Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

to, či sa bude dať tomu vyhnúť alebo nie nechaj radšej na posúdenie lekára. Bude to tak lepšie. Už zbytočne sa budeš nad tým pozastavovať alebo vôbec nad tým dúmať, už je to jedno nakoniec. Ide hlavne o to aby si si to dala do poriadku a aby si zistila, či ich budeš potrebovať alebo nie. Kto ti to zachráni? Skúšala si sa obrátiť na nejakých lekárov? Zubárov? Alebo toto si neriešila? Lebo som celkom nepostrehla túto informáciu.

BABY ak ste tu niektorá čo má skúsenosti so súkromnými zubnými ambulanciami mohli by ste mi dať info ako to je takýchto ambulancií čo sa týka cien? Skúšala som si nájsť nového zubára lebo mám neustále nejaké kazy a problémy tomu podobné a čím viac sa o zuby starám tým ich mám viac a rada by som prišla na koreň problému že prečo sa mi to deje avšak štátneho zubára zohnať neviem a keď som kamoške spomenula že na nejakú súkromnú ambulanciu tak pozerala na mňa či som milionárka. To ozaj veľa peňazí potrebujem keď chcem ísť k súkromníkovi?

nemala som skusenosti, uz mam. Mojim najlepsim rozhodnutim bolo ist na sukromnu ambulanciu. Aspon teda ja to tak vnimam. Co sa tyka cien, tak myslim, ze dost to zalezi pre aku sukromnu ambulanciu sa rozhodnes. Su ambulancie, kde nechas aj celu vyplatu, ale aj take kde nie. Kde su fajn ceny. Treba si to nejako vyselektovat. Aj ked je otazne, ci je dobre vobec na ceny pozerat.

Viem, teraz sme to riešili. Doktorka, zubárka nemala problém aspoň podľa toho, čo mi referovala, keď tam volala. Že ju vezme v pohodke a dohodli si termín. Takže myslím, že ak by si chcela sa u nej informovať alebo k nej zájsť tak niečo takéhoto, že odmietnutia alebo tak sa nemusíš báť. Vraj milá bola v telefóne a v pohodke sa dohodli aby to vyhovovalo aj zubárke a aj jej. :slight_smile:

samozrejme, prirodzene, ze som riesila uz nieco, ale k nejakemu vysledku, ktory by ma niekam posunul som nedosla. obavam sa, ze ani nikdy nedojdem, kiezby sa tie zuby dali dat na poriadok hned mavnutim carovneho prutika, to by bolo pre mna obrovskym vykupenim.
@gretennik ano? takze nebol problem? touto informaciou si mi urobila krajsi den a mozno si to ani len neuvedomujes, teda by som mohla skusit sa teda obratit na ambulanciu v Perle Ruzinova, mozno by mi to pomohlo, vyskusam sa priamo informovat tam, zavolam si tam, ze co, juj najradsej by som to vsetko vyriesila uz aj hned nech mam co najskor po problemoch :open_mouth:

BARBIEN ako to myslíš? Každý súkromný zubár má iné ceny áno? Ty si sa vopred na ceny aj informovala predtým ako si sa pre ambulanciu kde teraz chodíš rozhodla? Presne toto čo si napísala s tou výplatou nechcem zažiť. Nechcem toľké peniaze do toho vrážať. Som ochotná si zaplatiť za starostlivosť ale nech sú tie ceny prijateľné aspoň v rámci nejakej tej normy nech sa nemusím zadĺžiť alebo čo.

Moja mamina tiež navštívila súkromnú zubnú ambulanciu a povedala, že už inam ani nebude špekulovať. Síce tam bola zatiaľ len raz, ešte ju a aj zubárku čaká dlhá cesta aby dali mamine zuby do poriadku, ale verím, že sa to dá dokopy a pôjde to. Tie ceny sú kadejaké, je dobré sa nato vopred informovať aby si nebola náhodou prekvapená, príjemne prekvapená by bol ten lepší prípad :wink:

tie ceny sú rôzne ako v Bratislave, vieš si zohnať lekára, u ktorého necháš aj celú výplatu, ak nie aj dve a potom sú takí, ktorí síce sú súkromní, ale nejako tie ceny nepreháňajú, že si ich môžme dovoliť aj my bežne zarábajúci ľudia, ja tiež som zmenu zubára odkladala, nechcelo sa mi do toho, keď som si predstavila, čo ma čaká, teraz, keď už mám po tom a som s výmenou zubára v pohode, že mi to vyhovuje, tak už sa čudujem aj sama sebe, že som to nepodstúpila skôr :wink:

MARTINULA presne ako si napísala. Takým by som sa rada vyhla a rada by som našla skôr niekoho, kto má kvalitné vybavenie, ktorý si robí dobre svoju prácu a nepýta za to nekresťanské peniaze. Takú kvalitu za prijateľnú cenu by som prijala, len kde takú nájsť, pozerám si tie tipy, čo tu v diskusii padli a zatiaľ nejako mám v tom chaos, že ktorý lekár je aký, ku komu sa oplatí a ku komu nie.

ano, tie ceny su dost variabilne. Len tak cca som si zistovala, presne aj tak sa to neda aby ti dajme tomu po telefone povedali, pretoze nevedia, co vsetko bude potrebne v tvojich ustach robit, ty mozno vies, ze mas jeden kaz, ale pritom to nemusi byt jediny problem, ktory v ustach budes mat chapes. To nechce podla mna nik z nas, preto je dobre rozmyslat triezvo.

tiež som sa takým chcela vyhnúť, pretože síce som ochotná čoto si zaplatiť a podobne, ale zase všetko s mierou, to platí podľa mňa vo všetkých sférach života :wink: ja chodím k zubárke Baňasovej, do Ružinova a nemám v pláne toto rozhodnutie meniť, som rada, že som zmenila zubára a začala som chodiť práve k nej, tá starostlivosť a prístup to je úplne niečo iné ako bolo, keď som chodila predtým k zubárovi :slight_smile:

MARTINULA tá zubárka, čo mi píšeš, tak má v pohode ceny? Nie je to také, že by si tam nechala ja neviem celú výplatu alebo tak? Je dostupná aj pre nás bežných smrteľníkov? Vieš aby nejako som zbytočne kopu peňazí nedala, aj keď niečo som ochotná samozrejme si zaplatiť :slight_smile:

toto by ma tiež zaujímalo, aj keď asi v pohode ceny sú pre každého z nás niečo iné, pre každého z nás to znamená niečo iné, preto by ma napríklad zaujímalo, že asi ako sa cena u nej pohybuje čo sa týka preventívnej prehliadky? taktiež by som rada vedela, či robí aj nejaké bielenie zubov alebo niečo také, lebo to by som tiež rada vyskúšala tento rok :slight_smile: skúšala som na bielenie už mnohé veci, ale výsledok žiadny :frowning:

má v pohode, taktiež som obyčajný človek s normálnou prácou a v pohodke to zvládam, avšak na margo tohto ja sa riadim tým, že do zdravia sa peniaze investovať oplatí, to proste bez debaty, čo nášmu zdraviu dáme to nám raz toľko vráti to som si viac ako istá, preto je dobré si hľadať aj fajn lekárov, ktorí sú fakt odborníci :wink:

MARTINULA mohla by si prosím Ťa nám napísať, že taká preventívna prehliadka ako sa cenovo pohybuje, nech si to viem predstaviť? Aj keď myslím, že keď píšeš, že tiež zarábaš normálne, tak by to mohlo byť fajn. Akože my sme na tom tiež v pohodke, ale nejako by som vyskakovať zbytočne nechcela. To máš pravdu s tými lekármi a s tým zdravím :-/

Mamina tiež bola v Perle Ružinova u zubárky a čo sa týka cien, tak pohodka. Mamina potrebovala urobiť najskôr vstupné komplexné vyšetrenie, to ak si dobre pamätám ju vyšlo na nejakých 25eur a prehliadka 20eur, takže si myslím, že to je také ešte cenovo prijateľné. Myslím, že bežne zarábajúci človek si to môže dovoliť a ešte keď si vezmem, že prijateľná cena a dobre odvedená práca, tak niet o čom.

to je v pohodke cena, kamoška začala chodiť ešte asi rok dozadu alebo ako na jednu súkromnú kliniku, či ambulanciu či akoby som to mala nazvať a po nejakej dobe…po pár návštevách prišla za mnou s tým, že od toho zubára odišla…že keby ďalej pokračovala, že ju to finančne zruinuje…treba si hľadať dobrého lekára, ale aj s primeranými cenami…pretože niekedy tie ceny sú dosť cez…

magdi už ti to tu napísala :slight_smile: tak keďže ja zarábam normálne, tak tiež si nemôžem dovoliť neviem koľko peňazí vyhadzovať, ale u tejto zubárky mi tie peniaze za to stoja, neplatím tam majlánd a najmä je o mňa, o moje zuby dobre postarané čo je pre mňa v podstate najpodstatnejšie :wink:

MARTINULA áno áno všímam, že už to tu Gretennik napísala, čo ma potešilo aspoň viem, že ako sa to pohybuje. Tiež podľa toho ako to čítam, tak sa mi to zdá prijateľná cena, ja som myslela, že tá cena bude aspoň o polovicu vyššia, ale toto ma celkom milo prekvapilo asi to všetko záleží od toho kam človek ide do akej ambulancie, asi to bude predsa len dosť individuálne, len neviem si predstaviť akoby som si mohla dovoliť dať viac peňazí

čo? toto myslíš vážne? ale vlastne asi sa nemám ani čo čudovať, veď tak to chodí, ale čo pozerám, čo písali baby o doktorke v Perle Ružinova, tak tam tá cena sa mi zdá v pohodke, ak je to teda tak ako napísali, ja som myslela, že cez súkromného zubára to bude viac, ale zase nie tak, že by to mohlo niekoho finančne zruinovať, to asi potom sú zubári, ktorých si fakt môžu dovoliť len takí zámožnejší alebo akoby som to mala nazvať čo?
s bielením mi neviete povedať ako je to u tejto pani zubárky?
:slight_smile: :slight_smile: