Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

Teraz akurat je to asi tyzden dozadu co som posielala kamaratke cislo na moju doktorku, lebo ju zub zacal boliet a akurat jej zubar ma dovolenku a zastupuje ho nejaka taka ku ktorej nechcela ist, ze uz mala s nou skusenost a ze nie moc dobru, tak radsej ze k niekomu inemu. Tak ale ani neviem ci bola ako sa dohodli, lebo mi nevolala, mala by som jej skusit cinknut :slight_smile:

toto som ani ja nemala rada, keď niekto zastupoval, to vtedy som radšej vydržala a tvárila som sa, že mi nič nie je, ešteže teraz nemám s týmto problém :smiley:

podobne som na tom aj ja. ale odkedy mi robili v Pearl Dental korunky, ze som tam bola na konzultacii ohladne tohoto problemu aj mi ich tam urobili a dokonca na pockanie, tak odvtedy vlastne chodim tam stale. na pravidelne prehliadky, kontroly a vsetko. dokonca teraz sa chystam popytat na bielenie zubov, lebo muz by chcel ist, tak uvidim, ze kedy by mohol prist. zistovala som si o tom, ze aj preventivnu prehliadku predtym treba absolvovat, tak uvidim ako sa dohodneme a by som to drahemu dala k narodeninam ako darcek :stuck_out_tongue:

robili ti tam korunky? ako to myslis, ze na pockanie? to netrva tyzdne to vyhotovenie ked sa robia na mieru?
manzel chodi do tej ambulancie co si napisala uz nejaku tu dobu :slight_smile:

Niekde sa to takto da a niekde zase ozaj si treba pockat na to aby boli vyhotovene na mieru, ale to vsetko zavisi od moznosti zubara :wink:

to som o niecom takom este nepocula, tete robili niekde korunky, ale viem, ze cakala nejaky cas aj kym sa jej dasna zahojili a tiez kym jej vyrobili presne korunky na mieru, vtedy ani do prace nechodila ani nikam, len doma bola, lebo sa hanbila vobec niekam ist bez zubov :grimacing: toto potom je velmi dobra pomoc :smiley:

  • ahoj -

ale tak dnes tieto veci a vlastne vsetko ide tak dopredu, ze sa da vela veci vyriesit pomerne rychlo, co je super najma teraz v tejto uponahlanej dobe, ked sa neustale za niecim nahaname a mame problem si pomaly najst aj cas vobec na navstevu lekara ako taku, kopa ludi prave preto zanedbava aj napriklad preventivnu prehliadku a potom na to doplacaju

…ale sak co je to taky problem ist na preventivnu prehliadku raz do roka?..a tym padom mat vsetko pod kontrolou?..tomuto ja vobec ale ze vobec nerozumiem…!

Vies problem je, ak ma clovek strach, ak prekonal nejaku zlu skusenost, nejake velke bolesti alebo cosi podobne, vtedy chapem, ze je aj s tymto problem, len zdravie a zuby mame svoje len jedny, preto by sme sa mali starat. A nie vsetci dentisti su rovnaki, kazdy ma iny pristup, inu pracu a to dokaze vela ovplyvnit :wink:

Priznavam ze som aj ja kedysi zanedbavala doktorov, ale to nie je o zanedbavani doktorov, ale najma o zanedbavani vlastneho zdravia :nauseated_face:

ked na toto prideme az ked sa objavia velke problemy potom sa spamatame :roll_eyes:
@jarcika dobre je, ze uz sa robia aj korunky na pockanie, ale takych zubarov aj v dnesnej dobe stale nie je dost, ktory by nieco taketo zabezpecovali :confused:

dnes už máme veľa možností…ono veľa záleží o aký spôsob ide…ako sa tie korunky robia…ale dobré je napríklad aj to, že korunky sa dajú urobiť aj v prípade, že chýba veľká časť zuba…lebo niektorí zubári to urobiť nevedia…:confused:

Pockaj ako to myslis? Ze aj ked chyba velka cast?? Ved predsa len musi sa ta korunka na nieco uchytit nie? To potom neviem si predstavit ako sa to robi ke nejaka cast chyba.
Nevies mi blizsie o tom nieco viacej napisat?

ale to je vsetko o tom, ze napreduju aj technologie v tomto smere, takze uz sa to da urobit, teda ak dany zubar ma snahu a potrebne veci na to, lebo stale su aj taki, co proste pri vsetkom chcu len zuby trhat, ze vobec nejako nevynalozia snahu aby nejaky zub zachranili, takze aj od toho ku komu chodis to zalezi :confused:

Ale to sa musim vopred informovat, ze ako to je kto nieco take robi, to su nejake specialne korunky ci jak je to??

tak bolo by dobre lebo nerobi CEREC kazdy. moja dr. Banasova je v tom dobra, dolezite je ze mi zachranila cast zubu a nemusela vsetko trhat :wink:

vandicka tak jasné, že je to lepšie…predsa len tvoje zuby sú tvoje…a žiadna protéza ani nič ich nenahradí…takže kým sa dá treba si ich udržať…zubárom niektorým je to šum a fuk či ty prídeš o zub či nie…ale nemalo by im to byť jednom…malo by im záležať na tom aby ti zub zachránili…aby urobili pre to všetko…

…toto su nejake specialne korunky?..predsa len neviem o tom, ze by korunky sa takto dali urobit…ze to nahradi nejaku velku cast zubu…mozes mi o tom napisat viacej?..akoze nechcem vestit, ale mam pocit, ze toto je vec, ktora raz bude cakat kazdeho z nas…

Co som si zistovala, tak kazdy ma nejaky ten svoj system, inu technologiu ako robi korunky, musis sa vopred opytat co ta caka aky typ koruniek to bude a vsetko okolo toho.
Mne ked sa taketo veci dozviem tak mi to urobi dobre, ma to aj tak ukludni, ze som psychicky viacej v pohode ked mam prehlad o tom, co sa bude diat.

…toto chapem to mas pravdu…ale mna zaujima to, ze ako je mozne, ze nahradi sa cast zubu aj ked teda vela z neho chyba…ocakavala by som, ze v takych pripadoch sa to uz proste vybavit neda… :confused: