Kapárny tunel

Sú to presné príznaky, nezanedbávaj to, poškodíš si ruku na celý život. Začni cvičiť, neseď toľko pri PC. Existuje aj alternatívna liečba pri prvých príznakoch - zeolit, je to vulkanický minerál, alebo francúzsky zelený íl - obklady, pomáhajú aj kúpele v bylinkách (repík, šalvia, praslička, pupenec, kostihoj…)

Vôbec sa nemusíš báť. Zákrok trvá len 10 min. Máš to lokálne umrtvené, takže nič necítiš. Pooperačný priebeh výborný - bezbolestný. Po týžni som nastúpila do práce samozrejme v šetriacom režime. Držím palce. Operovali ma v Ružomberku na neurochirurgii.

Len operacia, netreba odkladať!

Či sa máš báť operacie zavisí od toho ku komu ideš.
Napr. prim. Košťál a jeho dcéra je velmi veľký rozdiel koho zvolíš.

Nie, nemusite sa bat, ja som pomohol bezbolestnou metodou, bez operacie.

Kapárny tunel sa operačne odstraňuje až pri výsledku meraní viac ako 10 jednotiek. Ešte jedna bezbolestná liečba je lampou BIOPTRON - základné svetlo 10 min. aspoň 1-2x denne každý deň alebo každý druhý deň.

Veľmi Vám ďakujem za radu, skutočne mi to pomohlo, behom dvoch týždňov sa mi to zlepšilo o 50%, verím, že sa z toho dostanem celkom. Som týmto nadšená, pretože dúfam, že týmto predídem operácii, kedže som zubná technička a živím sa rukami, je to pre mňa východisko. Takže ďakujem.

Ahojte všetci. Ja mám bolesti asi 6 rok, no pred rokom som sa odhodlala ist k lekárovi. Bolesti začali byt také silné až na nevydržanie. Najväčší problém mi robí malíček na ľavej ruke, bolí na dotyk hocičím, je to bolest na nevydržanie až mi je do plaču. Noci nespávam, bodavá pálivá bolesť pretrváva vo dne i v noci.

Dobrý večer, prečítala som si zopár príspevkov k tejto téme. Aj ja už pár rokov trpím tŕpnutím pravej ruky od zápästia po končeky prstov, pri tlaku na končeky pociťujem bolesť, niekedy až hroznú. Mám aj bolesti a problémy s krčnou chrbticou, takže neviem, kam by som tie problémy mala zaradiť. Doteraz mi liečili len chrbticu, ale problémy s rukou sa nezlepšili. Vyyšetrenie na karpálny tunel mi neurológ nenavrhol. Mohol by mi niekto napísať, či aj tak sa to prejavuje, ako som to ja popísala? Ďakujem.

A kto je lepsi, Kostal ci jeho dcera Janka Kostalova?

Počul som, že sa operuje aj artroskopicky, bez bolestí niekde v Malackách, viete niekto o tom niečo. Dajte vedieť

Ahojte, mne sa podarilo KP zvladnut asi pred rokom (11/2009), ale bohuzial sa to vratilo cca o 1 rok (vzdy lava ruka). Neviem presne preco, ale asi stres, unava - viac komp. Mne vtedy pomohol pripravok - Javor poľný z Gemmoterapie. (najdete na nete). Idem bojovat aj teraz - Javor polny, teple kupele, plavanie, nejake tie vitaminy skupiny B. Ak sa to nezlepsi asi pojdem doktorke, ale skusim najprv sam.

Ahojte, mala som operaciu karpalneho tunela, a mozem odporucit. V priebehu 2 mesiacov mi operovali na oboch rukach karpalny a teraz som stastna, ze som sla. Mala som neopisatelne bolesti, spat sa mi nedalo a v podstate ani uz fungovat bez bolesti. V Ma ma operovali a nadhera, uz nemam bezsenne noci. Ruky sa este zotavuju, ale mozem doporucit.

Každá operácia sa robí bez bolesti. Artroskopicky operovať karpálny kanál je blbosť.

Ahojte! Aj ja som po operácii karpalneho tunela. Operácia trvá 10 min. Hneď po operácii som išla domov, operovali ma na jednodňovej chirurgii. Na druhý deň som bola na previaz, potom po týždni mi dali dlahu na suchý zips a teraz po týždni idem na vybratie stehov. Dalej neviem čo ma čaká. Rozhodne neodporúčam odkladať operáciu, obstrek iba zahluší bolesť, ale nelieči.

Bola som operovaná na obe zápestia a ľutujem, že som o tejto možnosti nevedela skôr. Vrelo odporúčam každému s touto diagnózou a čo najskôr.

Evička, prečítaj si najskôr celý článok, určite tu nájdeš odpoveď na Tvoju otázku.

Ahoj Anka, ja mám ísť tiež na operáciu. Chcela by som sa Vás spýtať kde Vás operovali a či operáciu prepláca poisťovňa alebo si ju hradí pacient sám? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Mne pomáha biolampa, vit. B6, a tento recept: Acylpirín, 5 listov aloe, alpa - herba alebo lesana. Do pol litra lesany dáme 2O tabliet acylpirínu a 5 listov aloe. Občas pretrepať. Po necelom týždni si môžete natierať ruky pred spaním. Piť čaj z myšieho chvosta. Treba skúsiť. Nič z tohoto Vám nemôže poškodiť. Robím cviky každé ráno tak, že zovreté dlane roztvorím prudko tak, že sa mi až prsty prehýbajú.

Mam syndrom karpalneho tunela 1. stupen, ale dost velke bolesti. Co vsetko potrebujem k operacii? Mozem ist s nalezom aj sama na operaciu, bez doporucenia lekara? Dakujem.