Horúčka

Fakt? Iba toľko? Čo som pozerala tak napríklad nurfen stojí skoro až 8 eur, to som bola hrozne prekvapená. Budem už teda aspoň vedieť, že tento je lacnejší. Ale zaberie rovnako dobre?

samozrejme, tam je účinná látka ibuprobrufen takže zaberá oveľa lepšie ako napríklad lieky, ktoré majú paracetamol, ten má fakt zanedbateľné účinky. a pritom detičky ho znášajú rovnako dobre, nijako viac ich nezaťažuje :slight_smile:

Aha to je dobré vedieť, som nevedela, že tam sa líšia aj látky. Minule som voľačo pozerala aj v telke, že keď berieš takéto lieky tak si treba dať pozor na to aby si sa nepredávkoval lebo majú rovnaké účinné látky. Ja si to teda pre istotu ešte pozriem, ďakujem ale za pomoc zatiaľ

treba skusat tie lieky, kazdemu zaberie nieco ine a j pri detoch je to tak takze vyskusaj aj toto

Co dat 5 rocnemu dietatu na horucku? Take aby mu to neuskodilo a nebolo to prenho prilis takze na travenie. Dakujem za vsetky rady

Detské sirupy a detské lieky by mali byť prispôsobené tak aby nerobili detičkám zle, aby sa nepredávkovali, aby to zvládli aj stráviť a zároveň to pomohlo takže treba sa na tie zamerať :slight_smile:

Aha, tak to akoze nie je nejaka konkretna rada nemyslis? Jasne, ze som pozerala hned lieky pre deti ale proste chcem nieco take, co mi v pohode spapa, ze to ma dobru chut, zaberie a nebude mu to tazke na zaludok lebo proste nemoze vsetko len tak, ma ho taky citlivejsi

a má nejaké problémy so žalúdkom keď nechceš aby mu to podráždilo? teda prepáč, máš chlapca hej? lebo tak si písala, že mi príde, že teda máš doma chlapčeka :slight_smile:

To zase asi nie, skor je iba taky, ze si chutovo moc jedlo vybera ale este som zatial nepostrehla, ze by mu byvalo nejako zle z jedla neobvykle. Len proste nechcem aby mu sirup zatazil zaludok lebo ked je chory tak uz aj bez toho malo papa a nie este keby mu z liekov bolo zle

Tak čo chceš potom vymýšľať keď pred tým žiadne problémy so žalúdkom nemal?

Nevymyslam, len proste nechcem aby mal problemy so zaludkom. Lebo akurat mi kamoska hovorila, ze jej malinka mala dost velke problemy s travenim liekov tak by som sa tomu chcela vyhnut

Tak to, že to tak má dieťa niekoho iného neznamená, že to tak musí mať aj tvoje. Na to zase pozor, ty si to musíš sama odsledovať ako to máte. Ale myslím, že tie lieky, ktoré sú určené pre deti sú tomu aj prispôsobené

Súhlasím, ak doteraz žiadne problém nemal tak netreba robiť z komára somára a hľadať problém tam kde nie je :wink: Jedine čo by ťa malo trápiť aby ti ho spapal, takže nech dobre chutí :slight_smile:

Ved ale konkretne baby poradte :frowning:

neviem no tak u nás papáme ten brufen sirup, ktorý som tu už spomínala. nemali sme nikdy problém s ním, že by nesadol na žalúdok, chuť má takú sladkú pomarančovú by som povedala, z tej trošky čo som chutnala :smiley: ani nestojí tak veľa, menej ako také tie “známe” furt reklamované značky a zaberá tak isto alebo aj lepšie

tak ten mozem teraz uz aj ja odporucit. inak aj ja som ho kostovala, ze ako chuti, som bola hrozne zvedava, ze preco detskam tak chuti a fakt je dobry :smiley:

Fakt? No konecne, dobre dakujem, pojdem hned poobede do lekarne ho kupit, dufam, ze bude dobry a nebudem sa musiet otacat po dalsi. Ako rychlo zaberie?

rýchlo :slight_smile: ja keď čakám tak začne do pol hodky maximálne klesať horúčka :slight_smile: a kúpila si?

Babule poradte co s vysokou horuckou u dietata, mala mi ma hrozne horucky uz od vecera, neviem co s nou, ci na pohotovost utekat alebo skusit este nejake obklady alebo co

dufam, ze si bola s nou na tej pohotovosti ak jej to nekleslo, to nie je sranda ked rychlo stupne horucka a nechce klesnut. takto v noci je to nebezpecne