Homeopatia

nesuhlsim

no myslim ze zatial mi homeopatika pomahaju

Ak si chcete vytvoriť objektívny pohľad na určitý problém, je užitočné dať priestor zástancom aj odporcom. Pohľad druhej strany - lekárky exhomeopatky - ktorá sa rozišla s homeopatiou na základe vlastných negatívnych skúseností, je napríklad na adrese http://www.sekty.sk/c_rubriky.stm?cmd[83]=i-84-40581ff7609e3ebf95c5c620bafc9775&cmd[77]=c-1-2007/2&cmd[80]=c-2-2007/2&cmd[81]=c-1-2007/2 Odporúčam vydržať pri čítaní až do konca.

Pani doktorka sa zamotala do indickej homeopatie a rakuskej,ktorá samozrejme hraničí s okultizmom.Každý prístroj je vyrobený na základe komercie - čiže zárobku.
Homeopatia je veľmi zložitá veda a len skúsení homeopati -podotýkam lekári!!! môžu robiť správnu homeopatiu.Dobrého homeopata je veľmi ťažko nájsť.´Tým,ktorým namiešaju homeopatiká prístroje, nespravia dôkladnú anamnezu-ktorá trvá najmenej-podotýkam najmenej 2-3 hodiny, nevyšetria vás od hlavy po paty,nepotrebujú vaše výsledky od lekára
TAKÝM NETREBA ABSOLUTNE VERIŤ !!!
A niekedy a dosť často treba aj kombinovať klasickú a homeopatickú liečbu, čo nelekár tzv.homeopat nikdy nemôže vedieť.
Samozrejme,že homeopatia nevie vyliečiť všetko,ale aspon pri tom zlepší kvalitu života pacienta.
Napr. vo Francuzku je to odbor,ktorý sa vyučuje na lekárskej fakulte, v nemocniciach sú lekári homeopati,ktorí pomáhajú pri zvládnutí toho-ktorého ochorenia.
U nás v lekárňach sú originál homeopatické lieky,registrované franc.firmy Boiron.
Odbor homeopatia je aj sekciou homeopatickou
pri Slovenskej lekárskej komore.

Bla pani Viera,prepáčte ale nemáte pravdu.Možno ani ja, ale asi neviete ako pracujú tie prístroje.Predstavte si že taký prístroj v sedemdesiatych rokoch vyrobili naši južný bratia.Princíp(velmi z hruba)je založený na takzvanom obtisku informačného pola.Tzn. že vy ako osoba "pracujete na dajakej frekvencii,vaše orgány pracuju na dajakej frekvencii naju svoju vibráciu… a tak vám pekne krásne počítač vyhodnotí na základe modelu stav vašich orgánov na základe toho vypracuje predpokladanú poruchu prípadne chorobu. A prečo a načo to naším susedom bolo.Tak napríklad sa im to zišlo pri kozmonautoch.Nemohli predsa riskovať že im dajaký ochorie na misii a zmarí niekolko milionový program iba preto,ťe dostane po ceste zápal slepého čreva.TOTO je overitelné a iné veci s tým súvisiace.Je to smutné ale to neznamená že to čo nevidíme neexistuje.Ani na mobile nemáme kábel a doovoríme sa ,tak prečo si myslieť ,že stroj nedokáže spraviť diagnostikuˇ. K tým homeopatom-je to od kusa, podľa mňa ich časom vyselektujú ich vlastný pacienti,lebo reči sa rýchlo šíria…PS.Odporúčam k prečítaniu Rodinná terapia psychosomatických porúch,vydal Portál. Info pre tých ktorí sú neveriaci a potrebujú ku všetkému vedeckotechnický komentár.Je o štúdia ktorá je povinná na jednej nemenovanej vysokej škole,a vypracovali ju naši západný susedia.

JIM dik za doporučenie.Je to poučné.Myslím si že homeopatia lieči dušu.A môže liečiť dušu ten kto ju má sám chorú? Myslim si že by bolo vhodné pomenovať veci pravým menom.A nestrašiť.

popisali ste tu hocico, ja som zasadne proti homeopatikam, pretoze to nie je nic dobre, funguju totiz na baze klin sa klinom vybija - teda na zle treba ist zlym. ja to neuznavam, urcite by som ich neuzivala, pretoze viem o niecom ucinnejsom ako su hlupe lieky.

Homeopatiká nie sú lieky,a to tvoje učinnejšie určite všetko nevylieči
Každé je na niečo dobre,tým nechcem povedať,že homeopatia vylieči všetko.
Na niečo je dobrá klasická medicina,na niečo homeopatia a na niečo to tvoje niečo učinnejšie

nuž, z histórie sa ľudia nevedia poučiť, je tam toľko toho istého, ale oni pôjdu vždy proti sebe, klín sa klínom vyráža, je už aj staré babské porekadlo, platí aj v zákonoch, určite aj bylinky sú zaujímavé, ale predsa tu ide o ten istý princíp, z bylinky si robíme čaje, matičné tinktúry, ale samozrejme homeopatia je o niečo dokonalejšia v tom, že sa dá použiť aj jed, bez následného zabitia. je veľa chorôb, ako napríklad bércov vred, ktorý sa medicínsky skoro nevylieči,kdežto homeopaticky áno. ak niekto chce, napríklad pani dr. Vlčková užívať a podávať ANTI_BIOTIKA (PROTI_ZIVOTU), a myslí si pritom že je ožiarený svätec, tak nech to robí, aj tak má zodpovednosť vo svojich rukách pacient, treba ho naučiť rozmýšľať, zdravie je jeho priorita, nie lekarová

liec sa homeopatikami, nikto ti to nezakazuje…

samozrejme,že nie, mám 50 rokov
všetky výsledky mám dobré,žiadne lieky u nás v rodine neexistujú, a máme len homeopatiká.

súhlasím

samozrejme,že v extremnych prípadoch ano, al nie mať to ako biznis

Súhlasím s Jozefom.Rozmýšlať niekorých bolí,je to nepohodlné.A tak načo rozmýšľať či predsa len niečo na tom nie je? Radšej po starom zbehnúť k “svojmu” obvoďákovy,zhltnúť chémiu. Zaujímalo by ma koľko takto zmýšľajúcich má doma knihu od Trebenovej Zdravie z Božej lekárne.

Ja sa pridávak k názoru, že homeo by mal ordinovať lekár, pretože niektoré sa vobec nemožu kombinovať. Nie je to pre šarlatánov. Mne homeo pomohlo pri problémoch s lymf uzlinami úplne úžasne a aj pri tvorbe materského mlieka. Ale aj tu platí, že na kždý organizmus účinkujú lieky inak, ja antibio nebrávam, miesto toho sa živím kvasenou kapustou, cesnakom, cibuľou, zeleninou a ovocím a práve dnes som sa dozvedela výsledky krvi, prevenčne a všetky sú výborné. Jedzte zdravo a bude vám na liečenie stačiť v krajnom prípade aj homeo. Všetko je o strave a pohybe, plus gény.

presiel som si zopar prispevkov a mam tu aj jeden moj. Homeopatia nefunguje a to hovorim o vlastnej skusenosti.

p.Jozef,medicina bércov vred nevylieči,ale ja som ho liečila na 100% -mágiou.Čo myslite čo je homeopatia?Nie je všetko zlato čo sa blišti,a nie všetko čo sa nam zda dobre pre naše zdravie je naozaj dobre.Všetko musite skúmať trochu “hlbšie” ak nechcete poriadne naletieť!

verte mi, ja som nenaletel. používam svoj rozum, počúvam všetko aj to čo nepočuť okolo seba, ale mágiou by som sa neliečil, tu by som bol asi opatrnejší. Bylinky predsa nie sú mágia, je to liečba, fytoterapia, zdravé jedlo, je proste zdravé jedlo, ale aj korán aj biblia varujú pred silami, ktoré človek nemusí rozoznať. mágia u vás áno, homeopatia nie, ste pre mňa čudná, to je jediné, keď si prečítam váš odkaz.

no, nielen Boiron, ale Paitner, ale aj Hellios, a tak ďalej, keď chcete hovoriť na túto tému, mali by ste mať naozaj znalosti, vedomosti, skúsenosti, nestačí len vyjadrenie pána farára, či suseda

p.Jozef,asi ste si nevšimli,že som napísala liečila som t.j.že je to minulosť!Aj bércov vred - bylinkami/mágia sa maskuje to predsa viete/Ano som čudná,pre niekoho veľmi čudná.Nezarabam si ako úspešná liečiteľka,ale vysvetľujem ako to funguje.Mágia u mňa už nie,homeo.tiež nie. Podrobnejšie snaď osobne.