Horúčka

dnesna noc bola katastrofa, tlacia sa mu ocne zuby a oba naraz :dizzy_face: nie len, ze ho to boli, este ma aj vysoke horucky :frowning: uz druhy den sme na brufene kazdych 8 hodin, neuskodi mu to?

Ahoj, pri takychto stavoch je dobré kombinovat brufen s paracetamolom. Vtedy mu to zrazi teplotu a nedovoli aby bola prilis vyskoka

ano uz viem :frowning: fungovali sme tak 2 dni, maly mal nakonic zapal mocovych ciest ale nebyt brufenu tak neviem co by bolo :frowning: uz je na tom lepsie

Ahojte, chcem sa opýtať či ste sa niekto stretol s tým že vám nezabral liek proti horúčke, čo ste vtedy robili? Dali ste si ďaľšiu dávku?

to sa mi este nestalo, no rozhodne by som hladala iny sposob ako znizit horucku

s tymto som sa nestretla, ako si potom znizujes teplotu, ked ti lieky nezaberaju?

A co si si dala? Mozno si si dala , len slabu tabletku

No stalo sa to netery, bola u nás a mala horúčku, no ja som jej dala slabú dávku paralenu, preto to neúčinkovalo, potom som volala jej mame a ona že jej mám dať brufen, že ten jej určite zaberie a mala pravdu. Ale bola som z toho fakt mimo, ešte sa mi také niečo nestalo. No ona je trošku viac pri sebe , tak že jej dávka určená na jej vek nezabrala :slight_smile: Neskôr mi sestra vysvetlila prečo a ako :slight_smile: Už viem do budúcna

Ahaaa, jasne rozumiem, hlavne, ze teplota klesla :slight_smile: Ono niekedy je to davkovanie podla veku a nie vahy, co je na nic vzhladom, ze niekto vazi v 3 rokoch to co 5 rocny. Kolko ma neter rokov?

Pre mňa to bolo úplne niečo nové, po pravde veľmi som sa bála, že čo spravím ak jej ešte stúpne. No neter má 6 rokov a má skoro 30kíl, čo mne príde na jej vek naozaj veľa.

Ahojte, zajtra sa idem dať zaočkovať a bojím sa vedľajších účinkov, chcem sa opýtať, ktoré tabletky ste si dávali, keď sme mali horúčku?

neboj sa :slight_smile: niekto ma teplotu niketo nie, ja som mala prvu noc horucku a dala som na overenu klasiku ako pri beznej chorobe :slight_smile:

zajtra mam datum ockovania, niektori m strasia, ze mali horucky, ini mali krce, zimnicu a bolesti. popravde mam strach, neviem co mam cakat. ako ste zvladli vy tieto stavy, mali ste vysoke horucky?

stres ti k tomu nepomoze :slight_smile: radsej mysli pozitivne :slight_smile: to je lepsia varianta. ja som sa tiez bala, ale zvladla som to bez horucky a bez triasky :slight_smile: ono kazde jedno ockovanie sprevadza nejaka ta teplotka :slight_smile:

stres to rozhoden bol, bala som sa a velmi, ale zvladla som to. no vecer prisla teplota, nie uplne vysoka, no radsej som si dala brufen, lebo ma vsetko bolelo a 2 dni som nemohla rukou poriadne hybat

to neviem ci si spravila dobre, odporuca sa davat az ked je teplota 38,5 a vyssie, proti bolesti beriem, ale mala si este pockat, tvoje telo sa s tou vakcinou snazilo vyrovnat

viem, no bolest ruky bola neznesitelna pri kazdom pohybe :confused: musela som si ho dat a nakoniec som bola rada, ze som to zvladla v pohode :slight_smile:

Ako dlho ste najdlhšie užívali liek na teplotu?Mám 3.deň teploty a neviem či ísť k doktorke alebo radšej počkať či to konečne prejde samé

No pokial tie teploty este trvaju a su vysoke, bolo by dobre ist sa najprv otestovat na covid a pokial budes negativna, tak treba ist na cpr tes ci nemas v tele zapal. Tabletky na horucky sa nemozu brat az takto dho

Neviem ci to bola viroza ale na 4.den som uz horucku nemala. Davala som si brufen kazdych 8 hodin, inak mi vyskocila vysoko, no uz som fit