Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

A aka dlha je doba kym dokaze zubarka urobit korunky, ktore uz budu tip top sediet a vyzerat ako prave zuby? Trva to niekolko mesiacov kym je ta verzia zubov finalna alebo ako? Lebo mamca hovorila, ze ta jej kamoska len hodila rukou ze vybavene to mala tak, ze ani sama necakala a celkom som tomu nepochopila, co tym akoze myslela

Niekoľko mesiacov? To ani nestraš mamina si teraz chce ísť dať urobiť korunky, akurát hľadá zubára, ktorý by jej ich urobil. A dúfa, že dvoch mesiacov bude mať nové zuby keďže máme potom oslavy a dokonca aj svadbu. Vtedy, že by už chcela mať nový chrup a obávam sa keď čítam tvoju otázku, že či ozaj to môže aj tak dlho trvať :open_mouth:

ste sa zbláznili, že mesiace? Nie :slight_smile: malo by to trvať približne len nejakých 7 dní kým dostanete korunku hotovú presne na mieru urobenú. Dovtedy sa nosí provizórna korunka, predsa len aby ten zub nebol len tak, alebo teda to, čo z neho zostalo. Takže žiadne mnohomesačné čakanie sa nekoná, jedine, žeby ste veľmi chceli :stuck_out_tongue:

Tak vďaka tebe som si odfúkla :smiley: Lebo keď som si predstavila, že by mamina na korunky mala čakať niekoľko mesiacov, tak by asi ošedivela raz toľko ako je teraz. Spoliehala sa, že za dva mesiace by mohla mať zuby v 100percentnom stave, že korunky hotové. Len no tožive ako to bude, čo všetko bude vlastne korunkám predchádzať, či jej nenájdu ešte nejaký problém, čo samozrejme dúfam, že nie. Ta provizórna korunka drží dobre?

To som rada, že som ti pomohla k úľave. Vieš si to reálne predstaviť tak dlho čakať na korunky? Aj keď možno niekde je to možné, to neviem :stuck_out_tongue: Tak čím skôr to bude riešiť tým skôr bude vedieť ako na tom je a čo všetko ju vlastne čaká. Pretože to nie je len o tom, že prišla som si dať urobiť korunky urobte mi ich :slight_smile: obnáša to trošku viac toho no. Provizórna korunka dobre drží, je pevná netreba sa nejako obávať :slight_smile:

Je mi to jasne, ze tie ceny su vyssie, ze proste je to investicia ale tak s tym sa asi musi ratat, ked clovek chce mat dobre zuby kvalitne nasadene aj vsetko co k tomu patri. A predsa len je to makacka myslim ze aj pre tych zubarov co to robia. Kolko vychadza taka kovokeramicka korunka? A za tu provizornu korunku sa zrejme tiez nieco plati, ci?

Neviem si to predstaviť, ale viem si predstaviť koľko asi s tým musí byť roboty, takže by ma to ani neprekvapilo keby to predsa len tak dlho trvalo. Veď to musí byť aj pracná záležitosť. Provizórna korunka drží dobre? Takže žiadne obavy pri jedení jablka alebo tak? Ale keď chce zubárka nasadiť provizórnu korunku, tak už musí mať všetko v podstate akoby pripravené aj na vloženie tej pravej korunky nie?

Presne ako pises, clovek by si mal zistit priebezne na kolko by ho to mohlo chytit a potom sa rozhodnut, ci ma na to aby do toho isiel ci nie. Ale samozrejme, ze zuby su vec do ktorej sa tie peniaze vlozit oplati. Co sa tyka provizornej korunky tak pokial sa robi razidlovou metodou tak to vychadza nejakych 15 € aspon teda u stomatologicky v Perle Ruzinova, ku ktorej ja chodim, neviem ti povedat ako sa tie ceny pohybuju inde :slight_smile:

Som vas s tymi mesiacmi vystrasila, ze? nemyslela som to tak. V podstate som sa chcela informovat ako to je, to bol len taky moj odhad od buka, ze ako dlho priblizne by to mohlo trvat. Nemyslela som si, ze si to hned takto vezmete :slight_smile: Ale podstatne je, ze uz sme na spravnej miere ako je to s vyhotovenim koruniek po casovej stranke :wink:

To je ta provizorna korunka, ale nenapisala si mi original potom korunka trvala alebo akoby som to napisala ako sa cenovo pohybuje. Jasne rozumiem, tie ceny su asi dost individualne, ci uz ide o sukromnych alebo statnych lekarov, kazdy ma viac menej asi svoj cennik, ktorym sa riadi.

Drží, aj keď samozrejme, že keď je potom už tá presne na mieru urobená korunka, tak je to trošku o niečom inom, ale tá provizórna je pevná, plní svoj účel a vydrží ten čas kým sa čaká na vyhotovenie tých správnych koruniek. Takže netreba ten týždeň hladovať skrz to, že sa obávaš, že by to korunka nevydržala alebo čo :slight_smile:
Keby nevydržala, tak to takýmto spôsobom nebudú zubári riešiť.

Hahaha ďakujem za objasnenie. To by bola taka detoxikačná kúra, že týždeň bez jedla, možno by to aj pomohlo :stuck_out_tongue: Ale nie je to nutné skrz zúbky to je dôležitá informácia pre mňa. Respektíve pre maminu :slight_smile: Akú vlastne dlhú životnosť majú také korunky? Je potrebné po nejakých rokoch ich preventívne meniť alebo ako to je?

Grete zivotnost koruniek je trvala, aspon teda tak si myslim. Takze netreba to nejako preventivne menit, naco by to bolo dobre? A zase na druhej strane, ked bude nejaky problem s korunkami, tak ta na to zubarka upozorni a navrhne, co by bolo vhodne riesit dalej. Ale podla mna sa to nestava nejako casto :slight_smile:

Neviem, neviem preto som sa pýtala. Radšej sa opýtať ako si niečo domýšľať a pritom realita môže byť úplne iná. Už som sa v živote poučila a začala som sa riadiť tým, že je nesmierne dôležité sa pýtať, keď chcem vedieť ako sa veci majú :wink: Preto aj táto moja otázočka. Spadol mi kameň zo srdce, ani nie tak teda mne jak mamke, snáď budeš mať pravdu :wink:

mam az zimomriavky, ked citam o tych korunkach, co si tu pisete. obavam sa ci nieco taketo nebude aj mna cakat mozno este tento rok. avsak najskor musim najst dobreho zubara, ktory mi povie seriozne ako na tom skutocne som. moj zubar ku ktoremu chodim, ale uz som chodila, mi povedal, ze casom pridem aj tak o vsetky zuby kedze mam problemy ake mam. avsak problem vidim ja v tom, ze moj zubar neriesil problemy ked zacali vznikat, ale az ked uz bolo najhorsie. preto som sa rozhodla, ze cele toto musim ukoncit a zacat to riesit inak. lebo zachvilu budem mat snimatelnu nahradu takymto sposobom :sweat:

bodaj by si ich nepotrebovala, avšak ak nemáš zuby v dobrom stave, tak je to asi jediné riešenie. Avšak toto všetko by som nechala na posúdenie odborníka. Ktorý tieto veci robí a sa tomu aj rozumie. To je akože fakt “milé”, že ti niečo takéto tvoj lekár povie. Pravdu? Asi by som zdrhla od neho hneď v tej minúte jak by mi toto povedal. To kde je chyba. Či pochybil on alebo kto, to nebudeš vedieť asi nikdy, ťažko je už nad tým polemizovať, ale na tvojom mieste by som veru, čo najskôr toto začala riešiť niekde inde. Ak sa ešte niečo dá zachrániť, tak nech sa to zachráni.

no neviem ci sa tomu bude dat vyhnut. ale ak by ich uz bolo treba tak keby som ich aspon dobre mala urobene. to teda by som ti vedela o tom milom spravani popisat, coraz viac toho uz zacalo byt. to mi je jasne, ze to kde je chyba nezistim uz asi nikdy, ale keby som nechodila k nemu pravidelne nepoviem ani len pol slova. chapes. ono sa to vsetko povie lahko, ze ak sa este nieco da zachranit. lenze kto mi to zachrani?

Grete to mas pravdu, radsej sa takto dozvediet veci na pravu mieru. Ako potom ocakavat nieco na co vobec nikdy nemusi prist. Myslim, ze ano. Snad to mamke vsetko dobre dopadne a bude to dobre. Tvoja mamka ma na taketo veci zubara, ktory jej to vsetko urobi? Neviem ci si to uz pisala alebo nie :slight_smile:

Áno ako si napísala. To dúfam, že to bude už len dobre a že bude mať pekný úsmev. Aby bola opäť takým naším slniečkom. Pretože vtedy viem, že je šťastná :slight_smile: Ešte zatiaľ nie, hovorila mi, že už to skúšala riešiť, ale že zatiaľ nič také, tak som tu pozerala, listovala celú diskusiu a našla som ambulanciu v Perle Ružinova, tak jej musím ešte číslo napísať do esemesky a nech si zavolá, nech sa informuje. Nech to má už čo najskôr za sebou. Lebo vidím, že aj ona je sama z toho nesvoja, že nevie čo čakať :slight_smile: Ale tak snažím sa ju namotivovať, nech myslí pozitívne :wink:

myslim, ze taku motivaciu by sme potrebovali viaceri. nevies ako je to na tej ambulancii, co si pisala. ze ci berie novych pacientov este a bez problemov, alebo ci treba tam nieco riesit aby vzala niekoho noveho. po pravde uz sa chytam kazdej slamky, pretoze sa mi to ruca vsetko mam pocit. chcem uz sa zbavit takychto problemov natrvalo.