Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

ZUZULCEK ceny sú kadejaké záleží od samotnej ambulancie, čo je to za ambulanciu, kde sa presne nachádza a podobne, čiže tie ceny si treba pozisťovať, na každej ambulancii je to iné. Poviem ti tak, že hľadaj dobrú zubárku, dobrú ambulanciu, ale nie na základe ceny :stuck_out_tongue:

Na začiatku musíš podstúpiť, alebo teda mala by si komplexnú vstupnú prehliadku, tá stojí cca 25€ aspoň ja som toľko platila a potom preventívne prehliadky, tie okolo 20€, čiže nie sú to nejaké sumy, z ktorých by sa točila hlava, ja by som povedala, že relatívne dobré :wink:

To nie je tak veľa, ja som myslela, že mi sem inú cenu napíšeš, že sa pomaly nedoplatím, to toto nie je tak veľa, že by ma to zruinovalo, práve to budem rada keď toľkoto budem platiť a ešte by som bola aj u súkromníka, ktorý by bol mi čas ochotný venovať :open_mouth:

ZUZULCEK netreba aby si zbytočne stresovala sa kvôli cenám, to nie je prvoradé, oveľa dôležitejšia je kvalita zubára a to aké vybavenie má ambulancie a samozrejme aj akú starostlivosť ti vie poskytnúť :wink:

…jednoducho sa mi to vsetko cita…ale to je akurat tak vsetko…neviem si v praxi predstavit akoby som toto vsetko zistila predtym akoby som sa pre nejakeho zubara vobec rozhodla…dnes to vobec nie je jednoduche najst zubara…ktory by bol ochotny a hlavne aj schopny…

Ale zato este netreba hadzat flintu do zita, ci?
Da sa najst zakazdym nejaka cesta si myslim :slight_smile: Moznosti su kadejake len treba hladat a hlavne v tomto smere ja uz som radsej ked mam moznost obratit sa na sukromne ambulancie.

je potrebná pred korunkami nejaká príprava? nejaká konzultácia alebo čosi také? tiež by som chcela vedieť celý proces koľko trvá kým by som mala korunky hotové :slight_smile:

Pred samotnými korunkami je toho potrebné absolvovať viac, hlavne preventívnu prehliadku tiež, aby zubárka sa oboznámila s tvojimi zubami, kde to ako vyzerá, kde by korunky išli a potom ti povie čo ďalej, čo by bolo vhodné, ako a tiež aj to, že prečo :wink:

…ja ju ani do zita nehadzem…to vobec nie…len hovorim ako to je ako to ja vnimam…lebo ma to caka…pripravujem sa na to a uz teraz mam pocit ze to bude dost komplikovane…ked som si vsetko precitala…ale spravit ten prvy krok asi easy nebude…

áno? to až takto, že prehliadka? nevedela som si to predstaviť, že ako to ozaj chodí, koľko to môže celé trvať, čo to môže obnášať, ale tak aspoň teraz viem, že to nebude tak rýchlo, že si to bude zrejme vyžadovať viac času a budem musieť viac návštev zubnej ambulancie absolvovať :open_mouth:

niekde zacat treba. a kde ked nie pri prehliadke? je dobre ked zubar sa najskor oboznami s tvojimi zubami. ja som mala paniku minuly rok. problemy so zubami ako svet, moj zubar neustale daval ruky od toho prec a jedine co mi bol schopny povedat, ze asi onedlho budem potrebovat bud korunky alebo protezu. vobec nenavrhol ziadne riesenie ani nic tak vtedy som to skoncila. uz som tam nesla a zacala som chodit na ambulanciu do Perly Ruzinova. vopred som si zavolala, objednala som sa. prisla som tam, pani doktorka bola mila, oboznamila ma s tym ako su na tom moje zuby, co sa da robit a co dalej navrhuje. ja som vtedy myslela, ze odpadnem, ked mi povedala, ze daju sa este zachranit. cize ja som nazoru, ze nie je zubar jak zubar. :slight_smile: a ked ide o nieco taketo tak je dobre sa zverit do ruk zubarovi, ktory ma snahu pomoct :slight_smile:

A panika napokon zbytocna co? Len si sa zbytocne vystresovala, zubar ti tiez dopomohol este viac postresovat a ocitla si sa tam, kde si byt asi nechcela :open_mouth:

ani nehovor. az blbo mi potom bolo, ze preco som mala v sebe taky stres. ze ved vlastne to nic nebolo. ja som si v hlave zase vytvorilo kopu scenarov a pritom to dopadlo uplne inak. uplne v pohodicke. niekedy som v tomto ako duro. ale tak uz aspon viem, ze vopred si nemam robit nejake zavery alebo nieco ocakavat.

My ak keby sme niekedy rady stresovali :smiley:
Lebo viacere zeny tiez poznam, co chaos stres a panika, co sa tyka zubarov :slight_smile:

Pozri keď sa rozhodneš, tak ten krok urobíš. Prečítaj si aj o tom, čo napísala tobolka, to ti podľa mňa dodá odvahu aby si spravila krok do kvázi neznáma.
A uvedom si, že zmena ti len prospeje :slight_smile:

1 Like

…urobim ho…uz som sa rozhodla…cely vikend som nad tym rozmyslala…chcela by som uz niekam vykrocit…pocitala som si to a to ma tak podporilo…to mi dodalo tak odvahu…tak to urobim tak…ze najskor sa telefonicky informujem a vyzistim si ci by bolo mozne aby som dostala termin na nejaku vstupnu prehliadku…

Prehliadka je pri tomto jednoznačne najkľúčovejšia. Lebo to je vec, od ktorej sa môže zubárka odraziť, aby vedela čo ďalej.
Korunky trvajú nejaký ten čas, ale dá sa ten proces aj urýchliť, ale podľa mňa niektoré veci urýchliť netreba, že ich netreba siliť nejako. O všetkom sa dá v pohode so zubárom dohodnúť, čo by ako bolo dobré a hlavne vhodné pre chrup.

keď si to celé predstavím, že to bude aj časovo náročné, tak moc sa mi do toho ani nechce, ale musím, nemôžem to viac odkladať na druhú koľaj, predsa tie korunky aspoň čo som videla vyzerajú ako normálne zuby, preto by som chcela do toho ísť, aby som sa smiať na svet mohla, aby som mohla zuby ukazovať a aby som sa nehanbila hlavne :frowning:

to ci to bude nejako casovo narocne to zavisi od lekara, od zubara, ktory by ti to mal robit :slight_smile:
jasne prehliadku treba, lebo tam zacat je potrebne aby aj ten zubar si vedel predstavit co vsetko bude potrebne urobit ake kroky, aby to bolo vsetko tip top ako si predstavujes, ale potom uz to zavisi vsetko od zubara, ze ako dlho bude trvat aj vyhotovenie tych koruniek a vsetky taketo zalezitosti :wink:

MISINKA222 kvôli korunkám sa oplatí aj ten čas tomu venovať, korunky, keď si dá zubár záležať, tak vyzerajú ozaj famózne, že úplne nejaký iný človek by ani netipoval, že to nie je originál zub, ale že je to korunka, ale samozrejme, že to tiež si nejaké tie návštevy vyžaduje, aby to bolo jak má byť, len je pravdou, že niekde to trvá dlhšie niekde kratšie na to je dobré sa informovať