Horúčka

@jajana súhlasím, tiež ho mávam stále pri sebe a aj keď sa ide na nejakú dovolenku napríklad, lebo fakt človek nevie, kde a kedy môže dostať horúčku, takže radšej mať takúto poistku :slight_smile:
@melli598 tak vieš no, najprv na začiatku treba odhadnúť svoj stav, to ako sa cítiš ako ti je veľmi zle aj tú teplotu a potom uvidíš, či to vyležíš doma, alebo budeš kontaktovať lekára.

@komarnianka333 ono presne aj pre seba ho treba mať ale tiež aj pre deti. tomu nášmu drobcovi, keď má horúčku tak mu dávam sirup. ešteže je niečo aj pre deti takéto :slight_smile:
ale pokiaľ je veľmi zle, nečakala by som a išla k doktorovi.

mna by zaujimalo, ze kedy je uz horucka u dospeleho? beriete to tak ze do 38 je len zvysena teplota a nejako to neriesite a uz ked je nad tak si davate nieco na zrazenie teploty?

Katmirka no tak nad 37 je to zvysena teplota a uz tych 38 sa to berie ako horucka, teda aspon u nas v rodine :slight_smile: Verim, ze asi kazdy by ti inak povedal, dolezite je, ked sa ti uz teplota zvysuje, si nieco dat na zrazenie.

aha jasne chapem, ale teda, ked citim ze mi nie je dobre a ta teplota je nad 37 kludne by som si mohla dat nieco na zrazenie, respektive znizenie vsak? netreba cakat, kym to presiahne nejaku hranicu alebo co.

@katmirka myslím si že áno. pokiaľ cítiš, že niečo nie je v poriadku, tak by som asi nečakala. veď čo potom, keby ti vyletela ešte vyššie, to by ti dalo viac roboty ju potom zraziť. a bežne si pri teplotách čo dávaš?

tak najlepsie by si mala vediet ty posudit svoj stav a to ako sa citis a ci a kedy si treba dat lieky alebo kedy treba ist uz k lekarovi. podla mna nie je na zahodenie mat doma nejake tabletky, ktore by ti pomohli mozno na zaciatku znizit teplotu aby ti bolo lepsie :slight_smile:

Katmira tak podla mna sa netreba obavat takychto liekov na znizenie teploty. To ti neublizi, naopak pomoze :slight_smile: A preco sa branit znizeniu teploty, a radsej hned utekat k doktorovi? Ak nejde o vazny stav, tak je to zbytocne. Mne ked nie je dobre a mam teplotu, tak si dam brufen a je to. Viem ze sa mozem spolahnut. Ale ako hovorim, ze to je na tebe, ak chces ist k doktorovi a skonzultovat svoj stav :slight_smile:

sabkasabca ved hej, len zase ked uz si mam davat lieky, tak nech to aj zaberie chapes :slight_smile: a to si ho das len jednu tabletku, ked sa ti zvysi teplota a hned ti klesne, ci si to treba davat v nejakych casovych intervaloch?

Katmira no jasne ale tak lieky na znizenie teploty podla mna funguju :slight_smile: Ano dam si len jednu tabletku a pripadne po 6tich hodinach dalsiu, podla toho ako sa citim, ale to mas aj na pribalovom letaciku napisane davkovanie.

aha, no tak super, tak hadam sa za ten cas, medzi tymi 6timi hodinami horucka nezvysi, ze to zvykne byt take pod kontrolou :slight_smile: a co si vsimam tak to je asi viac ludi ok s tymto liekom, nie je to take ako pri antibiotikach ze treba k nemu aj probiotika a podobne? nezatazi zaludok keby som si ho teda chcela davat v tych casovych rozostupoch?

@katmirka no jasne, tak to uz ked mas overene ze ti nieco zabera, tak to uzivas zakazdym ked je nejaky problem :slight_smile: vies co nemyslim, ze je nejako nutne pri tomto lieku uzivat probiotika, lebo nezatazuje zaludok a predsa len antibiotika mas take agresivnejsie to sa neda asi porovnavat :slight_smile:

No tak ako pokial mas vseobecne citlivy zaludok a creva na lieky, tak probiotika v principe mozes brat stale, na tom nic zle nie je. Ale teda ako ti napisali, nie je vyslovene pri tychto tabletkach nutne aby si si ich davala, lebo to nie je antibiotikum. Co sa tyka tych casovych rozostupov, tych 6 hodin je akurat.

super :slight_smile: a este, kupujete si radsej tabletky alebo sirup? ci je to podla toho ake davkovanie v akej forme vam vyhovuje? :slight_smile: lebo teda predpokladam, ze co sa tyka ucinnosti, je to v tomto pripade asi jedno, nie? :slight_smile:

Katmirka vieš čo u nás je to tak na striedačku niekedy siahnem po sirupe, väčšinou teda keď prídu horúčky, ale napríklad pri bežnej bolesti hlavy alebo teda hocičoho iného si dávam radšej tabletku. To mám aj pri sebe v peňaženke pre istotu a je to :slight_smile:

karoliana a co sa tyka sirupu, ten mozu aj dospeli? lebo nejako od mala mam zakorene ze vacsinou sa taketo sirupy davali detom.

To som sa chcela aj ja spytat, co davate detom pri vysokej horucke? Treba riesit pohotovost, alebo lekara, alebo jej mozem skusit dat nieco z domacej lekarnicky, co sa vam osvedcilo?

katmirka jasné, veď bežne sú sirupy aj pre dospelých nie len tabletky :slight_smile: je to len na tebe, že čo ti je napríklad pohodlnejšie :slight_smile:
kelik32 vieš čo my sme zvykli sirup :slight_smile: samozrejme treba brať do úvahy vek prípadne to, či to dieťa vie prehĺtať tabletky, ale tie sirupy sú pohodlnejšie :slight_smile: no podľa toho čo máš v domácej lekárničke a aká vysoká je teplota :slight_smile:

Kelik32 vies co asi je to podla toho ako sa ti podari s domacimi liekmi zrazit teplotu. Co mas ty napriklad take overene? Davas sirup alebo skor tabletky? To uz ked ak ju nevies zrazit tak by som skusila volat obvodnemu pripadne no ta pohotovost :slight_smile: Ale co mam overene, tak mojej dcere lieky zaberu.

Eidriana vies co no asi je to aj o tom ake lieky clovek doma ma a ci su urcene aj pre deti ci? Lepsie by mi asi bolo mat doma nieco co mozu ako deti tak aj dospely v pripade potreby :slight_smile: No a ci sirup alebo tabletky, osobne mi je to jedno ale vzhladom na deti asi skor sirup by bol lepsie :slight_smile: Ty mas doma nejaky konkretny?