s tým prístupom, že mi venujú dostatok času, aj 2 hodiny som ochotná sedieť na kresle, keď je to potrebné. Doporučila som ich všetkým známym a boli spokojní. No za kvalitu sa dnes musí priplatiť, zúbky sú dnes drahé. Ale máte možnosť výberu. Vraj na Ukrajine robia lacnejšie.

Schill je veľmi drahý a striedajú sa tam rôzni zubári s rôznymi skúsenosťami, ja som bol u jednej a bola dobrá, druhý krát som natrafil na inú zubárku u Schilla a tá bola nepríjemná a náhlila sa, za tie ceny som si našiel teraz zubára inde, ochotný, polovičné ceny, kvalita rovnaká ak nie aj lepšia, treba hľadať, ja som telefonoval rad radom tu na Zzz, ostatné stránky stoja za nič, pozrite si zubárov v BA tu na stránke a telefonujte tak, že sa aj spýtajte, koľko majú čakaciu dobu, jeden mi povedal v decembri, že ma zoberie až v marci, to bolo neakceptovateľné. Radiť iným nie je moc dobré, lebo to čo ja považujem za minimálny servis niekto považuje za nadštandard a naopak. Veľa ľudí nedefinuje, či ísť na poisťovňu alebo bez, to dosť zúži výber.

Moj manzel bol tiez u Shilla, neviem u ktoreho lekara, ale bolel ho zub. Plombu u vymenili uplne zle, musel ju reklamovat. Zaplatil za to 300 EUR a kvalita naozaj zalostna… Neodporucam!

Mila pani Darina, Na Ukrajine robia lacnejsie aj v Madarsku, ale urobia vam aj to co u schilla tvrdia, ze sa to neda, len preto aby ste privolili na ine riesenie a tym z vas vytlkli dobre peniaze. Kvalita a aka? A coho? To iste vybavenie a materiali maju aj uz iny zubny lekari a rovnako preferovane schopnosti. Vsetko predrazene! Je malo tych, ktori to chcu vidiet aj z vasej strany. Apropo; za kvalitu sa musi dnes zaplatit; Nie za kvalitu, ale tento chory kap. system, z ktoreho tazia len egoisticky dravci a medzi nimi v neposlednej miere i zub. lekari. Vsetko chore pre pomery obycajnych ludi na Slovensku.

Ja mám negatívnu skúsenosť so Schillom, určite neodporúčam. Narátala mi tam zubárka kazy skoro pod každou plombou za nehorázne peniaze, že by som si mohla ísť rovno auto kúpiť. Najlepšie na tom bolo, že potom druhý zubár inde urobil rontgen, tiež panoramatický a že nemám žiadny kaz! Zdierači sú to. A ten zub, čo mi u Schilla akože robili, musel ísť aj tak von.

Dobry den, je to na Slovensku zufale. Aj ja man problemy (4 zuby su von) treba implantat. Zijem uz skoro 18 rokov v nemecku. Zubar mi dal kalkulaciu - za 1 implantat chce 2980, - Euro. Skoro som skolaboval. Asi pojdem do Madarska (ak mi pan Orban neda po papuli)

Dúfajme že to už bude lepšie a že aj kompetentní sa prebudia s letargie a urobia nejaké opatrenia na takýchto ziskuchtivých zubárov - zdieračov (česť výnimkám). Platíme im zariadenie, plat sestričky atď. Nedávno som čítala v novinách článok ako zubári oberajú poisťovne aj pacientov o peniaze. O 200 tisíc Eur obrali poisťovne a o koľko pacientov to asi nezistia. Takže kontrolóri chodia a pacient má právo si v poisťovni zistiť čo a za koľko mu bolo účtované. Zubári berú aj od pacienta, ale aj od poisťovne, tým fakticky dvakrát oberú pacienta, pretože si do poisťovne platí odvody.
Nevýhodou u nás je že my slováci väčšinou zaplatíme aj posledné peniaze, len aby sme si to nepokazili u pánov doktorov, ktorí vyštudovali za peniaze daňových poplatníkov. V budúcnosti by som privítala, keby si zubní lekári platili štúdium zo svojho, veď my na Slovensku nemáme nemecké platy.