Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Korunky prirodzene, že treba robiť na mieru, len problémom je to, že u mnohých zubárov sa dlhšiu dobu čaká na vyhotovenie. Čiže najskôr dostaneš náhradné korunky alebo dočasné alebo ako to mám pomenovať a až potom trvalé a to môže trvať niekoľko dní, niekde aj týždeň všetko závisí aj od samotného zubára, že ako dlho to bude trvať.
A ja toto celkom vnímam ako kameň úrazu. Ešteže u niektorých zubárov už to robia aj na počkanie :wink:

Keď som ja sa o toto zaujímala a zisťovala si veci vtedy to ešte takto veru nebolo, že na počkanie. Vtedy sa ešte čakalo všade, ale dalo sa to čakanie prežiť. Len je pravda, že pri tej dočasnej korunke som bola taká opatrnejšia, že aby som ju neodpásla :slight_smile:

tak predsa len ale celkovo tieto veci idu dopredu. aj doba ako taka. tym padom aj tieto moznosti, co sa tyka koruniek a zubov. co je ale podla mna velmi fajn :slight_smile:

Nie len podla teba, ale myslim, ze podla kazdeho, predsa len je dobre, ked nemusime dlho na nieco cakat a najma je dobre, ak je to na prvykrat vsetko urobene dobre, tip top a najma teda kvalitne!! :slight_smile:

TOBOLKA áno, ja som zo začiatku bola celkovo voči korunkám taká akoby zaujatá, že som nechápala ako niekto môže toľko peňazí za to dať, že proste k čomu to je, že vlastne čo všetko by som si za to mohla kúpiť, no potom keď som začala mať isté problémy a muselo ísť zo pár zubov von, tak som presne pochopila, že ako to je, že človek by dal všetko len aby mal pekné zuby, aby nebol bez nich, lebo úplne človek bez zubov stratí šmrnc :confused:

ako moja mamka zvykne hovorit, clovek mnohe veci pochopi, az ked si ich zazije alebo ked sa nimi v zivote stretne a myslim, ze to detto platilo aj pri tebe :wink:

CHRISSY niečo na tom bude, predsa len ja som si to predstaviť nevedela, ani vo sne, nieto ešte aby to realita bola a vidíš stalo sa to mojou realitou a bola som potom rada a vďačná za to, že vôbec sú takéto možnosti, že sa dajú tie zuby takto urobiť :slight_smile:

jamilia ale niekto si počká, že ho to nenaháňa, ale je pravda, že v dnešných časoch sa väčšina ľudí naháňa za niečím a chceme mať všetko v suchu čo najskôr :slight_smile:

Len niekedy to nahananie nie je k nicomu dobre, niekedy sa nahaname uplne zbytocne. Ale jasne, ze nikoho by asi nebavilo len tak sediet hodiny niekde u lekara a cakat, alebo na nieco dni cakat. Ked ono to ma vsetko svoje pre a proti no :stuck_out_tongue:

Ampulka máš pravdu v tom, že zbytočne. Podľa mňa to, že robia zubári napríklad korunky na počkanie je veľmi vhodné v prípadoch keď niekto žije v zahraničí a sem príde len na skok na pár dní, tak ako chodí moja kamoška. Že potrebuje za tri dni napríklad si tu vybaviť kvantum vecí :wink:

niekomu to moze vela ulahcit to ano - :slight_smile: mne napriklad u lekara vyhovuje to, ak ma cas na pacienta, ze si ho najde a ozaj sa o ten zdravotny stav zaujima, ja ked som mala problemy s osmickami, velke bolesti, tak nebolo toho, kto by sa mi na to pozrel a kto by ma vypocul, esteze moj muz si zachoval duchapritomnost a nasiel mi doktorku :slight_smile:

To mam rada aj ja.
Predsa len by nemal lekar obratit pacienta medzi dverami. Alebo pomaly hned v cakarni. Predsa len by mal poskytnut starostlivost aka je potrebna!

osmicky to je problem, ktory trapi viacero ludi co vidim aj vo svojom okoli, najma bolesti zvyknu nastat aj len ked este zacnu rast osmicky, ze uz vtedy je s nimi patalia, ale tak ked zuby rastu, tak prijemne to asi nebolo nikdy, to vidiet aj pri detoch :slight_smile:
tie preplakane a prebdene noci :slight_smile:
ale vies, co som akoze celkom prekvapena? ze tebe s tym muz pomohol, lebo ja som mala doposial taky pocit, ze muzi su predovsetkym taki ti, co si drzia odstup od doktorov a od zubarov akoze duplom :slight_smile:

Ale myslím, že toto bola trošku iná situácia a asi aj sám by si vyčítal keby nejako jej nepomohol. Predsa to neni sranda keď ide o zuby.
To aj z nenápadnej občasnej bolesti môže postupom času a zanedbávaním vzniknúť problém ako Brno. Ja našťastie chodím pravidelne na prehliadky, keďže chodím aj na bielenie :slight_smile:

ale vies aka som stastna, ze uz to mam za sebou? - myslim tie osmicky :slight_smile:
to ano, aj pri detoch je to miestami na nervicky, ale tie osmicky, to je take nevyspitatelne, lebo niekomu rastu fajn, niekomu po posledne zuby, ach no neni to bohvie co :confused: tak moj muz je zlaty v tomto, ten sa o mna stara :slight_smile: ale on napriklad tiez nema problem ist ci uz na prehliadku alebo normalne dat do poriadku kaz alebo nieco ked je potrebne, aspon teda odkedy chodi do Pearl Dental, tak chodi pravidelne, ziadne stresy ani nic nema :slight_smile:

myslím, že toto ti veríme všetky, ja duplom, vo svojom okolí mám mnohých známych, ktorých práve tieto zadné zuby fest potrápili :confused:
len problém je ten, že tomu sa nejako vyhnúť nedá, ani si nevieme vybrať, že či nám narastú OK alebo či sa budú tlačiť :confused:

to chapem, tie zadne zuby su dost nevyspitatelna zalezitost a problem je to, ze vopred nevieme, ze jak na tom budu, ja som myslela, ze toto je problem, ktory sa mna tykat nebude, no mylila som sa a teda poriadne, ale uz je to prec :wink:
aj zuby su uz pred :smiley:

necitala som kde si bola s tymi tvojimi zubami, co si mala problemy, o com si pisala. cenovo si tiez vtedy akoze dobre obisla? nemala si nejaky problem, ze by si musela hlboko siahnut do vrecka?

mozem ti z vlastnej skusenosti povedat tak, ze neni to zakazdym tak, ze pri sukromnej ambulancii musis siahnut nejako hlboko do vrecka.
Je pravda, ze si za vsetko platis, ale podla mna to nie je take hrozne, da sa to po financnej stranke zvladnut a najma ked dostanes ovela lepsiu starostlivost jak od nejakeho statneho doktora.

na to vsetko, co ma trapilo, cim som si presla, tak ta cena za to ma najmenej bolela :slight_smile:
je uplne normalne, ze u sukromneho zubara si zaplatis za jednotlive ukony, ale dostanes starostlivost aku malokde, co je velmi fajn :slight_smile:
najma ak mas strach alebo nejake obavy alebo nieco, tak je dobre ak ma doktor cas, ak je fajn, ze sa ta aj popyta na nejake veci, ze to vlastne z teba opadne :wink: