Kapárny tunel

Pani Mária, počuli ste o magnetoterapii? Tieto prístroje sú výborná vec (ja používam jeden na domáce liečenie už asi 10rokov), poznajú ich aj lekári (hlavne na rehabilitáciách). Liečia rôzne ochorenia a aj Váš syndróm karpálneho tunela. Magnetoterapiu vrele odporúčam.

Inka. Aký lekár Vás operoval? Chirurg, neurochirurg, alebo plastický chirurg? V akom meste? Platí sa za to? Prosím odpovedzte mi. Marika z Košíc. Súrne.

Prosím o informáciu, kto už bol na operácií s karpálnym tunelom, kedy asi prestanú tŕpnuť prsty od operácie? Ja som bola pred 2 týždňami a prsty mi tŕpnu tak isto. Ďakujem.

Mám tiež vynikajúce skúsenosti s receptom, ktorý ste uviedli, veľmi mi pomáha a už asi štyri mesiace ani neviem aké sú bolesti karpálneho tunela nepríjemné. Odporúčam.

Ahoj Marketka, mam take iste neopisatelne krute bolesti, ktore mi nedovolia spavat a zit bez bolesti. Chodim po lekaroch non-stop uz 16 mesiacov. Mam nalez na krcnej chrbtici a v ramene som mala vyrastok a zapal, kvoli comu mi robili pred 2 mesiacmi artroskopiu. Doteraz mi vsak nic nepomohlo zbavit sa tej krutej bolesti. Mozes mi prezradit, ako Ti zdiagnostikovali syndrom karpalneho tunela a kde si sa dala operovat? Vopred Ti velmi pekne dakujem!

Prosím, popíšte mi alternatívnu liečbu karpal. tunelu, ako si mám robiť liečivé kúpele, prípadne iné doplnky, ktoré by ste mi odporučili. Mám to prvý krát a rada by som to zvládla bez chirurg. zásahu. Veľmi pekne ďakujem a prajem všetko dobré. Danka

Ak ešte potrebujete informácie k tejto téme, mám najnovšie po absolvovan 9. zákroku. Môžem poskytnúť na janka.brezanska@gmail.com

Dobrý deň, mám tiež problém s karpálnym tunelom na obidvoch rukách. Obe ruky už mám zoperované. Je to rýchlo hojivé, následky nemám žiadne. Sila v rukách je ako predtým, bolesti a ani trpnutie po tomto zákroku nemám. Operáciu vrelo odporúčam, nedá sa to porovnať, stav po operácii priniesol úľavu. Zákrok trvá cca 20 min.

Ja som teraz šesť týždňov po operácii a stále mi pretrváva také mravčenie v palci a v ukazováku a vôbec mi to neprechádza, beriem teraz Milgamu N vitamíny a bojím sa, že mi to mravčenie zostane. Tie dva prsty mám aj čiastočne neohybné a necitlivé, hoci s nimi cvičím. Prosím o radu s podobnými problémami. Ďakujem.
Maca

Som tri týždne po operácii karpálneho tunela, a tri prsty mám stále stŕpnuté ako pred operáciou, akurát bolesti ustúpili. Vie mi nikto poradiť ako ďalej, či je to normálne?

Chcem sa spýtať, kde a ktorí lekári operujú karpálny tunel v Nových Zámkoch a koľko to stojí. Ďakujem

Ja som tiež mala velké problémy s rukami, hlavne s pravou, tak ma poslali na operáciu karpálneho tunela. Bola to jednoduchá operácia hned sa mi ulavilo, čo trvalo asi pol roka. Teraz mám tie isté príznaky ale je to ešte horšie ako pred operáciou. Som kuchárka a ruky potrebujem ku každej činnosti v kuchyni. Teraz čakám na dalšie EMG vyšetrenie a RTG krčnej chrbtice. Mám taký dojem že to mám znova a je to horšie, asi som to prehnala v práci hned po operácií. Len dúfam že to nebude nič horšie, lebo už neviem pomaly používať ruku a v noci nespím od bolesti.

Mam 28 rokov. V oktobri 2013 mi operovali pravu ruku na jednodnovej chirurgii. Doplacala som si 50e. Z pristupom lekara aj sestriciek som bola spokojna. Po hodine dvoch som sla domov. Operacia trvala asi 20 minut. Bolelo to dost. Doma som musela brat aj lieky ao bolesti. Do prace som nastupila asi po dvoch tyzdnoch z pracovnym obmedzenim. Ruka sa hojila dost pomali bolela ked som nieco do nej chytala ale dalo sa. CHodila som aj na rehabilitacie. pomohli… Momentalne som po operacii druhej ruky. Isla som dotoho vedela som co ma caka. No tato ruka bolela o dost viac. Neviem to umrtvenie, vela som citila dufam ze uz to bolo naposledy. No mam dojem ze tato ruka sa hoji trosku rychlejsie. od pondelka nastupujem do prace dufam, ze to zvladnem. Samozrejme zasa s obmedzenim na lave zapestie.

Po operácii karpáleho tunela je vhodná rehabilitácia, navštívte fyzioterapeuta, ktorý ruku pouvoľňuje.

Pani Zita mne operovali karpalny tunel pred 2-rokmi na pravej ruke. Mam zlu aj lavu ruku, ale zatial som nebola na operacii. Trpne mi hlavne v noci. Ale uz mi znovu trpne aj ta operovana ruka. Ba co je horsie na pravej ruke mi zacali praskat prsty az do krvi. Ledva sa mi zahoji jeden prst a uz praskne druhy a velmi to boli, vadi mi to pri praci, ja sa stale macam vo vode. Mam na to krem lipobase od koznej, lenze to by som s nemohla nic robit iba sa mastit a zistila som, ze ked si ju na noc namastim, tak v noci mi ruka viac trpne a stale sa budim. Aj teraz mam lavu ruku strpnutu, ale pred operaciou som to mala uz velmi zle, stale som otriasala ruku co mi trpla, aj ked bola v klude. ALe pred operaciou mi prsty az vykrucalo a boleli ma velmi.

Ja mam operovanu pravu ruku a uz od operacie sa mi stalo, zobudilo ma to, ze som si necitila malicek, ako keby mi bol odisiel. Ja som mala vysledky emg. velmi zle, lekar sa zhrozil, ze mam obe ruky v katastrofalnom stave. Chcem sa spytat na ten malicek. Dakujem.

Karpalny tunel je povodne priskripnutie nervov na spodu dlane prilis stvrdnutymi slachami. Odvtedy ale lekari rozsirili ten termin, lebo take priskripnutie nervov stvrdnutymi slachami nasli dosial az 18 roznych miestach na tele. Okrem operacie na povolenie tlaku sliach sa daju slachy aj ciastocne zmakcit cez kozu pouzitim transdermalnych rozpustidiel ako roztok MSM, alebo ovela ucinnejsie DMSO. Ja som skusil oboje, MSM vo vodnom roztoku som ale musel na ucinok pouzivat dlhe mesiace, DMSO zabralo za par tyzdnov. Zialbohu, to je tak silne rozpustidlo, ze treba byt extra opatrny, aby sa v nom nerozpustili rozne plasticle latky a nepreniesli cez kozu do tela. Takze vo vacsine sveta je zakazane volne predavat. Ale pouziva sa v transdermalne aplikovanych liecivych naplastiach rozneho druhu. A pouzivaju ho napr veterinari na bolave klby zvierat. Miesto na natretie musi byt velmi ciste a po aplikacii sa vlhka pokozka z DMSO nesmie nicoho dotknut, po pol hodine si to dokladne zmyjes vodou a utries do cisto bavlneneho uteraka. Este raz pozor na rozne plasicke hmoty! DMSO nerozpusta jedine teflon a cisty polyetylen. Samorejme ani sklo a to je aj asi najlepsia skladujuca latka nan, hoci si treba davat pozor, aby uzaver nebol s plastickou latkou alebo gumou, ale len skleneny, alebo z polyetylenu alebo teflonu. Roztok bezpecneho potravinoveho doplnku, MSM vo vode si moze pripravit kazdy sam, 90% vody a 10% MSM na vahu a natierat vsade na bolave klby, svaly, zapaly a karpalov tunel. Da sa pridat aj do roznych kremov.

A kde Vás operovali, odporúčate ortopéda či neurochirurga?

Ja som šla po operácii pravej ruky na druhý deň do práce, nerv je zoperovaný podľa EMG vyšetrenia dobre, ale jazva ma ťahá aj po 1, 5 roku. Vie niekto poradiť lekára s dobrými skúsenosťami a výsledkami v Košiciach - ortopéda či neurochirurga na ľavú ruku? ďakujem

Môžte mailom poslať výsledky svojej práce?