Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

…ale tebe ich kde robili?..ty si cakala nejako dlho na vyhotovenie?..

mne ich robili v Pearl Dental, tam som sa informovala ako to je s nimi, impantologicka mi navrhla vhodne riesenie aky typ by bol pre mna vhodny a vsetky podrobnosti a dohodli sme sa na rieseni a urobili mi ich na pockanie, trvalo to par hodin, nebolo to niekolko dni ako to niekde chodi, kedze som ich potrebovala mat co najskor

Len toto nerobia vsade, takze to ak by si chcela dat niekde inde takto urobit, tak by sa musela na to vopred informovat, lebo bezne to trva niekolko dni, kym vlastne korunku v labaku vyhotovia. Ale tak predsa len osobne si myslim, ze ked clovek nieco taketo riesi tak sa co najviac pyta :slight_smile:

Lenže aj tak neostaneš bez zubov, že úplne. Väčšina aspoň čo viem dáva dočasné korunky, že aspoň na ten čas kým vyhotovia aby si mohla normálne fungovať, chodiť medzi ľudí aj jesť, aj všetko jak si bola zvyknutá. Ide vlastne o to aby to nebolo pre teba nejaké stresujúce :slight_smile:

ale pri tych docasnych sa netreba bat, ze by vypadli pri jedeni alebo tak?
predsa len to nie je na mieru tak aby sa nestalo, ze hned jak by clovek prisiel domov, najedol sa tak by bol bez :smiley:

To, že sú dočasné neznamená, že sú spravené len tak akoby to môj otec povedal, že na kolene, tiež majú istú kvalitu, takže môžeš v nimi úplne normálne fungovať, len proste to nie je na stálo, nie je to taký materiál. Ale obávať sa žeby si nemohla jesť alebo niečo to je nezmysel.
To je zbytočná panika :slight_smile:
A je to zase oveľa lepšie ako byť bez nie??

ked su to predne zuby tak bez docasneho riesenia si to neviem a ani nechcem predstavit. co ale je dobre, ze napriklad moj dr. ta robi uz aj CEREC korunky, takze je to vsetko rychlejsie a z mojho pohladu aj lepsie pre cloveka ktory ma nejaky takyto problem, ale ja proste fakt som stale nazoru a aj budem, ze prevenciu netreba zanedbavat, lebo aj vdaka nej sa mozeme takymto problemom a naslednym rieseniam korunkami vyhnut, cim dlhsie budeme mat svoje zubky tym lepsie :wink:

Co je to zac, co si pisala tie korunky? To je akoze nieco speci? Akoze nejaky specialny material na to pouzity alebo ako mam tomu rozumiet??

Bez, to ti poviem. Si pamatam ked starka si vecer davala protezu dolu a este nam prisla do postele ako deckam dat dobru noc. Ked sme ju prve razy tak videli, tak sme nechapali, sak ako deti az potom nam to zacalo davat zmysel, ked sme zuby v kupelni odlozene nasli :smiley: Bratranec ten parkrat jej ich aj vzal a hral sa, ze usli, no sme toho veru povyvadzali :smiley:

tie cerec korunky co som ti pisala robi moja dr. Banasova, vlastne je to o tom, ze stomatolog ti dokaze uz pocas prvej navstevy, respektive na pockanie vyhotovi korunky ake potrebujes alebo teda pripadnu cast zubu alebo nieco, takze tym usetris aj cas aj peniaze :wink:

Takze ziadne dlhe cakanie na vyhotovenie z labaku a tak? To uz dnes su take technologie ze ozaj ziram :open_mouth: Ale toto asi nerobi kazdy co? To oni si samy teda na ambulancii robia?

  • ahoj danuskaa235 -

vobec nie, je to super, ze sa to takto uz da, ale to sa treba vopred dohodnut, viem ze kamaratka si tak davala robit, lebo robi vonku a teda chodi na Slovensko minimalne, len teda co sa lekarov tyka a na nejaky cas v lete, preto potrebovala to ona ozaj rychlo nech nemusi cakat a uplne super jej to vyriesili, aj casovo aj kvalitou :wink:

To je fajn, keď jej to na Slovensku vyhovuje, že sa vracia kvôli dr, to myslím, že o niečom svedčí :slight_smile:

tak vsetko zalezi na koho clovek narazi. u mna kym som nemala problemy tak som nemala problem ani s doktorom, co sa tyka zubov. ale ked som zacala mat bolesti a ani po viacerych navstevach u mojho vtedajsieho doktora sa to nezlepsilo. a k tomu sa este aj opuch pridal, tak to proste bolo uz uplne, ze cez. uz daval odo mna ruky prec nech si nejako inak poradim a sama. cize ono v takychto chvilach clovek pride na to, kto stoji za to.

Hej? To je potom fajn, ze je to takto a taketo cosi robi len ta doktorka, co si mi pisala? Ci aj v nejakych inych ambulanciach to vedia zabezpecit?

  • ahoj danuskaa235 -

neviem ti povedat, ci su aj nejake ine ambulancie, kde to takto na pockanie robia, osobne co viem, co mam skusenost tak v Pearl Dental, preto som ti o tom pisala, tam viem, ze dozaista sa to da takto bez cakacky vybavit :slight_smile:

Ušetrí to človeku čas a najmä nemusí sa stresovať tým, že ako bude vyzerať bez zubov a tak podobne. Je to fakt, že to je pomoc, že sa nečaká týždne na vyhotovenie koruniek ako to bolo kedysi a kedysi ani takéto technológie neboli, dnes to veľmi vpred pokročilo.

no a stresovanie v takomto zmysle teda nie je nic prijemne, to ti musim dat za pravdu a neni nad to, ked sa clovek moze normalne usmievat a neriesit, si spominam aku protezu kedysi mala babka, ze nosila ju len ked do kostola isla a tak lebo jej vobec nebola pohodlna, tak ked prisla domov hned ju dolu davala, ale dnes teda to uz uplne inak byva :slight_smile:

Benicka, ale toto sú už len časy minulé, teraz sa to už úplne inak robí a teda je to oveľa lepšie a hlavne aj lepšie to vyzerá v ústach, že človek nemá strach sa usmiať a tak podobne :slight_smile:

Presne, ale teda stále je to lepšie, keď človek má svoje zuby, veď ja teda nejaké tie problémy nemávam, ale minulý rok ma začal zub omínať a teda vtedy som už tak precitla, že budem musieť vymeniť zubára, ak mi začnú nejaké problémy. Lebo môj akože vtedajší nebol zlý, ale ono bolo dobre, len keď som nemala problémy so zubami, keď bolo treba niečo preliečiť alebo tak, tak proste nemal sa k ničomu a mala som obavu, že tak to bude pokračovať, tak som zmenila.