Horúčka

no teraz clovek nevie ci je len chory alebo dostal ten covid :confused: aj sa boji clovek ist k lekarovi, lebo niektori ta vyhodia a nakricia na cloveka, ze co neostal doma :worried:

Ja som to radsej preckala doma a nikam som nesla :slight_smile: Popravde som sa bala ci to nemam aby som nahodou niekoho nenakazila. Dopovala som sa vitaminmi a liekami na teplotu a potom to uz bolo ok :slight_smile:

Nad testom na protilatky na covid si neuvazovala? Sice je to u nas nepltne, no aspon budes vediet ci si ho prekonala alebo nie :slight_smile:

dievcata prosim vas aky sirup kupuje esvojim detom alebo ako zvladate ked maju horucky, mam strazit neter a chcem byt priravena keby bolo treba. no neviem co kupit

A neter je este v takom veku ze treba davat sirup alebo zvladne uz aj tabletky? Pripadne by som si este zistila, ci na nejaku ucinnu latku nie je alergicka, aby ta kupa lieku nebola skor na skodu ako na uzitok, chapes co tym myslim. Teraz mam pocit, ze tie decka maju viac alergii ako my kedysi.

to je mile, ze chces byt takto pripravena :slight_smile: ale hadam to nebude nutne pouzit, ze hned ako pride k tebe by mala mat horucky, to uz by bol zakon schvalnosti nie? ale teda isla by som asi do brufenu, to je taky liek, ze aj pre deti je vo forme sirupu :slight_smile: pripadne ho kupit v tabletkovej forme a mozes si ho aj ty dat v pripade potreby :slight_smile:

@sabkasabca vidis to mi ani nenapadlo, ze pre istotu zistit nejake tie alergie. akoze podla mna by zvladla uz aj tabletky ale ono clovek nikdy nevie pri detoch, tak radsej mat aj aj :slight_smile:
@Rrraduska dakujem :slight_smile: ved hej ale clovek nech je radsej pripraveny ako ho ma nieco prekvapit no nie? a ten je taky osvedceny taky ucinny? mas s nim skusenost?

tak ano, ako sa hovori, ze stastie praje pripravenym :slight_smile: vies co ja ked mam nejaky problem tak siaham po nom, takze za mna ti mozem povedat, ze je ucinny :slight_smile: je mi jasne, ze kazdy sme rozny a na kazdeho funguje a zabera nieco ine, ale teda na mna toto :slight_smile:

presne ako pises :slight_smile: ale som taka, ze radsej mat a byt v klude ako stresovat a pri najhorsom obvolavat polku rodiny, ak nieco :slight_smile: super tak vdaka za tip, ved on by sa mal dat normalne v kazdej lekarni kupit nie? s tym by problem nemal byt :slight_smile:

zarcitka ale tak povedala by som, ze to je take bezne mat nieco doma na zrazenie ci uz teploty alebo aj na bolest hlavy. si neviem predstavit, ze mne ked nie je dobre a teplota stupa, ze by som nemala volaco doma v zalohe :slight_smile:
co pise rrraduska, tak kludne mozes kombinovat tabletky so sirupom. kupis ich bezne v lekarni a tusim aj cez internet sa daju objednat, mne je pohodlnejsie ist do lekarne, neviem preco :slight_smile:

Keď máte horúčku, chodíte k lekárovi, alebo sa ju snažíte nejakými lieky alebo prípadne obkladmi zraziť doma? Lebo neviem, koľko dní je takých dajme tomu optimálnych, keď nie je dobre a keď sa už radšej treba ísť ukázať doktorovi :slight_smile:

vieš si predstaviť, čo by to bolo v tých čakárňach ľudí, keby všetci s horúčkou nabehli k lekárom? jasné, že nie, aspoň ja to tak nerobím. keď sa jednoducho necítim dobre, dám si tabletku, spravím si čaj a zabalím sa do deky, nech sa vypotím :slight_smile: to už keby sa cítim veľmi ale že veľmi zle, vtedy by som išla :slight_smile:

Melli598 ale tak hadam vies aj ty odhadnut, kedy uz nie je dobre ci? Kvoli tomu, ze teraz je narocnejsie sa dostat k doktorom? Napriklad, ja ked sa necitim dobre a mam zvysenu teplotu sa ju snazim zrazit hned, necakam :slight_smile:

tak je to velmi individualne. sama by si asi mala vediet odhadnut, kedy je to uz na nevydrzanie a treba sa zbehnut ukazat doktorovi a kedy vies, ze to prelezis aj pri tabletkach, ktore mas doma :slight_smile: niekedy si fakt staci dat len volaco na znizenie teploty a pocitis, ze ti je lepsie :slight_smile:

melli598 podla mna, ked citis ze ti nie je fajn, pripadne ak mas zvysenu teplotu, ti staci aj tabletka na jej znizenie, a lahnut si do postele, aby sa ti to nezhorsilo. vies ono, keby si toto povedal kazdy clovek so zvysenou teplotou, horuckou, to by bolo v cakarnach ludi. mne napriklad pomaha brufen. ked je zle si ho dam a postupne mi ulavi aj od bolesti hlavy, ktoru mam zakazdym pri horucke a rovnako mi znizuje teplotu. ale ak ti byva velmi zle, tak kludne nabehni k tomu doktorovi :slight_smile:

Veď hej, to chápem, že by bolo potom v čakárňach veľa ľudí :slight_smile: Ale predsa len, radšej to asi nepodceniť, či nie?
Jajana a dávaš si ho hneď, keď je zle, alebo až keď máš fakt vysokú tú horúčku? Čo sa týka účinku, zaberá rýchlo?

@melli598 ale tak hadam si sa takto uz niekedy citila, ze to vies zhodnotit ci ist k doktorovi alebo este pockat a ostat doma. ako ono je pravda co ti uz napisali, ak sa citis velmi velmi zle, chod sa dat popocuvat, nech ti predpisu ked tak nejake lieky, a ak je to este unosne a citis, ze ta horucka nie je najhorsia, tak si daj tabletku na znizenie teploty a uvidis ako sa ti polepsi potom, tusim jednu spominala aj jajana.

@melli598 no a ako sa ti to nakoniec podarilo vyriesit? ci to si si zistovala len tak pre istotu, alebo si mala horucku? :slight_smile: vsetko zalezi od pripadu, ak ti je velmi zle, zavolaj doktorovi ci mozes prist, teraz je to taka istota asi radsej volat. no ak je ti este ako tak fajn tak potom tie lieky :slight_smile:

Vieš čo tak nebolo mi práve najlepšie. Ale už mi jajana napísala a ten som si aj zakúpila, keď by mi znova niečo bolo. Presne ako ste písali, je lepšie mať doma niečo v zálohe, ako potom stresovať. Ale tak, myslíš, že teraz keď sú toľké obmedzenia sa oplatí doktorom vôbec volať?

…no horucka ta vie teda potrapit…tiez som mala davnejsie, to mavam teda pravidelne kazdy rok ked sa takto ochladi vonku sa asi neviem obliekat poriadne a uz to je…ale teda nastastie to netrvalo dlho, asi som to cele rychlo podchytila…doma som si polezala a funguje sa dalej :)…