Kapárny tunel

dobry den, mam problemy s karpalnym tunelom, a zda sa mi, ze som akosik liecbu pred otehotnenim nestihla, co vsetko sa da aplikovat ak ste tehotna,resp. poradte ako najlepsie karpalny tunel vyliecit.dakujem

Ahojte, mám problém s pravou rukou, bolí ma na zápästí a od palca až hore k ramenu. Tŕpne mi a pociťujem občasné tupé pichnutia. Lekár mi do karty napísal, že mám hmatný gamgliom. Niečo som si o tom prečítala a príznaky sú: HRčKA! No ja hrčku nemám, iba ma to bolí, tak som sa dočítala o kapárnom tunely, ktorý mi príde reálnejší podľa príznakov.
Každý deň chodím na ekektroliečbu lasérom. Zatiľ mi to nepomohlo. Dokonca iba podľa hmatu mi zistil gangliom, na žiadnom rengene alebo niečom podobnom som nebola!!!
Má s týmto niekto skúsenosť? ďakujem za odpovede :slight_smile:

Ahoj,ja som treraz po operácii kapárneho tunela a tiež mi pred 14 rokmi keď mi začali príznaky aké spomínaš lekár naordinoval lieky na osteoporózu.Tie mi zničili žalúdok, ale ruke nepomohli.Až teraz po opakovaných problémoch som sa domáhala neurologického vyšetrenia a tam to bolo jasné.yistia to ultrazvukom.operácia sa robí pod lokálkou, asi dva dni to bolí jak ďas , ale po 6 dňoch už je to oveľa lepšie.

dnes ráno som mala operaciu karp. tunela.Musi to dopadnut OK.Nic nepomahalo.Reumatologicke vysetrenia, kde mi nic nenasli, ale dostala som lieky-na zacinajucu reumu, vraj aby som ju nedostala!Myslela som, ze je to vtip.Potom som nadobudla dojem ze rehabilitacna lekarka sa nemala rada s neurologom.Preco? Lebo ma doslova vyhodila z ambulancie s vysledkom EMG /ktory si ziadala-a plati sa/ s doporucenim na operaciu.Az ked vyberiem nou uznane rehabil. tak mam prist./isla som ku inemu lekarovi/Mala som priznaky ako Vy vsetci.Verim, ze to po operacii bude dobre.Zrazu ale nikto nehovori o dalsej rehabilitacii.Ved naco teraz liecit pooperacne stavy, kde je diagnoza urcena? Tak sa treba postarat o seba sam. Toto uz nie je o medicine, ale o biznise. Ale maju lekeri stastie ze maju kamaratov lekarov!

na karpálny tunel je možné použiť bylinnú liečbu…

vedela by ste poradit aku bylinnu liecbu je mozne pouzitM

prosim co je to razova vlna? aj mne totiz hrozi operacia karpalneho tunela a ked sa jej mozem vyhnut-tak to urcite skusim.
dakujem za informaciu.

Mam 24r,a uz som po operacii karpalneho tunela 2 mesiace bolesti stale pretrvavaju.Pred EMG vyetrenim moja lekarka povedala,z som mlada aze to je len zmenou pocasia ta ako?ked som musela ist na operacii?Absolvujem rehabilitaciu ,ale zistujem,ze aj lava ruka ma zacina boliet a bojim sa najhorsieho,ze to bude zase karpalny tunel.Co omoze na prevenciu?Mam ja biotrom lampu,ale to asi nepomoze.Dakujem

Mam 41 rokov a už asi 2 roky mam problémy s rukami ktoré tŕpnu.Po viacerých vyšetreniach mi zistili karpálne tunely na oboch rukách, ktoré pomaly ale isto sa zhoršuju. Aby toho nebolo málo tak mi zistili aj Raynaudov syndróm aj nález na krčnej chrbtici.Pri vyšetreniach sa jeden lekár vyjadril, že ktovie či ma bude chcel niekto operovať a to kvôli Ryanaudovmu syndrómu. Nevie niekto či je to pravda? Nemá s tým niekto skúsenosť? Vďaka

ahoj EVINA príznakz ktoré udávaš sa podla mna netykaju karpalneho tunela bola som 26.1.010 operovaná na KT ale príznakz som mala trnutie ruky hlavne v noci,vzpadávanie drobnych predmetov z ruky a najviac mi to išlo do troch stredných prstov

Tiež mám túto diagnózu. Viac krát ma chceli operovať,ale vždy našťastie do toho niečo prišlo a ostala som bez operácie. Neviem ako ma napadlo,nakvapkala som si na vatu švédske kvapky a priložila na zápästie zo spodu aj z hora a zaviazala obväzom.Za pár dní sa mi uľavilo. Mala som ukrutné bolesti ako by my chceli odtrhnúť ruku.Švédske kvapky pomohli. Aj teraz keď začne trochu pobolievať hneď to spravím a uľaví sa mi

Bioptronová lampa pomôže liečiť karpálny tunel. Svieti sa základným svetlom 10 min. 2x denne, na miesto styku otvorenej dlane so zápestím. Dĺžka liečenia je až pominie bolesť alebo tŕpnutie prstov. Pri tejto liečbe je potrebná trpezlivosť.

Tiež som mala takéto problémy niekoľko rokov ale iba nedávno som zistila, že ide o syndróm karpálneho tunela.Lekárovi som zatiaľ nešla, ale bola som už v takom štdiu ,že som musela v noci aj 3-4krát vstať a cvičiť cviky na chrbticu (Pilates-uvoľňovanie stavcov) to mi pomohlo, ale bolo to strašné, aj bolesti aj to cvičenie zo spánku.Minulý rok som náhodou objavila teplé masáže chrbtice na Ceragem lôžku a tie mi pomohli a okrem iného odstránilo bolesti aj trpnutie tak cca na 95%. Teraz mi ruky trpnu len trochu,ráno. Ceragem centrá su v niektorých mestách (pozri net Ceragem Slovensko) a sú skúšobne zadarmo aj viackrát (ja som bola 130x).preto som si masážne lôžko kupila,pomáha mi aj pri riešení iných zdravotných problémov.Tento spôsob liečenia je zdlhavejší, ale zase menej bolestíví a navyše nemá nežiadúce účinky.Stupeň poškodenia karpálneho nervu je však u každého iný,preto aj každému môže,aj nemusí, pomôcť niečo iné.Keby som nebola objavila lôžko,určite by som bola išla na operáciu,aj keď sú potom dlho bolesti a môže dôjsť aj k znecitliveniu prstov.

Aj ja mám ísť na operáciu KT. Trpnu mi obe ruky, ale tá ľává skoro stále. Cez deň sa to zlepší. Bojím sa tej operácie, hľavne, keď som si prečítala tieto všetky diskusie. Tiež som brala lieky ako napr. Lirika - fuj, nič mi nepomohla, práve naopak. Bola som aj na rehabilitácii. Dva týždne som tak brala rôzne procedáry. Tam som išla po svojich nohách, ale domov na barlách. Niečo mi to vyprovokovalo na chrptici. Doteraz mám bolesti ešte aj v ľavej nohe. Myslím, že táto oblasť je ešte neprebádaná. Vedia o nej veľmi málo. Tie obstreky ako sa robia ?, bolíto ?

Operovali mi karpálny tunel na neurochirurgii v Ružomberku 15.2.2010. Lokálne a hneď som išla domov. Ešte vyberanie stehov a kontroly, no už teraz som im veľmi vďačná. Išla som tam so strachom, ale lekári a personál boli veľmi príjemní, ochotní pacientovi pomôcť. Ďakujem.

ahojte ja som fyzioterapeutka spracuvam temu o karpalnom tuneli, bol by mi niekto ochotni poskytnut o sebe info do Bc prace, meno anic podobne osobne sa nezverejnuje len rhb, ci liecba a emg…

Ahoj, ja som sa trapila s pravou rukou 2 roky. Mala som len strasne bolesti v noci a nemohla som spavat. Momentalne zijem v Anglicku, ale aj doma na Sk aj tu mi doporucili operaciu. V januari som absolvovala operaciu pravej ruky, nie je to nic narocne, nemusis sa bat a myslim, ze sa mi to zlepsilo a dufam, ze mi toaj vydrzi. 2. marca idem na operaciu lavej ruky. Budem Ti drzat prsty Alena

Ahojky, ja som brala tiez obstreky a pomohli mi na niekolko mesiacov. Ale vzdala som to, lebo tie obstreky su mozno horsie ako operacia. Nemusis sa bat, je to jednoducha operacia, u mna trvala 10 minut pri lokalnom umrtveni. A po operacii len male bolesti. Nemam zatial ziaden problem a dufam, ze ruka bude opat v poriadku. V marci idem na operaciu druhej ruky. Budem Ti drzat psty, neboj sa, nie je to nic narocne.

Ahojky, to máš dobre, ked ti pomohli kvapky, mne nepomahalo nič, len obstreky. Ale jednu ruku uz mam za sebou a este druhu a dufam, ze to bude v poriadku. Nechcela by som este raz zazivat tieto bolesti. Prajem všetko dobré.

Tiez mi zistili karpalny tunel na lavej ruke,pracujem ako kucharka,no mam hrozne bolesti,nespim.Neurolog ale povedal ze je to len 1stupen a vraj sa to este neoperuje.Nic mi na to nepomaha ani masticky ani tabletky,co mam robit?Poradí niekto?