Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

ozaj je to kadejako teraz…už také veci sú možné, že ja niekedy až oči otváram, že čo sa dá už vyriešiť…len to je aj o tom ako doktor chce…či sa mu chce, či má snahu a podobné veci…lebo teda sú aj takí, ktorým sa moc do práce nechce, ktorí nie sú nadšení z toho čo robia a dávajú to pacientom aj pocítiť…

jo je to specialne riesenie, ono najskor ti zub nascanuju, potom cakas kym dr. navrhne tvar toho zuba, ktory by bol idealny pre teba a nasledne sa potom vyfrezuje presny tvar tej nahrady aku potrebujes, ono toto cele netrva nejako dlho max do nejakej hodinky a vyhoda je to, ze vyriesis to vsetko v jeden den, ze nemusim na viac sedeni chodit, som sa potesila, ked mi moja Banasova o takejto moznosti povedala

Vandicka toto je dobre, super ked sa to da takto vyriesit a ani nikto nemusi prist na to, ze nemame zub, ze sme mali nejaky problem :wink:

Uf no tak to budem musiet teda si zistit, ako je to, ked sa nerobia korunky na pockanie? To budem uplne bez zubu a budem cakat alebo ako?

nie nemusi veru, len ako som pisala, ze tieto CEREC proste nerobia vsetci zubari, takze na to sa treba vopred informovat, ci vobec je takato moznost, mne sa to zda akoze velka pomoc, je to aj rychlo aj kvalitne a to je podla mna to, co chceme, comu sa kazdy potesi :wink:

Ked sa nerobia na pockanie tak to trva aj niekolko dni, kazdy zubar to ma inak. Ale to stomatolog by ta mal s tym oboznamit co a jak. Ale bez zubu by si nemala ostat. Doktorka z Pearl Dental, kam ja chodim mi hovorila, ked som sa na to pytala, ze robia vlastne na to obdobie kym bude origo korunka taku docasnu, nech ti to nechyba, nech sa clovek nehanbi niekam chodit

na pockanie ked robia, to trva kolko? to akoze ty cakas v cakarni kym ti to urobia?

A kde by si akože chcela čakať? Ale tak myslím, že keby si chcela si niekam odbehnúť niečo vybaviť, niekam sa pozrieť tak môžeš. Aj keď v dnešnej dobe, keď je všetko pozatvárané neviem kam by si chcela ísť :smiley:

Nerobia a tiez je pravda, ze nie je to najlacnejsie, ale tak ked clovek chce to mat rychlo a kvalitne, tak do toho sa investovat oplati, ved to je vec nie na rok alebo na dva, ale na ovela dlhsiu dobu :slight_smile: A tiez je to investicia v istej forme aj do seba :wink:

Zakaždým je nejaká možnosť aby bolo dobre, aspoň teda moja mamina keď mala problémy tak jej bolo viacero variant riešenia navrhnutých a to je podľa mňa dobré a správne.
Že vlastne sú možnosti, len ťa musí s tým niekto oboznámiť ako si aj ty písala. Mne by napríklad nevadilo si na korunku aj počkať, pokiaľ by som mala nejakú dočasnú náhradu alebo niečo, tak vôbec nie, hlavne aby vo výsledku tá finálna sedela a bola ako má byť :wink:

teraz áno teraz je to divné keď sú obchody zavreté a všade sa dlho čaká…ale za normálnych okolností sa to dá…vybaviť si niečo kúsok od ambulancie…prípadne si nejaký nákup vybaviť alebo banku alebo niečo…:slight_smile:

suhlasim o tomto som vela pocuvala od mojej starkej co si pamatam, ta sa tak tesila, ked mala nove zuby, ze sa moze smiat a ze ako to dobre vyzera, ale ked doslo na to, ze by mala s nimi jest, tak hned museli ist von lebo sa s nimi najest nevedela a teda by to takto vobec nemalo byt, korunky rovnako ako proteza u tej mojej starkej to proste musi byt poriadne urobit nech to sedi!

toto mna zaujimalo, ze ako asi casovo to trva s tymi korunkami, ze za kolko hodin alebo za aky cas su vlastne hotove teda, ze na co sa tak nejako pripravit :slight_smile:
jo jo teraz toto uplne chapem, ze tato situacia teraz je taka kadejaka, ze moc sa pocas cakania vybavit neda :confused:

ale to sa pytas na ten sposob co tu vyssie pisali, ze ked su na pockanie, tak myslis hej??

To by nemalo byt dlho, to by mala byt zalezitost len hodinky alebo tak nejako, to netrva cely den, to presne ta oboznamia s tym, na zaklade toho kolko maju prace a podobne veci :slight_smile:
Dominika jasne, korunky by mali byt urobene tak aby proste to sedelo jak ma. Aby si ini ludia mysleli, ze su to nase zuby, aby nebolo vidiet rozdiel ani vo farbe ani v tvare.

kolko take korunky stoja? nie su nejako nekvalitnejsie ked to trva to vyhotovenie taku relativne kratku dobu?

Korunky, čo sa robia na mieru, to sú cerec korunky :slight_smile: Tie sa zhotovujú ambulantne, vôbec to nemá vplyv na kvalitu. Práveže sú kvalitné.
Cena záleží od typu, či keramická, či kompozitná alebo zirkónová. Zirkón z tohto všetkého vychádza najviac, ale je to vec, ktorá sa ti vráti. Tie peniaze sa vyplatí dať za ne :wink:

To je skôr o tom, kde to robia, že to nejde cez viacero ľudí, ale že to urobia hneď v tom myslím, že je ten rozdiel, absolútne nerozumiem prečo by to malo byť akože nekvalitnejšie alebo čosi, to proste vôbec nie.

:-)to sa k tomuto aj nejako zuby prisposobuju? to sa akoze obrusuju alebo nieco take? alebo ako sa korunky vlastne robia?

to si akoze ako predstavujes? Ze usetris na tom a potom po case nasporis a das si urobit znovu a poriadne? To podla mna vobec takto nefunguje.
Korunky to je zalezitost na desiatky rokov a to podla mna kazdy jeden zubar s tym rada a to tak robi, tie sa nerobia na par rokov len tak :slight_smile: