Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

ono je to na smiech, keď to vidíš a tak, ale keď sa vcítiš do jej kože, tak je to úplne o inom.
Mám susedu, čo jej chýba jeden zub, dáva si ho len keď ide k lekárovi a tak, to predný jej chýba a teda keď mi hovorila tiež aké má problémy s jedením dokonca niekedy aj rozprávaním a to jej nezávidím, to verím, že to nie je nič príjemné :frowning:

Áno, zuby sa brúsia, ale všetko záleží v akom sú stave, akú korunku si zvolíš a všetko ako sa dohodneš s dr. Dobré je to, že napríklad stomatologička Baňasová, ku ktorej chodím ja, tak tá ti všetko vysvetlí ako sa postupuje. Že teda ti pripravia chrup na to, čo je treba a následne ti zoskenujú chrup aby napresno vedeli, že akú tú korunku potrebuješ a na základe toho sa korunka zhotoví, aby bola napresno, aby ti nezavadzala, nevadila pri ničom.

…je to perfektne jak tie technologie vsetky napreduju ako sa to dnes uz da kadejako urobit, ze?.. :slight_smile:

Tebe všetko vysvetlia, keď prídeš s tým, že chceš korunky, to nemusíš mať žiadnu obavu ani nič, budeš presne vedieť, čo čakať, koľko času ťa to bude stáť a aj koľko peňazí, nemaj obavy. Ono pri súkromných lekároch je výhoda to, že oveľa viacej ťa do tohto akoby zasvätia, viac ti toho povedia vysvetlia a to je pre mňa top.

dakujem dakujem dufam v to, ze sa vsetko dozviem, aby som bola pokojnejsia :slight_smile: ved preto sa chcem obratit s tymto skor na sukromnika, este mi mozes napisat o tom, ze aky material aky typ koruniek by bol najvhodnejsi?

Akoze najvhodnejsi z pohladu financii, ci z pohladu zivotnosti? Moj nazor je taky, ze asi dost zalezi, co odporuci samotny stomatolog.

toto by som aj ja chcela vediet ako sa ceny pohybuju a co je vhodne aky variant, zatial sice len tak informacne, ale myslim, ze toto je vec, ktora sa budes raz tykat aj mna tak aby som vedela potom, ze akym smerom sa ubrat, na co sa pripravit :slight_smile:
@Marusiatko12 to vyhotovenie bezne bez nejakeho nahanania trva asi kolko? lebo citala som tu, ze sa to da aj na pockanie, len jak je to, ked to nie je na pockanie? to je niekolko tyzdnov alebo aka doba?

Tak neviem, no ja osobne by som asi nešla do kovokeramickej korunky, to by som si asi rozmyslela, pretože čo mi známa spomínala, tak, že sa môže stať, že ti začne akoby ďasno ustupovať a bude to vidieť, preto, že je lepšie mať celokeramickú. Ale dnes je tých možností po pravde oveľa viac a predsa je fakt, že predtým ako ty sa na niečo takéto dáš tak tomu bude predchádzať nejaký návrh a liečebný plán zo strany dr.

…haniena dobre je podla mna sa informovat u svojho stomatologa, tak ako som sa ja pytala v Pearl Dental, ked som tam bola…oni na zaklade toho v akom stave su zuby a vsetko tak oni navrhnu riesenie, plan jednotlivych zakrokov, ako by bolo vhodne postupovat a podla mna tym je dobre sa riadit…lekari vedia preco co odporucaju…:wink:

Jasne, ze vedia, ale vies aki su ludia, ze niektori si myslia, ze vedia viacej ako samotny doktor a to je cele zle :open_mouth:

toto si myslím, že je úplne bežný postup, že takto by to malo byť všade a najmä pacient myslím, že by si mal dať poradiť, že aký typ prečo a všetky také podrobnosti, lebo ja teda ako laik nemám z kade vedieť ktorý materiál alebo čo je lepšie :slight_smile:

…malo lebo ja som napriklad taky celkom stresman takze potrebujem vediet co sa bude diat…ako sa bude diat…nech sa na to viem pripravit nech to zo mna vsetko opadne…neviem akoby som to popisala ale proste mne ten pristup doktorky, ked je taky, ze v klude vysvetli, ze oboznmi, tak hned sa citim lepsie…je to pre mna velmi dolezite…

Osobne akože takto nestresujem ako ty popisuješ, ale zakaždým je to podľa mňa lepšie, keď ti doktor povie, čo a jak. Že vieš čo čakať. Mne tak moja Baňasová zakaždým všetko vysvetlí, nech mám predstavu, povie mi ako čo prebieha, prečo je to treba a to by mal byť podľa mňa základ. A potom v kľude si u nej pozriem aj dva a pol chlapa lebo viem, že sa nemám čoho báť :stuck_out_tongue:

O tomto som uz pocula, ze je takato moznost, je to super na odreagovanie, co??

Toto je najlepšie keď poradí lekár myslím, že tí stomatológovia predsa len najlepšie vedia, čo aj dobre ukáže, čo je aj vhodné po tej praktickej stránke a tiež aby ten pomer ceny a kvality bol dobrý. Ale toto čo si písala to jasné, to úplne chápem aj ja, že by som bola trošku asi skeptická, ale teda niekde keď nejde o predné zuby tak to až tak nevadí.

Sofhia nemusí to vadiť, ale aj tak som názoru, že najlepšie je poradiť sa so stomatológom, že čo bude najlepšia cesta.
Aký typ, lebo oni majú dlhoročné skúsenosti a pozerajú sa aj na kvalitu aj na životnosť aj na tú vzhľadovú stránku :wink:

Je je, to hneď aj zabudnem, že som v zubárskom kresle. Akože je to proste také príjemné, že prídeš na iné myšlienky, že sa nesústredíš na to, čo sa ti robí, aspoň mne to veľmi dobre robí :smiley:
@Aluša Prirodzene, každý má iné a pre každý prípad je asi lepšie iné riešenie, ja by som si preto tiež asi radšej dala poradiť, lebo nemáš z kade vedieť aký materiál je lepší a všetky také podrobnosti. Odborné poradenstvo nie je na škodu :wink:

Nemusí to vadiť, ale tak každý to vidíme inak, preto je fakt dobré sa o tom poradiť.
Ale sú lekári ktorí neradi sa o niečom bavia, alebo ti vysvetľujú, ale ja som rada, že k takému nechodím :smiley: :smiley:

Toto je ale fajn, co si pisala aj napriklad pri detoch, ze ich to aspon udrzi, zabavi :slight_smile:

poviem ti, ze ja ked som si davala robit korunky, tak som mala taky nejaky strach, ze ake tu bude vsetko, ci si zvyknem, ci mi to nebude proti srsti a podobne vec, ale ono uplne v pohodke to bolo vsetko :slight_smile:
vzhlad zubov nad moje ocakavania a ziadne pocit, zeby to neboli moje zuby teda nemam a to je to najviac :slight_smile: