Hľadám dobrého zubára/zubárku v BA

No a práve od toho by mal byť zubár, že ti pomôže keď máš problém, nie že ťa bude odkladať, presúvať a neviem čo a napokon ti povie ako mojej kamoške jej doktor povedal, že už sa nič nedá robiť treba len vytrhnúť.

Lenze toto co si popisala tak byva u mnohych kamaratka mi spominala, ze to mala podobne a ked prechadzala k nejakemu inemu tak este sa jej opytal ci mava nejake problemy, lebo ak by bola akoze problemovy pacient tak by ju nevzal.

toto je ozaj aj korunky ked sa robia, tak uz su az na nerozoznenie, proste dnes tie technologie su take, ze ked clovek ma problemy so zubami, ze vypadli alebo nieco tak sa to da krasne urobit, len u mnohych ludi je problem vobec sa odhodlat :wink:

Chrissy mala som iste problemy so zubami a musela som aj ja pristupit proste k tomu aby som si dala urobit korunky. Nemala som moc na vyber ale teda chcela som aby som ich mala urobene poriadne ked uz a teda preto som sa rozhodla, ze sa obratim na lekara ktory sa tomu venuje, ktory ma skusenosti a teda ma za sebou uz vela takychto veci. Lebo podla mna jak sa hovori prax robi majstra :stuck_out_tongue:

Ty si si dávala urobiť viac zubov? Koruniek? Ako dlho si čakala na ich zhotovenie aby to bolo presne tak aby ti tie zúbky sadli?

zalezi kde si to dala robit a ako dnes je uz aj moznosti, ze ti urobia korunky na pockanie, ale vsetko je to o moznostiach, ktore ma zubna ambulancia, cize nie kazdy to robi a treba s tym ratat, je dobre sa vopred na to informovat, ale teda aj keby si niekde cakala na vyhotovenie ze dlhsiu dobu, zeby ta to neponahlalo, tak docasnu korunky dostanes bez ohladu na cokolvek, lebo vlastne aby si neostala uplne bez zubu

Tožvie aj ako je to potom cenovo keď je to na počkanie, či je to aj o niečo drahšie alebo ako to je. A vlastne ako to je možné, že tak rýchlo dokážu takto vyhotoviť?

ono vlastne sa to vola, ze Cerec korunky alebo teda technologia alebo akoby som to povedala, moja zubarka Banasova to robi, ze vlastne pocas jedneho sedenia ti vedia korunku vyhotovit, maju taky scanner, ktory si ten zub co treba naskenuje a na zaklade toho sa korunka vyhotovi, ale teda ono ta konzultacia je potrebna na zaciatku aby vobec dr zhodnotila, ze co bude najlepsie v tvojom pripade :slight_smile:

Skoda, ze si to az do takej fazy nechala zajst. Ale podstatne je to, ze uz to mas za sebou, ze mas zuby v najlepsom poriadku, nie?

to mas aj moznost si vybrat, ze z akeho materialu chces tie korunky? alebo dnes je nieco viacej preferovane, co sa materialu tyka?

Máš možnosť si vybrať z akého materiálu, ale ono záleží aj od toho ako korunky treba urobiť, akým spôsobom a podľa toho potom doktor navrhne vhodné riešenie. Aj čo sa týka materiálu, aj spôsobu náhrady za zuby a tak podobne.
Je podstatné najskôr absolvovať nejakú tú konzultáciu v ambulancii, nech vieš čo vlastne ťa bude čakať.

len to si ani neuvedomujeme ako blizko sme k takemuto niecomu az sa to zrazu stane, ono ja sa cudujem stale tomu, ze kolko dospelych ludi sa najde ktori maju napriklad problem si umyvat zuby, pre mna je to tak normalna vec, ze nechapem ako niekoho to moze obtazovat :smiley:

Toto aj mna dokaze prekvapit, ale vies ako sa to hovori, ze kazdy si je strojcom svojho stastia a pri tomto to tiez vlastne plati, potom sa ti ludia vobec nemusia cudovat, ze nieco vypali blbo :wink:

To je fakt, teraz si to uzivam a ovela viacej sa aj smejem aj si uzivam zivot, ono ked sa bojis aj usmiat tak je to dost velke obmedzovanie a nie je to nic prijemne.
Preto som happy, ze to mam za sebou a mam krasne zuby, ale ono je fajn to, ze vobec nevidiet, ze su to korunky :wink:

Ivana ty nemas nejaky problem s tymi korunkami akoze pri jedeni alebo tak?
Nebojis sa zeby ti mohla vypadnut alebo cosi??

Nie tie korunky, co mam ja su dobre urobene, aj dobre vyzeraju aj super sedia aspon teda ja mam voci nim istotu, tak ako aj voci dr, ktora mi ich robila.
Ono je to z velkej miery aj o tom, ze ake korunky robia, ako ich robia a jedno s druhym. Dnes su tie technologie uz niekde uplne inde ako to bolo kedysi. Teraz uz ozaj nevidis rozdiel :slight_smile:

To ozaj to ti verim, ze mas z toho radost, to myslim, ze kazdy clovek by sa tesil. Tak ale ono netreba starostlivost ani o korunky zanedbavat.
Dnes je uz viacero moznosti aky typ koruniek si dat, co?

k tomuto by som sa aj ja rada pridala by som sa nieco o tom viacej dozvedela, lebo akurat svokra ta mala nejake zdravotne problemy a potom nasledne liecba jej zuby odpalila alebo akoby som to povedala, ze zacali sa jej kazit no a cele zle :confused:
uz nejako sa nechce ani usmievat, na verejnosti minimalne rozprava len aby nahodou niekto nevidel, co ma v ustach a to podla mna musi byt aj na psychiku tazke :confused:

a ona aj ma zaujem s tym nieco robit? Lebo toto su veci, ktore musi chciet clovek, ked to sam nechce neurobis ty vobec nie :slight_smile:

sama od seba nie, teda aspon zatial, ale tak snazime sa jej dohovarat, zistovat moznosti, aby mala predstavu ako sa co da vyriesit, ake su moznosti, lebo sama viem, ze by si to nezistovala, neoboznamovala sa s tym, lebo proste sa hanbi :confused: