Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Nelly,
daj prosim kontakt na tvojho dentistu co ma tie mikoskopy, lebo som o tom citala a fakt je tam udajne dozivotna zaruka, proooosiiiim :slight_smile:

Mate prosim niekto skusenost so zubnymi implantatmi ? Potebujem riesit chybajuci zub a mam dost zmiesane pocity z implantatov, nakolko nepoznam osobne nikoho, kto by fyzicky mal v ustach implantat.
Dakujem za rady… )

Jeden kamarat si dal robit u Schilla dva zuby, jeden preplombovat amalgamovu plombu a druhy kaz oprava… uplne zufalstvo.
Opuchnuty, ATB a nakoniec z beznych kazov sa posupne prepracoval ku dvom mrtvym zubom, vybratym korenom a teraz sa mu jeden aj zlomil.
Nechal tam za dva zuby hrozostrasne peniaze a teraz chodi do ILUXU na Raciansku, kde skoro odpadli z toho co ma v ustach…

Davno je prec doba, kedy vam opravil niekto zub a mali ste roky pokoj.
Teraz je to biznis, teda nie je ucelne opravit aby to bolo ok… treba tak “opravit” aby sa stal z vas pacient, teda pravidelne a caste navstevy ambulancie.
Idealne ked plomba vypadne, treba zub liecit, vybrat koren, zaplnit kanalik, potom sa zlomi a potom korunku treba a huuups jeden zubok aj 500 Eur, tak uznajte, nie je to skvely biznis… ?

Môžem odporučiť kliniku Schill v Bratislave. Profesionálna a prakticky bezbolestná skúsenosť. Veľmi sa mi si to cením. Veľmi dobre.

Ako študent stomatológie vám ponúkam možnosť celkového ošetrenia vašich zubov, od preventívnej prehliadky, ošetrenia zubných kazov, či výmeny starej plomby (amalgámovej) za novú a esteticky viac vyhovujúcu. Všetky stomatologické výkony, ktoré pacienti podstúpia sú pod neustálym dozorom odborných stomatológov. A to všetko za minimálne ceny, ktoré sa pohybujú za amalgámovú plombu od 4, 99 max 8, 30 a bielu plombu od 10, 79 max 16, 60 v závislosti od veľkosti kazu. Ak by mal niekto záujem kontaktujte ma najskôr telefonicky alebo mailom na lacnezuby@gmail.com alebo tel. 0903061458.

Prosím, pozná niekto MUDr. Mojžišovú? Zomrel nám zubár, a ja neznášam bolesti zubov. Záleží jej na pacientoch? Aké má prosím ceny, ste spokojní?
Ďakujem za vyjadrenie. Eva

Pripájam sa k Romanovi, že u schilla je to o vysokej profesiobalite. Odporúčam

Koľko vám platí Schill za to, že mu nadháňate pacientov? Na Schillovu zubnú ordináciu a “profesionalitu” som čítala toľko negatívnych komentárov ako na nijakého iného zubára. Možno on sám je celkom schopný zubár, ale podľa všetkého zamestnáva samých babrákov, ktorí mu kazia povesť.

Ak ste z Brezna, tak odporucam Dr. Červenka v BB. Ma stomatologicky mikroskop a je velmi sikovny.

Ahojte. Mala som problémy s mojim 6ročným synom, velmi ho bolel zub no k zubárovi sa nechcel ani priblížit. Volala som asi na 15kliník ktoré sa zaoberaju s takýmito detmi, no ani jeden nás nechcel zobrat, alebo dali taký termín, že by sme museli cakat až dva mesiace. Napokon som nasla schill kliniku, tam to bolo hned bez bolesti a personal bol na profesionalnej urovni a o zubarovi ani nehovorím bol vínimocny. Ked moj syn mi povedal, ze kedy tam prideme znova tak to je čo povedat. Asi tak uz jam chodim aj ja a možem to odporučit každemu, cenovo sa to celkom dá zvládnut. Schill clinic 120%

Dobrý deň, boluž niekto na zubnej amb. na Lietavskej ul. viete mi poradiť akí sú tam zubari? Aké majú ceny?

Mate niekto skúsenosti s doktorom Kostolanským? (ordináciu ma v Slovnafte) mne to pripada, že tam su ceny od buka do buka… podla nálady

Viete, zdá sa, že trh je v Bratislave malý. Čítal som si veľa príspevkov a musím povedať, že nech si píše každý čo chce, ja mám len tie najlepšie skúsenosti s Schillom. Nie je to ani snobizmus a ani neviem čo. Kvalita a pozná v prístupe a aj v práci a tam som našiel oboje. A to sa časom ukáže. Je škoda, že ľudia dajú na hlúposti, čo sa popíšu po internete a nejdú to vyskúšať osobne. Veď ide o zdravie. Ja poviem, že by som inú kliniku ako Schilla už ani nechcel. Som spokojný.

Schill má neúmerne vysoké ceny, z ktorých sa bežnému človeku akurát tak hlava zatočí, a kvalita tomu vôbec nezodpovedá. Tak nepíšte, že “cenovo sa to celkom dá zvládnuť” - to je nezmysel ! Len tam zničia ľuďom zuby - z bežných kazov dokážu “vyrobiť” mŕtve zuby, a potom treba korunky, implantáty - ide im len o peniaze. Ja som si našťastie našla perfektného zubára, ktorý má primerané ceny a jeho práca je skutočne kvalitná - veď mi zachránil už niekoľko zubov. A na objednanie k nemu sa čaká 3 mesiace, hoci nie je taký “známy” ako Schill a na rozdiel od neho nemá reklamy na každom rohu - on to nepotrebuje. Všetci zubári na klinike Schill by sa mohli od neho učiť !

Odporučam napriek mnohým kritikam, kliniku Schill, milý personal, vyborný pán lekár mudr. Sabo, trhal mi zub, pekfektne, bez bolesti, pichnutie anestezy som ani necitila. Ceny sú vysoké, ale mne to za bezbolestný zákrok stálo.

Odporučam napriek mnohým kritikam, kliniku Schill, milý personal, vyborný pán lekár mudr. Sabo, trhal mi zub, pekfektne, bez bolesti, pichnutie anestezy som ani necitila. Ceny sú vysoké, ale mne to za bezbolestný zákrok stálo.

Nedá mi to, musim napísat svoju skúsenosť so zubarku Dr. Simkovicovou. pracuje na bajkalskej 9A v troch veziach. Objednala som sa k pani zubarke s tym, ze teraz pred sviatkami je velmi tažké zohnať zubára ktorý ma voľný termín. Získala som veľmi zlú skúsenosť a našla som si iného zubára.

Dobry vecer, ahojte, neda mi nenapisat svoju skusenost s centrom Delta Med na Starych Gruntoch. Podobne ako mnohi z Vas, aj ja som si chcela v Bratislave najst zubara a na odporucanie som isla do spomínaného centra Delta Med. Akosi som bola priradena k MUDr. Lehotskemu, ktory mi povedal, ze mam 11 kazov. Roky ma nic nebolelo, roky ziadny zubar nevrtal, nic mi nebolo, nemala som ziadne zdravotne tazkosti a 11 kazov mi bolo divnych. Nepocuvala som vsak svoj instinkt, ktory hovoril, daj si second medical opinion, slepo som doverovala, ved aj brat, ked menil zubara, tak mu menil 14 plomb a v Prahe za to vyzahloval 50 000 KC. Problem nastal chvalabohu hned pri prvom zube (bol zle vytvarovany a citlivy na teple / studene, dost bolel) a MUDr. Lehotsky pouzil pojem, ktory som pocula prvýkrát v zivote: endodoncia! Po tazkostiach, ktore som nikdy predtým nemala (vsetky zuby mam zive) , som isla k svojej starej zubarke s prosikom, ktora mi povedala, ze mam 0 kazov. NULA! Chcem verit tomu, ze kaz bol pod plombou, ktoru menil MUDr. Lehotsky. Potom som volala cloveku, co mi toto centrum odporucil a on povedal, ze tam chodi k MUDr. Vandovej, ktora je absolutne super, perfektna! Nemam referencie na MUDr. Lehotsku, tretieho zubara v tomto centre. Musim vsak povedat, ze pristup v Delta Med bol skvely, super sestricka, prijemna atmosfera, len ten zubar… Vezmite si ponaucenie a slepo nikomu nedoverujte. Ak Vam bude cokolvek divne, ziadajte second opinion. Ja budem nadalej chodit k svojej starej zubarke, pri ktorej ani neviem, ze zuby mam, ale Vy, co hladate nového zubara, budte obozretni a nenechajte nikoho na Vasom zdravi zarabat… Pekny vecer!

Dobrý deň.
Podľa môjho názoru pacient-laik nemá ako skontrolovať, či zubár robí dobre alebo zle. Sme im vydaní na milosť.
Moja skúsenosť: pred desiatimi rokmi som na odporúčanie prešiel k súkromnej lekárke, spravila mi revíziu chrupu, našla asi 15 kazov (neviem posúdiť, či to bolo až také zlé, alebo si potrebovala nahnať peniaze) a urobila korunky na hornej čelusti. Prvé roky som bol spokojný, sem tam nejaký kaz na zvyšných nekorunkovaných zuboch, sem tam endodoncia + pravidelné preventívky. Bola milá, nič ma nebolelo, termín som zvykol dostať dosť skoro a aj ceny mala priaznivé. Som disciplinovaný pacient - dodržiavam pokyny lekárov, zuby si správne čistím - resp, podľa toho, ako mi povedia a ukážu, nemyslím, že niečo zanedbávam, používam medzizubné kefky, ústne vody, sladké až tak nemusím, problémy extrémne s imunitou nemám. Napriek tomu som minulý rok bol u zubárky 7-krát, a tento rok už 4 razy, ako keby sa mi začínali ozývať tie zuby, čo mi robila - aj pod korunkami. Pred tromi rokmi mi ošetrovala endododnticky jednu 6tku, čo ma stálo cca 300 eur (tú sumu si pamätám) a v januári tohto rorku mi ju museli extrahovať. Čaká to asi ďalší zub, hoci mi ho ošetrovala v auguste a v oktobri som bol na preventívke. A bolia ma ďalsie 4 zuby! Zvažujem zmenu zubára, lebo ked som naposledy pýtal, či netreba spraviť rtg zubov, jej odpoved bola, že nie, a napokon som si snímok zadovážil aj bez nej, no a mám tam dva nálezy - ja jednoducho cítim, ked mi v zuboch prebiehajú nejaké zlé procesy. V januári po extrakcii mi kázala prísť až o 2 mesiace, ranu ani nemala záujem skontrolovať, začali sa tam diať nejaké enzymatické procesy, musel som ísť na pohotovosť a potom ešte jedna kontrola a len ošetrenie rany po extrakcii ma stálo 28 eur. A to som ja sám bol iniciatívny - že som vedel, že niečo nie je v poriadku.
Takže, ak mi niekto povie, že "som spokojný / á, lebo k tomu a k tomu zubárovi chodí už 2 roky celá naša rodina, tak to už beriem s rezervou, lebo ktovie ako zuby budú vyzerať po 10 rokoch.
Áno, uznávam, v detstve som zubom veľmi nedal, nejakú zásluhu na zlých zuboch ale pripisujem aj školským a dorastovým zubárom, ktorí sa ani cca pred 20 rokmi nepýtali resp. nám nehovorili čo idú robiť, že idú napr. ťahať nerv a nemyslím, si, že zuby liečili šetrne. Teraz sa len snažíme udržať to, čo je pokazené, ale aj najšpičkovejší odborník sa môže pomýliť a zrovna to môže byť váš prípad. No keď sa dostatočne vopred sťažujem, že mi krvácajú ďasná a robím všetko preto, aby nekrvácali a niekto ako zubár vám len mykne plecom a odvetí, “no, viete, máte veľa mŕtvych zubov, a ešte aj ďasná vekom ustupujú”, tak takúto odpoveď beriem, ale len čiastočne. A čiastočne súhlasím aj s tým, že je to o biznise - no veď prečo nevytiahnuť nerv, zub sa poláme, potom sa nasadia korunky a máme predsa zarobené, no nie?
Podľa mňa by mali robiť kompletnú revíziu chrupu častejšie aj vrátane rtg. Samozrejme, ak pacient o to stojí, čo je moj prípad, lebo ja sám som navrhol, že na preventívky budem chodiť každého pol roka a nie raz do roka. Takže neviem si vysvetliť, ako je možné, to, že aj ked všetko dodržiavam, za pol roka sa pokazí 5 zubov a bolia ďalšie 4 roky. A podla nej ani