Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Rozumiem dievčatá. Ja som len myslela že nebudem mať čas jej zavolať. Ale našla som si a po ceste do práce som jej volala, že či by bolo možné aby ma vzali, povedala som jej všetko, čo som aké problémy mala, čo ma trápi teraz a mám sa tam zastaviť, že to začneme riešiť všetko rad radom postupne.

mate niektora z vas korunky mostiky alebo nejaku takuto nahradu v ustach? Ake je to mat nieco taketo? Je potrebne aby to bolo dobre spravene ked nechcem aby niekto videl ze som mala nejaky problem? :frowning:

Si ma potesila. Tak to zacnem riesit co najskor este teraz pred vianocami by som chcela aby sa mi nejaky novy zubar pozrel na zuby ze co by navrhol a ze akoby ma to cenovo vyslo. Potrebujem mat pekny chrup, pretoze to je podla mna prva vec ktora cloveka zaujme :slight_smile:

Myslim ze je nesmierne dolezite aby aj tie mostiky a korunky boli urobene kvalitne a aj nasadene, preto je dobre si to dat robit lekarovi, ktory ma s tym skusenosti a ktoremu doverujes :wink: pretoze ja osobne by som si taketo veci mojmu terajsiemu zubarovi nedala robit, kedze nad mojimi problemami hadze rukou tak korunku by som si mu skrz to robit nedala

Ved prave ze aj ja som skepticka voci mojej lekarke ku ktorej chodim, tak som myslela, ze mozno aj keby som na preventivky ostala u nej tak ze ale korunky a taketo veci by som si dala robit u nejakeho ineho zubara hlavne aby som to mala poriadne urobene a aby som s tym nemala starosti

Tak v prvom rade by som chcela aby si mala zuby v poriadku :slight_smile: uz si sa skusala na ambulanciu volat a informovat sa?
@chrissy korunky by mal robit zubar ktory ma roky praxe aby boli dobre urobene a nemusela si chodit kazdu chvilu na nejake opravy, kontroly a neviem co vsetko :slight_smile:

Mas na mysli ci som uz volala zubarke do Perly Ruzinova? Ano volala som, uz som to riesila, aj sme sa na termine dohodli. Pretoze nechcela som to uz viac odkladat aby nahodou sa nestalo ze by ma potom uz nevzala chapes, takto aspon ked uz mam termin tak mam istotu :slight_smile:

Len vies potom uz podla mna nastava otazka ci ma zmysel zostavat na preventivky u terajsej ked najdes nejakeho lepsiehu zubara ktory bude mat trpezlivost a bude ti robit vsetky korunky a vsetko okolo toho :slight_smile: podla mna potom rovno ostat u toho noveho ci?

myslim si ze nema zmysel len kvoli preventivnym prehliadkam zostavat u zubara s ktorym nevychadzam dobre alebo ktoreho praca mi nevyhovuje, je normalne ze u takeho zubara proste clovek neostane. Na preventivke najde nejaky problem a co mu povie ze prepacte ale chcem si to dat vyriesit u niekoho ineho? najvhodnejsie je najst jedneho a k tomu chodit

Ved prave preto som to napisala ze nech si to dobre zvazi ci chce ostat ci to ma hlavu a patu alebo ci bude vhodnejsie aby zostala u noveho a ten postupne bude vediet vsetko o jej chrupe ked kazdy problem vsetko bude proste riesit s nim. :slight_smile:

Ahojte citam vase spravy ohladom toho ci zostat alebo odist :slight_smile: tak aby ste si len nedomyslali tak ja som sa rozhodla, ze odidem k tejto zubarke, u ktorej som bola naposledy a od ktorej ocakavam ze mi pomoze dosiahnut chrup o akom uz dlho snivam, nemalo by zmysel ako ste aj pisali chodit na prehliadky k mojmu vtedajsiemu, zbytocne by som si to vsetko skomplikovala

Aj ste riesili na ako dlho to bude? Myslim ako dlho bude trvat ten proces kym dosiahnes pekny chrup, ze budes mat korunky, mostiky a podobne? :slight_smile: ono tieto veci sa zrejme nedaju vsetky zvladnut v priebehu jedneho sedenia, respektive jednej navstevy u lekara :-/

Ako dlho bude trvat ten proces? Tak to neviem este pretoze mozu sa objavit nejake komplikacie aj ked by som bola najradsej keby to prebehlo bez nich. Jasne ze sa to neda pocas jednej navstevy ale zubarka aspon pozrie urobi si ako taky obraz o tom co je potrebne urobit a oboznami ta s tym co je podla mna dolezite :wink:

Ved to mi je jasne, ze ked si chcem dat urobit korunky tak nepojdem k nejakemu studentovi :slight_smile: ale k lekarovi ktory ma s tym skusenosti. Premyslam nad tou zubarkou, co je v Perle Ruzinova, co kocky tu spominali, len neviem ci ona robi aj taketo veci, ci s tym nie je nejaky problem, ze prestupit a podobne. Tak u mna co sa tyka toho u akeho zubara budem potom tak to je otazne, ale ak sa mi osvedci zubar/ka ktorej si dam robit korunky tak asi by som to riskla aj na beznu starostlivost u nej

No ved ja som ti pisala, ze aj ja k nej chodim a nemam problem :slight_smile: robi taketo veci jasne, ved to je normalne, sice neviem ci je to normalne u statnych ale u sukromnych zubarov vacsinou ano. Nie je problem, teda nemal by byt. Predsa len je to tvoje slobodne rozhodnutie k akemu zubarovi chces ist

Barbien oni to cele aj nacenia predtym ako sa pustia do prace na korunkach a tak, ze kolko by to mohlo stat? Celkom by ma zaujimali ako sa pohybuju ceny za taketo veci, pretoze nemam s tym nejake skusenosti, ze by som to podstupila, tak neviem ako sa mozu ceny pohybovat, nebudes sa snad musiet ale nejako zadlzit, ci?

Erikare pribliznu cenu ano, ved akoby do toho mohol clovek ist ked nevie aku sumu ma cakat? chapes niekto si bez problemov moze dovolit naraz urobit cely chrup, iny nie, preto je fajn, ze takto dopredu cloveku povedia…financnu stranku tejto veci :slight_smile: Zalezi to od toho kolko koruniek, mostikov, je to vsetko dost individualne podla toho co viem :-S

Presne barbien ako pises, teraz akurat nedavno mi aj mamina spominala, ze ma nejaku znamu, co si bola dat robit korunky, ale ze su nejake dva druhy koruniek alebo take nieco a ze preto su tie ceny aj ine, ze ten jeden tym je drahsi ako druhy, ale vraj je vhodnejsi, ze to vyzera viac prirodzene, ako ti co su o nieco lacnejsie :slight_smile:

ano, su kovokeramicke korunky a potom aj celokeramicke. Kovokeramicke su o nieco lacnejsie, ale myslim, ze to nie je nejako na mieste riesit. Je dolezite si podla mna pri takomto zakroku, pri korunkach proste uvedomit, ze vydrzia nejaky cas, ze vlastne sa tie peniaze do nich investovat oplati, pretoze to je dlhodobejsia investicia nie na par mesiacov. Co sa tyka tych kovokeramickych, tak tam je vraj nevyhoda, ze obcas sa stane, ze dasno zacne ustupovat a je vidiet trosku toho kovu.

Barbien lenže ak dobre viem, tak nie je to problém ktorý sa stáva u každého. Aj keď jasné, že možné že tie ďasná časom ustúpia. Tak korunky sú rozhodnutie nad ktorým treba porozmýšľať poriadne, najmä komu si to dá urobiť, aby to bolo všetko tip top. A taktiež ten proces koruniek a podobne nejaký čas trvá, takže netreba to zbytočne dlho odkladať, keď chce mať človek krásne zuby čo najskôr :wink: