Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Áno písala som to. Myslím, že nie si sama, je to cena, ktorá je dosť v pohode, aspoň teda čo viem, ako sa pohybujú ceny iných zubárov. Mamina si dala u tejto zubárky robiť korunky a poichvaľuje si aj čo sa týka prístupu samotnej zubárky a taktiež cien. Môj názor na toto je dnes už taký, že netreba sa vzdávať a treba hľadať :wink:

Ako je to s tými korunkami, keď tvoja mamička to podstúpila? Ako dlho trvá vyhotovenie koruniek? Sestra býva v zahraničí a chcela by si dať na Slovensku urobiť korunky, len, že čo si zisťovala, tak väčšina, že jej povedala, že bude musieť tu zostať dlhšiu dobu, lebo že to môže trvať ak niečo vyše týždňa tým korunky budú pripravené a podobne, čo sa jej moc nepozdáva, keďže ona sem chodí väčšinou len tak, že na pár dní.

Ako trvá vyhotovenie koruniek? Približne do desiatich pracovných dní, je to aj podľa toho, že koľko toho majú, ale najneskôr do toho desiateho dňa by to mala. Pokiaľ viem, tak by sa to malo dať urobiť aj do pár dní, ale neviem či to robia všetci zubári alebo len niektorí, že do do nejakých dvoch dní. To by bolo dobré sa informovať :wink:

Vedia to urobiť aj tak rýchlo? To by bolo super, keby sa to dalo, len štátny lekár jej asi nič takéto nespraví, že? To bude potrebné teda asi riešiť s nejakým súkromným zubárom. No budem musieť si s ňou o tom ešte pohovoriť. Neviem či jej ja budem musieť tých zubárov poobvolávať alebo čo.

dá sa to, len to treba vopred so zubárkou komunikovať, aby to vedela zariadiť aby to bolo za takú dobu všetko nachystané a spravené, so štátnymi lekármi je to v tomto smere dosť komplikované aj skrz tie čakacie doby a aj celkovo ochota a podobne, to by som nejako neriešila v dnešnej dobe je podľa mňa lepšie sa obrátiť na súkromného zubára

Nevieš mi náhodou povedať, že ako je to s cenou, či sa za to, že to spravia skôr aj niečo platí a koľko ak áno? Rozprávala som sa s ňou, volali sme spolu, že príde teraz na Slovensko, tak, že sa na to skúsi sama informovať potom, že jej mám teda zistiť, že čo a ako a že ona už pôjde sama si to povybavovať a že si to dohodne tak nejako aby potom keď príde na budúce aby to nejako mohla dať :slight_smile:

vážne to myslím…nie je to sranda…treba s tým rátať a nejako sa zariadiť aby dobre bolo…tam áno…niektorí si pýtajú toľko, že až ústa sa mi otvárajú…no bohužiaľ s týmito vecami…my moc nenarobíme…jediné čo môžeme urobiť je vybrať si lekára…ktorý nám vyhovuje a nenechať u neho celú výplatu…

Toto, čo sa pýtaš pre mňa bolo minulý rok na poslednom mieste. Minulý rok som mal problémy nájsť zubára, ktorý by sa ma ujal. Ktorý by kvalitne robil protetiku a bol by ochotný dať môj chrup do poriadku. Pani doktorka Baňasová z Perly Ružinova s týmto mojím trápením nemala absolútne problém. Objednal som sa, informoval som ju ohľadne problému, ktorý ma trápi, dohodli sme si termín a postupne mi začala dávať všetky zuby na poriadok aby som mohol opäť viesť plnohodnotný život, čo sa zubov týka. Pretože tie dokážu veľmi veľa spraviť :slight_smile:

všetko sa dá urobiť, len neviem či každá zubárka je ochotná to vybaviť tak, aby tie zúbky boli skôr, najlepšie bude, keď si toto zistíš sama priamo od lekára, že čo ako dlho bude trvať, kedy by termín mohol byť a všetky podrobnosti :slight_smile:

Skúsim si to zistiť priamo u doktorky, že ako je to teda, či by to niečo stálo a koľko ak teda, čo sa týka toho, že by to bolo vybavené skôr, aby som jej vedela povedať, aby sa vedela nejako aj na to pripraviť, že čo ju bude čakať, ale už je taká, že najradšej by to už mala za sebou a mala všetky zúbky tak ako majú byť na poriadku :slight_smile:

Ako dlho také korunky vydržia človeku? Je potrebné ich meniť niekedy po niekoľkých rokoch? Alebo ako to je? Tiež by som si chcela dať zuby urobiť, len neviem či sa do toho oplatí tie všetky peniaze dať, predsa len to nie je málo.

korunky nie sú najlacnejšia záležitosť, takže by som povedala, že to nie je záležitosť na rok, na dva, ale na viac rokov, preto si myslím, že je fajn do toho ísť, lebo aspoň tie roky bude mať človek bez problémov, aj keď samozrejme, že k zubárovi bude aj tak potrebné chodiť :wink:

Našla som si kontakt na pani doktorku do Perly Ružinova, pýtala som sa jej, že ako je to, že by to bolo skôr spravené tie korunky, povedala mi, že s tým si nemusím robiť nejaké starosti, že podstatné je najmä to aby sestra prišla sa ukázať, čo vlastne treba spraviť a že už potom sa spolu dohodnú, že čo všetko a aj ju s cenou oboznámia, čo ma potešilo, že doktorka bola milá a že mi to v pohodke všetko vysvetlila, že nebol problém aj keď som to riešila pre sestru a nie pre seba :slight_smile: To som rada, že ešte stále sa nájdu ústretoví lekári :slight_smile:

Veď práve preto sa pýtam, že ako dlho vydržia, takže nie je nejako potrebné to riešiť hej? Či sa po tej stránke životnosti oplatí do toho ísť. Podľa toho, čo si mi napísala je to asi jasné.
Tak to ani neberiem tak, predsa len aj tie korunky treba pozerať, či sú ok :wink:

Nie je, so zubarkou, zubarom sa mozes o tom pozhovarat avsak myslim si, ze je to uplne zbytocne, nebudes musiet sa tym trapit, tie korunky su robene stylom aby vydrzali mnoho rokov, ale aj tie treba pecovat akoby moja starka povedala, je velmi dolezite aby boli dobre a kvalitne urobene :wink:

toto trapilo aj mna, najma ja som nemala odvahu ist si dat korunky a mostiky robit mojej vtedajsej zubarke, prestupila som k inej, k sukromnej zubarke a poviem ti, ze to bolo nieco ine, aj co sa tyka starostlivosti, ale najma kvality prace :slight_smile: Pri kvalitne spravenych korunkach sa netreba bat dokopy nicoho :slight_smile:

myslím, že keby to bola záležitosť na rok, tak toľko ľudí si toto riešenie nebude voliť, ale evidentne je to na dlhšie roky a tým pádom je to veľmi výhodné a hlavne praktické riešenie, ktoré si myslím, že by bola škoda nevyužiť :wink:

Ahojte ahojte ako dlho čakáte na termín u zubára, keď máte nejaký problém a je potrebné sa objednať? Keby to bolo pár dní tak som s tým v pohode, ale u môjho zubára musím čakať minimálne týždeň a ozaj to nie je bohvie čo, keď ma trápia zuby :confounded::confounded::confounded:

nie dlho, termín v takomto prípade keď máš bolesti alebo niečo také, tak by ťa mal zubár uprednostniť, predsa len bolesť zubov nie je bohviečo a človeka to dokáže obmedziť dokonca v bežnom fungovaní, dennodennom, ako to, že až týždeň? skúšala si sa opýtať či by to nešlo skôr?

Mal len zrejme, nie kazdy je taky.
S takymto pristupom som sa uz aj ja v zivote postretavala a lekarov si teraz dokladne vyberam a dobre si rozmyslim, ku komu pojdem komu sa zverim do ruk :wink: