Hladam neurologa s ludskym pristupom

Mamina je objednaná, keď som volala na kliniku na objednanie, už v telefóne znela pani príjemne a dohodnúť sa na termíne tiež nebol problém, ma prekvapilo, že mali termíny aj poobede.

mamina ma uz dlho zdravotne problemy? mne robilo dlho problemy koleno, pobehala som u nas v meste viacerych lekarov, ale mala som pocit, ze nieco zanedbavaju. nepacila sa mi ani jedna liecba. lebo to vlastne ani liecba nebola. dali mi nieco od bolesti a ortezu a stale dokola. ale tu na klinike sa mi na to pozreli poriadne. pozreli si predchadzajuce zaznamy, nespoliehali ale na vyjadrenia lekarov. urobili mi vysetrenie sami pekne odznovu, do liecby sa pustili pekne od zaciatku.

anet46 no už dlhé roky už vlastne, zo začiatku sa to nejak neriešilo, lebo každý povedal, že to sú len migrény, že to je len bolesť hlavy a ako prišli, tak aj odídu. Ale mávala ich potom častejšie a silnejšie, tak keď bola každú chvíľu u doktora s tým, tak potom sa už niečo začalo diať. Ale stále sme nemali pocit, že sa to lepší aj po mnohých vyšetreniach a behačkách. To bol hlavný dôvod, prečo som chcela, aby išla na vyšetrenie aj niekam inam.

marrienka ako ste dopadli? pocitam, ze mate vysetrenie aj za sebou, ci este nie? som sem prisla kvoli vam, aby som sa dozvedela, ako ste pochodili.

Jankamich31 toto aj mňa prekvapilo. Myslela som, že tam budú nejaké dve tri ambulancie. Reku keď je to súkromná klinika, tak tam nebude toho veľa. No ale prekvapili ma. A to že ešte majú nejakú novú ambulanciu otvárať som počula.

Mám aj dobré aj zlé správy. Dobré správy sa týkajú kliniky. Tam sa nám páčilo. Ako sme prišli, tak sa maminy ujali. Personál ozaj milý, aj čo sa týka vybavenia, to bolo ako vo filmoch. Starý štátny maminin doktor o takých nechyruje. Takže toto všetko bolo okej. No len ta zlá správa, že mamine ozaj našli niečo, čoho sme sa obávali. Ono je zase dobre, že ju vyšetrili na komplet a stanovili diagnózu. Aspoň vieme, na čom sme.

V tomto je to super, že žiadne čakacie doby ako sme zvyknuté od našich lekárov. Objednáš sa na termín na deň a čas a vtedy ťa aj zoberú. Nepočula som, že by mal niekto s týmto u nich problém.
Tak to dúfam, že bude mamina čim skôr v poriadku, alebo teda aspoň, že sa jej polepší, keď už viete čo a ako.

marrienka to mi je luto. ale na druhej strane dobre, ze ste sa konecne dozvedeli, ako na tom mamina je. liecit sa bude u nich? no liecit, neviem o co vlastne ide, ale tak tipujem, ze budu potrebne este dalsie navstevy lekara. ked uz ste tam boli, ze ste sa konecne dockali diagnozy, tak by bolo dobre asi pokracovat aj dalej u nich. istotne ste uz nieco zvazovali, ci? ja som sa teraz par dni dozadu objednavala zase na sono prsnikov.

Ja som aj rada, aj keď to asi hlúpo vyznie, ale tak vieme vďaka nim, na čom sme. Áno, povedala, že len tam nech ju brávam. Sa jej velice páčilo, ako to tam vyzeralo a aj personál bol super. To povedala tak, že bolo vidno, že ich práca baví a neberú ľudí len ako na bežiacom páse, aby splnili normu. Asi už pravidelne tam chodievaš, že?

Elizabeta ozaj? Aj vies, ze aku? Nevedela som, ze sa takto dalej este rozrastaju, vsak uz teraz maju dost siroky zaber by som povedala. Ale tak asi su ziadani, inak by to nerobili. To sa akoze ani necudujem. Ked padne rec na doktorov, a to je v dnesnej dobe dost casto, a spomeniem, ze som bola tuto na klinike, tak dost ludi ju pozna. Ked aj ze tam neboli oni osobne, tak nejaky ich znamy.

Janka, no moja, to veru neviem. Nezistovala som to nejak. Napadlo mi sa aj opytat, ked som tam bola, ale nechcela som byt taka, ze sa staram do niecoho, do coho ma nic nie je, vies ako. To aj preto, ze tam maju tolko roznych oddeleni. Keby to bola cisto len na jeden smer orientovana klinika s ordinaciami, tak by asi nebola taka znama medzi ludmi.
Marienka ale tak nie hlupo. Ked ste doteraz nevedeli, to bolo podla mna horsie. Isto to bolo neprijemne zistenie, ale uz viete aspon, co bude dalej. Uz nie ste v takej neistote, alebo ako by som to nazvala. Tak prenesene by som povedala, ze som staly zakaznik uz u nich, to mas pravdu.

To zase hej, to máš pravdu. Na toto to bolo istotne dobré. Preto som rada, že sme sa konečne odhodlali prestúpiť niekam inam. A vyzerá to tak, že výber tejto kliniky bol ozaj dobrý.

Vedeli by ste mi poradiť nejakého super neurológa? Hľadám to pre otca, nie pre seba. Má pocit, že ten jeho mu neposkytuje dostatočnú starostlivosť. Tak mu chcem vyhovieť a niekoho mu nájsť. Ale nakoľko nemám ja žiadnu skúsenosť, tak hľadám rady takýmto spôsobom.

A je jedno, ze kde to bude, ci ste nejak limitovany polohou nemocnice / kliniky? Vies, ze ci ste ochotni aj niekam dalej cestovat. To sa podla mna v dnesnej dobe vyplati a nie je to nic neobvykle.

V podstate mi je jedno, auto máme, prípadne ubytko vybaviť sa dá hocikde, ak by to bolo nejak moc ďaleko. Ale tak my sme malá krajina, to sa dá na otočku vybaviť všade všetko si myslím. Aspoň zatiaľ mám takú skúsenosť. Akože sme z východu, ale nebránim sa ani iným častiam Slovenska. Kamoška mi spomínala, že je nejaká klinika v Ružomberku, názov si nespomeniem, aj keby čo bolo teraz. Ale tak náhodou, či o takejto nejakej si nepočula.

Tam poznam kliniku Spinn, myslim si, ze je velka pravdepodobnost, ze ona tiez tuto spominala. Co som tak postrehla aj na diskusiach roznych, tak dost ju ludia chvalia. Ja mozem potvrdit, ze mam odtial len dobre skusenosti. To mate ako daleko vlastne? Ze by ste to aj na otocku dali?

Môže byť, že to je aj ono. Musím sa jej spýtať na ten názov. To by bolo fajn, keby ste mysleli to isté. By som si mohla vypočuť aspoň názory od dvoch od seba nezávislých osôb. Lepšie pre utvorenie názoru si myslím. My sme z východu, ale to by sa dalo po diaľnici aj na otočku asi. Musela by som pozrieť, že ako dlho trvá cesta. Len či by nás objednali tak, aby nám to vychádzalo časovo, keby sme to chceli za jeden deň obehnúť.

ahojte baby, čo sa tu bavíte o tej klinike, tak tam berú aj deti? akože myslím také menšie, okolo štyroch rokov. lebo už som niečo pozerala, informovala sa, ale tam že deti neriešia. tak reku ako to tu chodí.

Ked som tam bola vlani, tak som tam videla aj rodicov s detickami. Neviem to presne odhadnut, ze v akom boli veku, ale boli take mensie. Tak si myslim, ze zoberu. Ale aby si mala istotu, tak si zavolaj. To ti hned povedia a budes vediet, na com si :slight_smile:

no super, to si ma potešila. stále to len odkladám a odkladám, že kde nás mám objednať. tak vyskúšam teda sem na túto kliniku. nemáme to ani nejak ďaleko, tak to by sme mali fajne. len som tam nechcela vyvolávať a riešiť, pokiaľ som nevedela.