Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Jasne, ze je to jej vec, ja sa nebudem akoze do nej starat ani nic take, to zase si nedovolim, teda dovolim, ale odtial potial, svoje nazory nebudem nikomu nejako vnucovat alebo jak by som to povedala :slight_smile:
Len ma to mrzi, ze pre niektorych ludi su podstatnejsie ine veci ako vlastne zdravie, neviem no stale ma to dokaze tak nemilo prekvapit. Ale tak to je asi moj problem a musim sa s tym nejako vysporiadat :confused:

Keby išlo o rodinu v tvojom prípade, tak by som to riešila inak, ráznejšie ako som to aj urobila pred cca dvomi mesiacmi. Keď mamina mi volala, že už dve noci nespala, čo ju zub bolel a vačok sa jej na ďasne urobil. Vtedy som si hneď spomenula kam chodí k zubárovi, že k tomu čo aj ja pred rokmi a som si na neho tak spomenula, no reku toto cesta nebude :frowning: Tak som hneď zdvihla telefón a objednala som ju k dr. Baňasovej, ktorá nemala vôbec problém s tým, že k nej mamka nechodí a dala nám termín aby prišla čo najskôr. Založila jej aj kartu, tak už k tomu nášmu starému zubárovi nemusí ani ísť :slight_smile: Pri niektorých veciach si treba držať odstup, povedať si svoj názor a neriešiť, ale keď ide o rodinu, tak vtedy rázne zakročím :smiley:

Vacok na zube som mala len raz a este mi aj praskol, to mam aj husiu kozu, ked si na to spomeniem :nauseated_face:

Asi to nie je nič príjemné podľa toho čo mi aj mamina hovorila. Ja som toto našťastie nemala, dúfam, že ani nebudem mať. Je to problém fakt lebo vraj vačok môže z rôznych príčin vzniknúť a môže z toho byť aj nepríjemný zápal. Keď som toto počula, tak som sa až hnevala na maminu, že mi nedala vedieť hneď jak začala mať bolesti. Ale tak som rada, že sa horšie nestalo.

Nie je, ja som vtedy myslela, ze sa zblaznim. To je pravda, mam kamarata co mal zapal okostice a to uz nabera na vaznosti taky zdravotny problem. To uz vtedy podla mna musi zbystrit kazdy. Aj ked je pravda, ze ja som zbystrila nastastie pomerne skoro. Ked sa mi vacok zacal plnit. Aspon sa to vcas podchytilo :slight_smile:

ten zapal nie je prijemny. uz som o tom pocula vela. ja som cca pred tromi rokmi mala problemy, moj zubar vtedy by najradsej zuby len trhal a najradsej by videl protezu, len aby ma uz nemusel v ambulancii vidiet, vtedy som tomu urobila razny koniec a zmenila som ambulanciu :roll_eyes: :nauseated_face:

To potom nechapem preco taki ludia vobec robia lekarov, ked nemaju zaujem pomoct, ked nechcu aby k nim pacienti chodili. Mne pri tom rozum zostava stat :nerd_face:

si sa na ňu hnevala, ale na jednej strane sa nemáš prečo…bola to jej voľba…myslela si, že to prejde…že sa to spraví samé…buď rada, že to napokon dopadlo takto ako to dopadlo…že je z problémov vonku, že ju momentálne nič netrápi…lebo teraz v týchto časoch ja si neprajem nič viacej pre seba a rodinu ako zdravie…to je to čo teraz potrebujeme všetci…ja viem, že je lepšie sa o problémoch rozprávať, len nie každý to dokáže…nie každý si nejaký ten problém prizná…

Kamarátka pred týždňom mala bolesti zubov, išla k zubárke a vrátila sa domov ešte s väčšími a že sa má až po dvoch týždňoch ukázať.
A keď volala, že furt má bolesti tak jej povedala, že s tým musí rátať. Nechápem. To čo je akože za prístup? Ja som taká rada, že som u súkromnej stomatologičky, ktorá sa mi zakaždým snaží pomôcť najviac ako vie, lebo toto by som asi nedala.

To nemyslíš vážne. To čo už akože je?
A potom, že spoľahni sa. Ale tak ja tiež som urobila v tomto smere isté zmeny až po nepríjemných situáciách, niekedy práve tie nás posunú ďalej :wink:

Áno hnevala som sa, ale samozrejme, že ma to skoro hneď prešlo. Len vieš to, že proste môžeš jej pomôcť a ona nechce, myslí si, že veci sa vyriešia samé, to tak sa podľa mňa chovajú pubertiaci a nie dospelý človek. Či?? Ešteže tá moja stomatologička v Pearl Dental ani nezaváhala, ale bez problémov ju vzala. No toto čo píšeš máš pravdu, teraz je najpodstatnejšie to aby sme boli zdraví. Ale aj v tejto momentálnej situácii ak prídu bolesti tak tie riešiť treba bezodkladne hneď:)

To je dobré, že nezaváhala, niektorí zubári by okolo toho robili haló.
Je to, ja som začiatkom roka naháňala muža nech ide, lebo cez vianoce mal problémy, ho zub pobolieval ale to len odkladal neustále. Lebo chvíľu bolelo, chvíľu nie tak sa mu do toho nechcelo, ale teraz mi akurát cez víkend hovoril, že je rád, že bol, že to vyriešil včas, že teraz nemusí nikam chodiť, že nemá bolesti ani nič :slight_smile:

Myslím, je to akože celé divné, že ešte v dnešnej dobe sa niečo takéto stane, ale tak snáď sa aj ona poučí. Kvitujem, čo si napísala!

Chlapi to zvyknu vo velkej miere odkladat a castokrat na to aj doplatia. Ale niekedy proste sa im pomoct neda, ked si nechcu dat poradit.
U nas je momentalne klud, nemame nikto so zubami problem a to sa aj tesim, lebo teraz je to aj s lekarmi komplikovanejsie v tejto situacii.

Do tejto ambulancie aj ja chodím a pravidelne, ale po väčšine teraz už len na preventívne prehliadky, musím si zaklopať, ale zatiaľ som nejaký problém nemala za poslednú dobu, takže len preventívky a mám istotu, že všetko v ústach je ako má byť. Že ma nezačne len tak z ničoho nič bolieť zub :slight_smile:
Linea chlapi tí myslia na iné veci, iné priority majú :confused:

Tá ambulancia to je súkromná? Kde by som ju našla? Ty tam ako dlho chodíš prosím ťa?
Ja by som chcela vedieť či nie je problém vymeniť zubára len tak, že keby som chcela prejsť k inému, dá sa to len tak, že si zmyslím a pôjdem inde? :open_mouth:

Áno, doktorka Baňasová je súkromná, ambulanciu má v Perle Ružinova, to nie je podľa mňa problém nájsť a dobré je, že tam neni problém ani s parkovaním. Už je to nejakú dobu, cez dva roky asi, tak teraz myslím, že je s tým celkom problém, keďže je takáto situácia, že zubári berú len akútne stavy. Na zmenu by si teraz mala radšej počkať :slight_smile:

Je to sice komplikovanejsie, ale to skor s takymi beznymi preventivnymi prehliadkami a tak, nie s nejakym akutnymi problemami, tie musia zubari vyriesit, nemozu nechat cloveka nech sa trapi, kym toto cele skonci, ved to by bolo strasne velke blaznovstvo :slight_smile:

Ďakujem, že si mi napísala. Už som si ju aj našla, aj som sa na pani zubárku nakontaktovala. Začal ma omínať zub a to už som si povedala, že najvyšší čas proste dačo zmeniť.
To už celkom dlhú dobu k nej chodíš :slight_smile: Ja len dúfam, že taký stav ako bol teraz, že len akútne prípady, že to už nebude, lebo ja napríklad strašne si aj na preventívkach zakladám, v každom smere musím mať absolvovanú :smiley:

Ale čo sa bojíš veď raz do roka sa chodí tak to stíhaš ešte pekného pol roka je do konca roka :wink:
Ja rozmýšľam kedy pôjdem na preventívku, na hygienu a na bielenie, aby som si to nejako naplánovala, len to sa budem musieť informovať najskôr, či sa to už dá, ako sa môžem objednať, že čo bude najvhodnejšie :slight_smile: Predsa len po roku by som potrebovala bielenie absolvovať opäť.