Kapárny tunel

Cim skor sa karpalny tunel operuje, tym samozrejme lepsie. Moju matku tiez “odkladali nabok”, objednala som ju sukromnemu chirurgovi do Trnavy, za necelu hodinu som ju odviezla domov, stalo ma to par tisic korun. Zotavila sa doma. Ja som pred siedmymi rokmi stravila v nemocnici 4 dni, prepustili ma 31.12. o tretej popoludni, pytam sa preco?

Ahojte aj mne zistili syndrom karpalneho tunela .nemohla som spat ruka ma az palila a bolela. nech by som si zvolila akukolvek liecbu chcem sa opytat ci to vobec zaberieak stale ostanem pracovat co som robila a z coho mam tu ruku taku presilenu .boli ma to uz mesiace ale az teraz som konecne isla kk doktorovi koly tomu a dal mi obstrek. dakujem

Ahoj Lenka, mne povedala lekarka ze tu zaberie len operacia, tak neviem. Ja som sa trapi;a s pravou rukou 2 roky, brala som obstreky az som to vzdala a v januari mi ju zoperovali. V utorok nastupujem do prace, tak som zvedava ako bude moja ruka reagovat teraz, ale myslim si, ze by to malo byt v poriadku. Mam uz len sem tam bolest pri prudsom pohybe. Inac je v poriadku.

Ahoj Mary, vola si na EMG vysetreni? Tam sa to ukaze ci treba operaciu alebo nie. Ja uz som po operacii a dufam, ze to bude dobre. Zatial pohoda

Je to karpalny tunel a nie kapalny tunel ide o nepriechodnost sliach a zil cim vznikaju krce a bolesti ja som si to dala odoperovat trva to 20 minut a ides domov zakrok som zvolila preto lebo mi nic nepomahalo ani homeopatika ani akupunktura

Ahoj Marry, ja som mala ten isty problem, nezabralo nic, len obstreky, ktore ma zbavili bolesti na 4 - 5 mesiacov. Lekarka mi povedala, ze je to najlepsie zoperovat. Trapila som sa 2 roky kym som sa rozhodovala a dostala na operaciu, uz ju mam za sebou a zatial je moja ruka v pohode. Operovali ma 20. januara, tento tyzden som nastupila do prace. Operacia je velmi jednoducha a po operacii som nemala velke bolesti.

Kolko ostava clovek po operacii KT doma??? Ď

Ahoj Mato, mne dala lekarka v nemocnici najprv 4 tyzdne a potom som este pytala 2 x po 2 tyzdne. Cize ja som po 8 tyzdnoch nastupila do prace, ale je to rozne a kto ako sa citi.

Alenka to nemyslis vazne takže 2 mesiace ??? Ved to keby som prisiel po dvoch mesiacoch do roboty tak si mozem akurat podpisat vypoved, boze moj budem musiet do maja vydrzat, lebo v maji budu prepustat tak preto. A operacia sa dala vydrzat? lebo ja som taky sralko :slight_smile:

aj ja som sa bála od operácie tak som trpela dosť dho ,no naposledy to sa nedalo už vydržať.prímar mi povedal že načo som čakala ,aby som už nič nevdela chytiť.tak som suhlasila s operáciouna na oby dve ruky .PN cca 1 rok.nelutujem to. to sa neda porovnať,bolesť nepoznám.ale viem poradiť čím skôr lebo to môže mať aj následky.ja mám mierne strpnuté končeky prstov ale už mi to nevadí.7 rokov som po operácii.(samozrejme výpoveď som dostala)ale prácu som si našla aj potom,prvé má byť zdravie

Viete mi ukázať jediného človeka, ktorý si vyliečil karpálny tunel bylinkami? Operovaný a vyliečený karpálny tunel mám šťastne za sebou po asi ročných problémoch a bolestiach. Ruku s pokročilým karp.t. treba zachrániť operáciou včas lebo Vám môže natrvalo “odísť” a náprava a obnovenie funkcie už potom nie je možné.Diagnózu si môžete overiť sami. Ak vám tŕpne celá ruka /od prstov po zapastie/ OKREM MALÍčKA máte karp. tunel, nervový systém postihnutý k. tunelom do malíčka nesiaha. Inka

operácia sa dá vydržať. trvá cca 20 min. nepríjemný je vpich injekcie, potom necítiš nič, čo sa deje, akurát na ruke je manžeta na odkrvenie ako pri meraní tlaku, aby krv nešla do otvorenej rany. zopár štichov. dá sa to vydržať a kto rodil a bol šitý tak toto je oproti tomu slabý odvar. potom to ožije a bolesť sa dá tlmiť liekmi.mám to teraz čerstvé od stredy a uvidíme čo ďalej.treba ruku masírovať a rozcvičovať. ale nechápem prečo taká dlhá PN?možno čím skorší zákrok tým je to lepšie a rýchlejšie zhojené.

Maťo to záleži z časti aj od teba ako sa cítiš ja som marodovala 2 mesiace a ešte som mohla a j viac

A nemala si potom problemy v robote ze ta chcu vyhodit? alebo take nieco???

Po OP KT ostava clovek doma 2-3m.P.

viete mi niekto povedať kto-kde robí akupunkturu v Košiciach?

Prosim vas poradte mam 13 rokov a obcas sedim asi 4 h na pocitaci ale nic nerobim len surfujem po internete a max 2h hrajem nejaku hru teraz ma zacala trosku niekedy palit dlan a len take male bolesti ale nic viac moze to byt ten syndrom??.. rodicia mi neveria ze by som to mohol mat vraj som hypochonder prosim odpoved napiste na MAIL :lucasius@centrum.sk dakujem :frowning:

O aku bylinnu liecbu sa jedna?

Ahoj Maria aj ja idem do Ruzomberka a velmi sa bojim. Porad mi, bolelo to? dakujem

Bojim sa operacie karpalneho tunela. Mam sa bat?